Ev Ofis Çalışanlara 7 Dekorasyon Tüyosu

Ev Ofis Çalışanlara 7 Dekorasyon Tüyosu

827
main

Evden çalışmak avantaj kadar dezavantajları da içinde bulunduran bir durum. Evde çalışabilmek için ofisin size sağlayacağı konsantrasyonu doğru şekilde elde etmelisiniz. Kullanacağınız eşyalardan duvar rengine, koltuğunuzun ergonomisinden ışığa, her şey önem taşıyor. Ev ofis çalışanlara dekorasyon tüyoları için okumaya devam edin.

1. Sabit bir yer

Evde çalışacağınız bölümü sürekli değiştirmeyin. Yani evin farklı farklı yerlerinde çalışmak yerine sabit bir çalışma alanı belirleyin. Evin en izole ve iyi ışık alan, huzurlu bölümü tercih sebebi olsun. Evinizdeki rutinin dışında bir bölüm olması önemli. Eğer ayırca bir çalışma odasına sahipseniz harika. Gerekirse bu bölümü bir perde ya da kitaplık ile bölüp ayırarak elde edin.

2. Rahat bir koltuk, geniş bir masa

Sadelikten şaşmayın. Çalışırken etrafınızda dikkatinizi dağıtacak şeyler olmasın. Sadece işinizi ilgilendiren, size ilham veren şeyleri etrafta bulundurun. Çalışmalarınıza yetecek ama genişliği sebebiyle üstünde kalabalık ve yığınlara sebep olmayacak boyutta bir çalışma masası ve sizi yayılmadan işe konsantre edecek bir çalışma sandalyesi edinin.

3. Bir tatlı huzur için

Dışarıyı gören bir pencerenin görüş açınızda olması sizin için rahatlatıcı olur. Çalışmalarınız sırasında kısa bir anlığına nefes alıp zihninizi dinlendirirsiniz. Pencerenizin önünde sevdiğiniz bitkilerden bulundurmanız da ekstra avantaj sağlar.

4. Renkler vazgeçilmez

Ruhunuzu okşayan renkleri çalışırken görüş alanınızda bulunan duvarlara mutlaka boya olarak uygulayın. Sakince çalışmanız gereken bir işiniz varsa mavinin açık tonları size yardımcı olacaktır. Yeşilin açık tonları ve turuncu, vişne renkleri ise zihin açıcı ve enerji verici renklerdir.

5. Doğal ışık maksimumda

Mümkün olduğunca doğal gün ışığından faydalanabileceğiniz bir alanda olun. Sağ elini kullananlar için soldan, sol elini kullananlar için sağdan ışık gelmesi önemli. bilgisayarınızın ekranını da arkasından ışık alacak şekilde yerleştirmelisiniz aksi takdirde rahatsız edici bir yansımayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yapay ışık için de aynı yerleştirme geçerli. Gözü rahatsız etmeyecek ve direkt gelmeyecek bir ışık olmalı.

6. Not duvarı

Uygunsa komple bir duvarı mantar kaplayarak ya da mıknatıslı kara tahta boyası sürerek, notlarınızı yerleştirerek değerlendirebilirsiniz. Eğer o kadar yeriniz yoksa pano alarak kullanabilirsiniz.

7. Kapalı depolama alanları

Çalışırken sürekli olarak ihtiyaç duymadığınız ve göze kalabalık edecek şeyleri kapalı alanlarda depolayın. Etrafınızda gördüğünüz her şey çalışmanızı etkiler. Bu sebeple size ilham verecek sanat eserleri ve görselleri etrafınızda bulundurun.