Evinize Sonbahar Havasını Taşıyın

Evinize Sonbahar Havasını Taşıyın

1019

Sonbahar dekorasyonunu keşfetme ve evinize bu harika mevsimin dokunuşlarını yapmanın tam zamanı! İşte karşınızda birbirinden keyifli tüyolar!

Kışın tüketeceğimiz yiyecekleri stokladık, turşularımızı soslarımızı yaptık, bitkilerimizi temizleyip yeni mevsime hazırladık. Peki ya evimizi sonbahar havasına hazırladık mı? İçimizi ısıtacak sonbahar havasını eve taşımanın tam zamanı. Yapacağınız hazırlık, değişim ve eklemelerle evde sonbahar düzeni geçişiyle oldukça keyifli günlere hazır olun.

Hava koşullarına uyum

Sürpriz yağmurlar ve hızlı şekilde düşüp yükselen ısı, bize her an hazırlıklı olmamız gerektiğini söylüyor. Bu sebeple evlerimizin girişinde evden çıkarken hızlıca yanımıza alabilmemiz için yağmurluk, bot, şemsiye gibi parçaların bulunması mecburi. Eğer antrenizde bir portmanto yoksa, dolaplı ve askılıklı bir portmanto edinmenin tam zamanı. Eğer portmanto için yeriniz yoksa ayaklı ya da duvarda bir askılık da kullanabilirsiniz. Kapınızın önünde de mutlaka bir paspas bulundurun ki dışarıdaki ıslaklığı ve çamuru içeriye taşımayın.

Renklerin ısısı

Renklerin insan üzerindeki etkisi oldukça çeşitli. Havanın çokça gri tonlarda geçeceği bir mevsim için dekorasyonda sıcak tonları kullanmak en mantıklısı. Bu sebeple, sarı, turuncu, kiremit tonlarını evinizde daha fazla kullanmaya çalışın. Renklerin sıcaklığı ile keyfiniz katlanarak artacaktır.

Zemini doldurun

Yaz boyu kullanmadığınız halı ve kilimleri yeniden ortaya çıkarma zamanı. Zeminde kullanacağınız parçalar evde ısı izolasyonuna da katkıda bulunur. Sonbahar için hazırladığımız dokuların arasında en büyük parçalar onlar.

Yumuşak dokulara geçiş

Yumuşak dokulara geçiş yapın. Kanepenize koltuk şalları koyun, tüylü ya da yün yastık kılıfları edinin, peluş ve post parçalara yer açın. Battaniye ve yorganlarınızı sakladığınız yerden çıkarın ve kullanmaya başlayın.

Bunu da okuyun: 2018 Sonbahar Dekorasyon Trendleri

2018’in serin günlerini hafif hafif hissetmeye başlamışken sonbahar-kış sezonunun evlerimize getireceği yeni trendleri incelemenin tam zamanı.

İyi hissettiren aydınlatma

Evdeki aydınlatmaların hepsini sarı ışıkla değiştirin. Beyaz ışık oldukça yorucu ve soğuktur. Sarı ve gün ışığı aydınlatma ile ortamın ısı ve keyfini yükseltin. Evin bazı bölümlerinde mum kullanın. Tütsü ve mumlarla evin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

Doğanın hediyeleri

Doğanın bize sunduklarını unutmayın. Sonbahar dışarıda kendine has bir açık hava dekorasyon kurgusunu çoktan işlemeye başladı bile. Evinizde aksesuar olarak kullanabileceğiniz kozalak, sarı ve kızıl dökülmüş yapraklar, ağaç dalları, ve bazı bitkiler toplayıp evde sonbahar kompozisyonları kurun.

İLGİLİ ÜRÜNLER