Ev Salıncağı Nasıl Kurulur?

Ev Salıncağı Nasıl Kurulur?

1893

Evinize hem konfor hem keyif katacak, hem de dekoratif bir dokunuş yapacak ev salıncakları karşınızda! Peki ev salıncağı nasıl kurulur diye merak ediyor musunuz? O zaman yanıtlar ve önerilerimiz için sizleri hemen aşağıya alalım!

Sallanmanın bedenimiz ve ruhumuz için birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin vücudun dengesini ve kavrayış yeteneğini geliştirir. Aynı zamanda stresi azaltma ve rahatlama hissi yaşatır. Sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de mükemmel bir aktivitedir. Üstelik bunun için dışarıda olmanıza da gerek yok. Ev salıncakları sayesinde salonunuzda, yatak odanızda, balkonunuzda bu keyifli deneyimi kolayca yaşayabilirsiniz.

Gerek evinizin içinde bir oyun alanı yaratmak gerekse oturup sallanarak keyif yapmak için bu ev tipi yetişkin salıncak modelleri ideal. Peki ev salıncağı nasıl kurulur sorusu sizin için de bir merak konusu mu? Eğer siz de eve salıncak kurmak istiyorsanız bu yazımızdaki tavsiyelere göz atmadan işe başlamayın.

Ev Salıncağı Kurulum Aşamaları

Şimdi de gelelim ev salıncağı nasıl kurulur sorusunun yanıtına. Öncelikle genelde çelik olan dübelin ölçüsüne uygun olacak şekilde tavanda matkapla delik açmanız gerekecektir. Ardından çelik dübeli bu deliğe çakmanız ve dübelin altında yer alan somunu da sonuna kadar sıkmanız gerekecek. İyice sağlam olduğundan emin olduktan sonra sıra gelecek salıncağa takılı olan karabina kancayı çelik dübele takmaya. Her aşamada güvenlik için mutlaka kontrolünüzü yapmanızda fayda var. Elbette ki satın alacağınız her modelin farklı kurulum detayları da olabilir ama en azından evde salıncak kurulumu için temel mantık bu şekildedir.

Umarız bu tavsiyelerimizle ev salıncağı nasıl kurulur sorusunun yanıtı kafanızda netleşmiştir. Artık size en uygun salıncak modelini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En Konforlu Ev Salıncakları

Şimdi de ev salıncağı nasıl kurulur sorusunun ardından sırada ev salıncak modelleri var. GittiGidiyor’da bulabileceğiniz birbirinden keyifli ev salıncağı modelleri karşınızda!

Koltuk konforunda

– Kırmızı minderli Svava relaks ev için salıncak modelleri arasında en uygun fiyatlı ve keyiflilerden biri. 3 adet maksimum güvenli taşıyıcı kayışı var ve 1 adet de kancası bulunuyor. Bu ev tipi salıncağın çapı 80 cm, yüksekliği 220 cm ve maksimum yük kapasitesi 100 kg.

– Altınoluk püsküllü salıncak modeli ise astığınız yerde adeta koltuk konforu yaşatabiliyor. 100 kg çekme potansiyeli bulunan salıncağın çapı 60 cm, yüksekliği 150 cm.

Klasik ahşap modeller

– Doğal jüt halat ve çam ağacının bir araya geldiği şık ve sade ev salıncağı 2 adet piton kanca ve 1 adet dübel ile geliyor. İster 50×75, ister 100×15 boyutlarında seçenekleri bulunuyor.

– Gerek koray kurulumu gerekse minimal görünümü ile Bundera Wodi ev salıncağı büyükler için tasarlanmış. Malzemesi 10 mm’lik mdf ahşap. Oturak ölçüleri 35’e 50 cm, kemer uzunluğu ise 200 cm.

Ayaklı tasarımlar

– Diğer seçeneklere göre biraz daha fazla alan isteyebilen ayaklı ev salıncağı modellerinden fındık modelinin maksimum taşıma kapasitesi 120 kg. Ayak yüksekliği 196 cm, ayak genişliği 110 cm, kafes yüksekliği 110 cm, kafes boyu 95 cm ve kafes derinliği 80 cm.

– Sadece rahatlık değil dekoratif olarak da tercih sebebi olabilen rattan salıncak 214 cm yüksekliğinde. Derinliği 100 cm ve eni 106 cm. 130 kg’a kadar dayanıklı.

– Resimde gördüğünüz üçüncü ev salıncağı yetişkin modeli olan Kayso Apple salıncak ise rahatlığıyla ön planda. 120 kg taşıma kapasitesi ile öne çıkan salıncağın ayak yüksekliği 196 cm, kafes yüksekliği 125 cm, ayak genişliği 110 cm, kafes genişliği 115 cm.

– Listemizin sonunda ise davul salıncak modelleri var. Bu minderli salıncak modelleri 120 kg çekme kapasitesine sahip. Rengarenk seçeneklerle karşınıza çıkan bu ev salıncaklarının çapları da modelere göre 60 ila 85 cm arasında değişiyor.