Evde Küçük Davetler İçin 6 İpucu

Evde Küçük Davetler İçin 6 İpucu

924

Evde küçük ve özel davetler için gereken her şeye sahip olun ve önerilerimizle harikalar yaratın.

Evde geçireceğimiz zamanların arttığı soğuk günlere girerken, dostlar ve aileyle planlanan davetler de çoğalacak. Evde küçük davetler için bulundurmanız gereken ekipmanlar, hem işinizi kolaylaştıracak hem de tüm yeteneklerinizi gözler önüne sermenizi sağlayacak.

1. Kitap; bilgi kaynağı

Kokteyl temalı küçük davetler için menümüzde lezzetli içki karışımları ve ufak atıştırmalıklar olmalı mutlaka. İçki karışımları sandığınızdan daha komplike olabilir. Bu sebeple bilgiye başvurmalısınız. Bir kokteyl kitabı edinmek hiç fena fikir değil.

2. Malzeme yoksa iş yok

Sadece bilgi edinerek bir yere varamayacağınız kesin. Edindiğiniz bilgileri kullanabilmeli, bunun için de doğru ekipmana sahip olmalısınız. İçeceklerinizi karıştırmak için bir adet shaker, karıştırma sürahisi, kokteyl kaşığı, ölçek, buz kıracağı, süzgeç ve bazı şeyleri ezmek için de tokmak almalısınız. Bunları set olarak da, tek tek de satın alabilirsiniz.

3. Sunum önemli

Kokteyllerinizin lezzeti kadar sunumu da önemli. Bu sebeple her içeceğe uygun bir bardak kullanmalısınız. Bu konuda bilgi edinebileceğiniz gibi, tamamen kendi yaratıcılığınızı da konuşturabilirsiniz. Kokteyl bardaklarının formu ve sizin zevkiniz birleşerek öznel bir sunuma dönüşecektir.

4. Taze meyve ve sebzeler

Taze meyve sularını sıkarak ya da karıştırarak harika kokteyller elde edebilirsiniz. Bunun içinde bir meyve sıkacağı ve blender edinmeniz gerekli. Blender aynı zamanda atıştırmalık hazırlarken de kullanılabilir, böylece özel karışım ve soslar hazırlarsınız.

5. Zorlu işler için küçük ve işlevsel aletler

Özel bir dilimleyici ile hepsi birbirinden güzel şekillerde atıştırmalıklar sunabilirsiniz konuklarınıza. Patates ve havuç gibi sert ve zor dilimlenen gıdaları süs haline gelebilecek şekillerde dilimleyen el aletleri ile harikalar yaratabilirsiniz.

6. Son dokunuşlar

Atıştırmalıkları sunmak için ağaç, cam, mermer ya da seramik tabla ve tepsiler kullanın. Kanepe tarzı ufak parçaları süslü kürdanlarla servis edin. Büyük miktarlarda hazırladığınız içecekleri şık, musluklu cam sebil kullanarak da servis edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar