Dünya Kediler Günü’ne Özel: Kedilerle Yaşamanın 6 Güzel Yanı

Dünya Kediler Günü’ne Özel: Kedilerle Yaşamanın 6 Güzel Yanı

491

En güzel yanlarıyla bir kedi ile yaşamanın ne demek olduğunu biliyorsunuz değil mi?

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey; bir kediye sahip değilsiniz, bir kedi ile birlikte yaşıyorsunuz. Bu gerçek kedinin yaşadığı yeri sahiplenmesinden, sizi tatlı tatlı bu ev içinde onun her dediğini yapacak hale getirmesinden ve en önemlisi harika ev arkadaşlığından kolayca anlaşılır. Dünya Kediler Günü’nde bir kez daha yüksek sesle söyleyelim; bir kedi ile yaşamak her yönüyle oldukça keyifli!

1. Huzur ve barış

Kediler kendi tabiatları gereği özellikle provoke edilmedikçe oldukça sakin, huzurlu ve dingin hayvanlardır. Bu halleriyle sizin de doğanıza aynı özellikleri katar ve barışçıl bir ortama katkıda bulunurlar. Siz de onların bu enerjisini sabit tutmak için sevdikleri mama ile beslemeyi unutmayın.

2. İtaatsizliğin pozitif yanı

Kediler itaat etmezler. Fakat bu hiç de kötü bir şey değil. Bu sayede sürekli olarak size bağımlı değildirler ve sizin de kendinize ait zamanlar olmasını engellemezler. Yeter ki gerektirdiğince sevgi vermeyi bilin. Hem onların sağlığı hem de kendiniz için tırnaklarını sürekli kesmeyi, tırmalamak için bir tahta edinmeyi unutmayın.

3. O sıcacık sevgi

Sevgi istedikleri ya da gösterdikleri an sizi dünyanın en mutlu insanı yaparlar. Kafalarını size dayar, vücutlarıyla size sürtünür, sevgi miyavlamalarıyla ortamı doldururlar. Kedi oyuncakları etrafa yayılmış olsa da sizi hiç rahatsız etmeyen, hatta bilakis gülümseten bir dağınıklık olur.

4. Asla yalnız olmazsınız

Tek başınıza da olsanız aslında artık asla yalnız değilsinizdir. Film izlerken kucağınızı boş bırakmazlar, uyurken ya da hastayken tüm vücut enerjileriyle sizi iyi hissettirmek için yanınızda olurlar ve ne zaman kendinizi üzgün hissetseniz sizi güldürecek bir şey yaparlar. Kedi otu onların enerjisini daha da tatlılaştırır.

Bunu da okuyun: Kediseverlerin İşine Çok Yarayacak 8 Telefon Uygulaması
Kedisever olmak başka türlüdür. Kedinizle kurduğunuz tutkulu ilişkinin yerini ise hiçbir şey dolduramaz. Sizler için seçtiğimiz en iyi akıllı telefon uygulamaları hem sizin hem de minik dostlarınızın işine çok yarayacak.

5. Örnek alınmalı

Onların vücut hareketlerinden esinlenerek yogaya merak sarabilir, dingin tavırlarını örnek alıp yaşam enerjinizi ona göre düzenleyebilirsiniz. Kedilerden öğrenecek çok şey var!

6. Sabah için saat kurmaya son

Bir kediniz varsa asla sabah alarmına ihtiyaç duymazsınız. Evet belki tam olarak istediğiniz saatte uyandırılmazsınız ama bundan daha tatlı bir şekilde uyandırılamazsınız muhtemelen. Fakat sürekli olarak sizinle yatmayı istemeyebilirler. Onlara yumuşacık bir yatak almayı unutmayın.

İLGİLİ ÜRÜNLER