Daha Düzenli Bir Yatak Odası İçin 8 Tüyo

Daha Düzenli Bir Yatak Odası İçin 8 Tüyo

1110

Yatak odanızın dekorasyonunu yeniden düzenlemek çok daha huzurlu ve sakin bir alana kavuşmanızı sağlar. Hemen başlayalım mı?

Yatak odası karmaşaya gelmez, sükunet ve huzur ister. Güzel bir uyku ve romantizm için yatak odanızdaki eşyalarınızı çok dikkatli seçmeli ve yerleştirmelisiniz. Dağınıklığa ve eşya kalabalığına izin vermeden, tüm alanları tasarruflu ve akıllıca kullanarak, yatak odanıza hakettiği değeri verin.

1. Gardırop düzeni

Bir giyinme odasına sahip değilseniz, tüm kıyafetlerinizi yatak odanızda doğru bir şekilde yerleştirmenin yolları var. Tek bir duvarda, olabildiğince duvar yüksekliğini de değerlendirerek gardırop kullanın. Gardırop içinde hem askılık, hem raf bölümlerinin olması ve hatta ayakkabılarınız için alçak ve sık raf bölümlerinin bulunması da avantaj olacaktır.

2. Duvarlar bizim

Duvarlarınızda askı sistemleri kullanın. Çanta, takı, şapka gibi parçaları dolapların içinde değil, duvarlarda değerlendirin. Kurgu size kalmış. Gözünüze nasıl hoş geliyorsa yerleşimi öyle yapın.

3. Yatak altı değerlendirilmeli

Bazalı ya da çekmeceli bir yatağınız varsa baza ve çekmeceleri, yoksa yatağınızın altındaki boşluğu mutlaka iyi değerlendirin. Yatak altına kutularla eşyaları kaldırıp istifleyin.

4. Yatak başı tasarımları

Yatak başı ek fonksiyonlara da sahip olabilir. Raflı ya da askılıklı yatak başı ile eğer komodin için yeriniz yoksa gece lambası ve okumalarınızı yerleştirmek için yatak başını kullanın.

Bunu da okuyun: Kusursuz Bir Uyku İçin Yatak Odanızda Yapabileceğiniz Değişiklikler
İyi bir uyku ve gereken doğru enerjiyi alıp uyanabilmek için yatak odasında doğru bir dekorasyon olmalı. Bu kurgu neler içeriyor onları tek tek inceleyelim.

5. Ayak ucunda bir sandık

Yatağın ayak ucunda sandıklı bir puf ya da sandık kullanın. Böylece nevresimleri, ayakkabı ya da kıyafetleri, dergi ve kitaplarınızı, neyi ortalıktan kaldırmak isterseniz yerleştirebileceğiniz bir alanınız, üstelik de şık bir parça ile kazandığınız bir alan oluşacaktır.

6. Yastıklara iki ayrı yer

Yatağın üstünde süs olarak kullanılan fazla yastıkları kaldırmak için yatağın yanında bir sepet bulundurun. Yastıklar sadece hem yatak üstünde hem de kaldırıldıklarında sepetin içinde şıklıktan ödün vermesinler.

7. Kapıyı unutmayın

Kapı arkasını sabahlığınızı ya da ev kıyafetlerinizi, hemen kirliye gitmeyecek kıyafetlerinizi asmak için kullanın. Kapı askılıkları oldukça pratik.

8. Komodin tercihi

Yatak başındaki komodini altı boş seçerseniz bir kutu ya da sepet istifleyebilirsiniz altına. Eğer iki katlı arası boş bir komodin tercih edersiniz altı katına kitap, dergi, tablet, telefon gibi ihtiyaçlarınızı yerleştirebilirsiniz. Yatak çok alçak değilse radikal bir kararlı komodin yerine çekmeceli bir şifonyer de kullanabilirsiniz.