GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi 7 Köpek Şampuanı

GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi 7 Köpek Şampuanı

439

En iyi köpek şampuanları ve banyo keyfi için önerilerimize göz atın.

Evcil dostlarımızın en az bizim kadar ilgi ve bakıma ihtiyaçları var. Onların sağlığı ve bakımı için düzenli olarak yaptığımız işlerden biri de; yıkamak. Kediler sudan nefret ederler ama köpekler için aynı durum söz konusu değil. Suyla bir derdi olmayan köpek, yıkama sırasında bu işi br oyuna da dönüştürebilir. Bizden tamamen farklı sistemde çalışan vücut yapıları sebebiyle, onların hijyeni için kullandığımız ürünler de farklıdır. Köpek şampuanı seçilecek en önemli ürünlerden birisi. Gittigidiyor’daki en iyi 7 köpek şampuanı için listemizi inceleyin.

1. Beaphar Premium Deri Ve Tüy Sağlığı Koruyucu Köpek Şampuanı


Cilt dokuları ve vücut yapıları farklı olduğu için köpeklerin çok sık yıkanması gerekmez. Dışarıda daha fazla vakit geçirdikleri yaz dönemi en çok yıkanmaları gereken zaman dilimidir. Yaz günleri eğer imkânınız varsa bahçe ya da balkonda köpeğinizi yıkamak hem onun hem de sizin için bir oyuna dönüşebilir. Cilt tipleri bizden daha alkali olan köpekler için deri sağlığını koruyan, parlak, kolay taranan canlı tüy yapısı kazandıran, çilek aromalı, Ph değeri tüy yapısına uygun bakım şampuanı Beaphar Premium Deri Ve Tüy Sağlığı Koruyucu Köpek Şampuanı kullanabilirsiniz.

2. Green Fields Soothe Away Balm Kedi Ve Köpek Şampuanı


Köpeklerin ter bezleri olmadığı için çok sık yıkanırlarsa ciltlerinde kuruma ve çatlama olasılığı oldukça yüksektir. Bu sebeple köpeğinizin yıkama düzeninde ve kullandığınız ürünlerde dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Hassas cilde sahip ve kaşıntılı köpekler için Green Fields Soothe Away Balm Kedi Ve Köpek Şampuanı harika bir seçim olur.

3. Tropiclean Medicated Yulaf Ezmeli ve Çay Ağaçlı Köpek Şampuanı


Kullanacağınız şampuanın konsantre olup olmaması önemli. Eğer konsantre ise, bir kabın içinde su ile karıştırıp incelterek kullanmalısınız şampuanı. Suyun sıcaklığı da ikinci önemli detay. Köpeğin banyo suyu sıcaklığını kendi banyo sıcaklığınız gibi ayarlayın. Tıpkı bizim gibi onlar da yaz günlerinde nispeten daha ılık su ile banyo yapmak isterler. Tropiclean Medicated Yulaf Ezmeli ve Çay Ağaçlı Köpek Şampuanı köpeğinizin derisini nemlendirir köpek kokusunu engeller. Doğal formülü sayesinde mantar oluşumunu da büyük ölçüde engeller.

4. Biopetactive Natural Honey Shampoo


Köpeğinizin banyodan korkup kaçmaması için işe biraz heyecan katın. Hem sık tüylerinin arasına ve cildine su ve şampuanın ulaşması hem de banyodan zevk alması için köpeğinizi masaj yaparak yıkayın. Masaj kan dolaşımını hızlandırarak köpeğin tüm hücrelerine oksijen gitmesini de sağlar. Uzun tüylü bir cins köpeğiniz varsa Biopetactive Natural Honey Shampoo ile banyo sonrası taranma aşamasını oldukça kolay hale getirebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Köpekler Hangi Hareketleriyle Ne Anlatıyorlar?
Evde beslediği köpeği ile daha etkin ve anlaşılır bir iletişim kurmayı kim istemez ki? Köpeğinizin derdini anlamak zaman zaman imkansız gibi gözükse de aslında anlaşmak biraz onun vücut dilini okumaya bakıyor.

5. Pippet Köpek Şampuanı


İhtiyaca göre 2-3 kere şampuanlayıp masaj yaparak yıkayın köpeğinizi. Durulama kısmı ise oldukça önemli. Tüm vücudu ve tüylerinin arasının iyice temizlendiğine emin olduktan sonra durulama aşamasına geçin. Suyun her yere nüfuz ettiğinden ve şampuanın tamamen durulandığından emin olun. Yıkamaya başlamadan ve yıkadıktan sonra tüylerini taramak iyi olur. Böylece her yere ulaşabilir su ve şampuan. Pippet Köpek Şampuanı, %100 doğal stabilize probiyotikler içerir. Hayvanlar, yetişkinler ve çocuklar için tamamen güvenli olan bu şampuan ile hassas cilde sahip küçük dostunuz mutlu olacaktır.

6. Beaphar Hypo-Allergenic Kedi Ve Köpek Şampuanı


Köpeğinize şampuan seçerken, türü ve cilt tipini göz önünde bulundurmalısınız. Her ırk köpek için farklı şampuan çeşitleri vardır. Bu özelliklere sahip şampuanı seçmeye özen gösterin. Yıkama yaparken kulaklara ve gözlere su kaçmamasına çok dikkat etmelisiniz. Vücudunu şampuanla masaj yapıp yıkadıktan sonra bir sünger yardımıyla başını ve yüzünü silerek temizleyin. Kulaklara pamuk tıkamak da yararlı olacaktır. Eğer özellikle hassas cilde sahip bir köpeğiniz varsa, alerjenik reaksiyonlara sebebiyet vermeyen, deri ve tüyleri besleyen medikal Beaphar Hypo-Allergenic Kedi Ve Köpek Şampuanı kullanabilirsiniz.

7. Vital Veto Arıtıcı Köpek Şampuanı


Tüm süreç boyunca banyoya adaptasyonu için köpeğinizi ödüllendirmeyi unutmayın. Yıkama sıklığı ve şampuan seçimi için veterinerinize de danışabilirsiniz. Banyo sonrası hava sıcaksa dışarıda doğal bir şekilde kurumasına izin verebilirsiniz. Eğer değilse saç kurutma makinesini düşük derecede onu korkutmadan çalıştırarak kurutun. Vital Veto Arıtıcı Köpek Şampuanı içeriğindeki klorheksidin ve kekik ile evcil hayvanınızın tüylerinde arıtıcı özellik ile tüylerini korur. Bu iki bileşen dış etkenlere karşı tüyleri ve cildi maksimum düzeyde tutar.