Evinize Tropikal Dokunuşlar Yapın

Evinize Tropikal Dokunuşlar Yapın

1482

Tropik esintilerle yaşam alanınızda yepyeni enerjiler yaratmaya ne dersiniz?

Yazın rahatlığı ve hafifliğini, beklenmedik ve sürprizli hislerini evinize tropik dokunuşlarla yansıtın. Böylece yaşam alanında aynı anda hem heyecan hem de dinginliği, yaratıcılık ve enerjiyi doya doya hissedin. Tropik dekorasyon stili ilhamını birebir tropik bölge yaşamının felsefesinden alıyor. Gökyüzü ve suyun renkleri, sörf kültürü, rahatlık, canlı renk ve doğadan aktarılan desenler, hafif malzemeler bu stilin olmazsa olmazları.

Minimal konfor

Tropikal yaşam biçiminin anahtar kelimelerinden biri rahatlık diğeri ise minimallik. Yani işin özeti aslında az ile konfor sağlamak. Nokta atışı mobilya seçimleriyle az parça seçin ama önceliğiniz mutlaka konfor olsun.

Renklerin enerjisi

Renklerin enerjisini en rahat kullanacağınız stil bu. Çarpıcı bir yeşil ya da sarı renk, evde tek bir duvar için ideal olabilir. Bir anda uygulanacak bu renklerde boya odanın enerjisini yükseltip sizin de kıpır kıpır hissetmenizi sağlar bu renkler.

Öne çıkan malzemeler

Hasır, jüt, muz lifi ve bambu tropikal stil dekorasyonun olmazsa olmazları. Bu malzemelerden halı, kilim, koltuk, şemsiye, sandalye gibi parçaları evin her bölümünde, hem içerde hem de dışarıda, bahçe ve balkonlarda kullanabilirsiniz.

Tropikal desenler

Tropik desenleri, yaprak ve çiçek desenli duvar kağıtları, perdeler ve halı gibi parçalarla hareket katın yaşam alanına. Tropikal esintilerin doğadan en çok ilham aldığı nokta desen çeşitliliğidir.

Mobilyalarda renk seçimi

Koltuklarınızda birbirine uyumlu farklı ve canlı renkleri kullanmaktan kaçınmayın. Aynı şekilde duvarlarınızı süsleyen sanat eserlerinde de renklerden yana olun. Işığın içeride yumuşak bir biçimde dolaşacağı açık ama çarpıcı tonları tercih edin. Açık pembe, açık sarı ve yeşil isabet renkler.

Bitki sınırlaması yok

Farklı türde palmiye yaprakları evde vazo içinde uzun süre yeşil kalarak kullanılabilir. Hoşunuza giden yaprakları eve getirip istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Tropikal stilde bitki sınırlaması yok. Ne kadar çok o kadar iyi.

Desenleri eşleştir ve karıştır

Su, sörf kültürü, gökyüzü ve renkleri, hem gün içindeki maviler hem gün batımındaki kızıl tonlar bu stilin içinde oldukça sık kullanılır. Özellikle su ve günü anlatan mavi ve yeşil tonları evde yatak odası gibi daha sakin kullanıma ihtiyaç duyulan bölümlerde kullanılmalı. Yatak odası için perde ya da nevresim seçimlerinde ideal renkler olacaktır.