Evde Sinema Salonu Kurmanın 8 Yolu

Evde Sinema Salonu Kurmanın 8 Yolu

1238

Evinizde film izleme keyfini bir sinema deneyimine dönüştürmek için ihtiyacınız olanlar bu yazımızda!

Ev tipi sinema salonunu, salondaki televizyon izleme düzeninizden ayıran oldukça fazla özellik var. Bu sebeple mevcut televizyon izleme durumunuzla karşılaştırmayın. Evde bir sinema salonu kurmak gözünüzde büyümesin. Önerilerimizle işiniz çok kolay.

1. Önce konfor

Evde bir odanızı sadece film için, izole olup, gürültüden uzak, konforlu bir şekilde izlemek için ayırın. Bunun için öncelikle rahat koltuklar edinin. Oturma alanı derin kanepeler bu iş için uygun olacaktır.

2. Farklı çözmek için

Kanepe yerine bolca minder de deneyebilirsiniz. Böylece oturma alanınızda da dilediğinizce değişiklik yapabilirsiniz. Paletler üzerine minder de yine bir kendin yap fikri daha.

3. Ortam loş olmalı

Odanın çok fazla ışık almaması gerekiyor. Küçük pencereli ya da penceresiz bir oda ya da bodrum katını tercih edebilirsiniz. Pencereli bir odada ışığı kesen stor perde ya da kalın kadife perdeler kullanmalısınız.

4. Ses kontrolü gerekli

Sinema odanızın ses kontrolünü sağlamak için ortamda az mobilya, aksesuar bulundurun, mümkün mertebe yumuşak dokulara yer verin. Yerleri halı kaplatabilir, duvarlara da ses izolasyonu yaptırabilirsiniz.

5. Doğru yerleşim

Projeksiyon cihazı kullanacaksanız, tıpkı sinema salonu mantığıyla tavana ve oturduğunuz yerin arkasında kalacak bölgeye yerleştirin.

6. Ekran seçimi

Duvara monte sabit bir perde, storlu perde, ayaklı ve taşınabilir bir projeksiyon perdesi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, büyük boyutta bir televizyon da tercihleriniz arasında.

7. Keyfiniz daim olsun

Mini buzdolabı, sinema salonunda hayat kurtarıcı olacaktır. Böylece film keyfinizi bölmeden yiyecek ve içeceklerinizi muhafaza edebilir, dilediğiniz an tüketebilirsiniz.

8. İyi kalite ses için

Surround ev sinema sistemi, mümkünse bir amfi kullanmak sizi daha mutlu edecektir. Görüntü kadar ses de önemli. Kolonları tüm odanın etrafına yaymaya çalışın. Duvar ve tavanın birleştiği noktalara asarak daha iyi sonuç alabilirsiniz.