Kişiliğinizi Evinizin Duvar Renklerine Yansıtın

Kişiliğinizi Evinizin Duvar Renklerine Yansıtın

379

Renklerle en baskın ilişkimiz evlerimizin duvarında yaşanıyor, kişiliğinizi evinizin duvar renklerine yansıtın!

Evinizin duvarlarında kullanacağınız renklerde kişiliğinizi yansıtabileceğinizi ve hatta bu renkler sayesinde daha iyi hissedip gelişebileceğinizi biliyor muydunuz? Oldukça geniş renk kartelasına sahip olduğumuz günümüz dünyasında kendimizi ifade etmek için renklerin dilini doğru kullanmak gerekiyor. Öncesinde ise kendinizi tanımalısınız. İsteklerinize ve ruhunuzun ihtiyaçlarına kulak kabartın, karakterinizin baskın taraflarına uygun renkleri seçin.

Evde sakinlik arayanlara

Evde meditasyon yapmayı seven, sakin bir yaşam isteyen, huzurlu vakit geçirmek isteyen biriyseniz eğer sizin işinize en çok mavinin derin tonları yarayacak. Maviye, griler, açık pastel tonlar ve rahatlatıcı toz pembe bazı tonlar eşlik edebilir. Mobilyalarınızda da konfor öncelikli modeller ve dingin renkler tercih etmelisiniz.

Ruhu gezginlere

Fotoğraf: Homeepiphany.com

Gezgin bir karaktere sahip olanlar için dünyanın, doğanın daha doğrusu coğrafyanın renklerini tavsiye ediyoruz. Dağların ve toprağın kahverengi tonları, kayaların grisi, deniz ve okyanusların koyu maviliği, iklimlerin farklı flora ve gökyüzü tonları tam size göre. Bu renkler size evinizde de seyahat ediyormuş hissi verecek ve gezgin kişiliğiniz için birebir olacak.

Gelenekselcilere

Fotoğraf: Homeepiphany.com

Geleneksel bir bakış açısına sahip olanlar evlerinde de bu şekilde bir yaşam kurgulamak ister elbette. Bu şekilde bir ev hayaliniz varsa duvarda kullanılacak boya tonları biraz daha ağır olacaktır. Koyu bej, bordo, petrol mavisi gibi tonlar ruhunuza iyi gelir. Mobilyalarınızda da geleneksel bir tavır sergileyeceğinizi düşünürsek, duvarlarda tek tonda ilerlemenizi tavsiye ederiz.

Bunu da okuyun: Ev Duvarları Nasıl Boyanmalı?
Renkler ve zevklerin tartışılabildiği tek ana geldik; evin duvarları nasıl boyanmalı?

Çarpıcı bir kişilik

Fotoğraf: Hgtv.com

Öne çıkmayı ve şaşırtmayı sevenlere önerimiz oldukça birebir etkili; sadece sizin karakteriniz değil, eviniz de göz kamaştırıcı olsun. Enerjik bir kırmızı, doygun bir sarı, çarpıcı bir yeşil ile mutlu olmamanız mümkün değil. Dilerseniz biraz daha ileri gidip her oda için farklı ve çarpıcı bir renk boya belirleyin. Ne kadar öne çıkmak istediğinize bağlı.

Genç nostaljiklere

Geçmişin izlerinden hoşlanan ama modern ruhunu da es geçmeyenler için çözüm basit; retro renkler hardal, koyu yeşil ve maviyi, bej, porselen ve taş grisi ile birlikte kullanın. Geçmişten kopmadan günümüzle estetik bir birliktelik yapmak için doğru reçete bu.