Dış Alanlar İçin 2019 Yaz Dekorasyon Trendleri

Dış Alanlar İçin 2019 Yaz Dekorasyon Trendleri

1581

Havalar ısındı, 2019 dekorasyon trendleri dış alanlara taşındı!

Yaz geldi çattı. Önümüzdeki zamanları daha çok açık havada geçireceğimize göre, yaz dekorasyonu hazırlıklarımızı da tamamlanmış olmamız lazım. Bu sezon yazlık evlerde, bahçe, balkon ve teraslarda dekorasyon adına ne gibi değişimler yaşanıyor, hayatımıza neler girecek neler çıkacak, 2019 yaz dekorasyon trendleri listesini inceleyip öğrenelim.

İçerisi ve dışarısı


Artık evin içi ile dışı arasında çok bir fark kalmadı. Dış alanları da tıpu evinizin içi gibi döşeyebilir, kendinize açık havada bir salon ya da yatak odası, ve hatta çalışma odası bile tasarlayabilirsiniz. Dışarda da geniş ve rahat oturma grupları kullanın, tıpkı salonunuzda olduğu gibi.

Aksesuarları da dışarı taşıyın


Aynı mantıkla devam edelim. Dekorasyonda ev içinde size destek olan, puf ve sehpa gibi aksesuarları dışarıya da mutlaka taşıyın. Son dönemlerde ev içinde bolca kullandığımız pirinç, bakır gibi malzemeler dışarısı için de oldukça uygun.

Etnik ve modern birlikte


Bu sezon en çok gözümüze çarpan trendlerden biri de; etnik öğelerin modern parçalarla birlikteliği. İster Uzak Doğu, ister Afrika hayranı olun, bu stillerden sevdiğiniz parçaları mutlaka modern parçalarla birlikte kullanın.

Adaçayı yeşili


Pantone’nin geçtiğimiz yıllarda yüceltip bize sunduğu adaçayı yeşili, bu sezon da evlerimizde hakimiyetini sürdürecek. Hem içerde hem dışarda bu rengi bolca kullanın ve gerçek bitkilerle bir araya getirmeyi unutmayın.

Bahçede sıcak zamanlar


Dışardaki vaktin en az içerdeki kadar uzun soluklu ve çeşitlilik sahibi olacağını söylemiştik. Dışarda uzun vakit geçirirken yemek pişirmek ve ısınmak için de mutlaka bir takım gereçlere ihtiyacınız olacak. Bahçe şömineleri, barbekü ve mangallar bu sezonun da vazgeçilmezleri.

Evde tatil havası


Bahçeye ya da balkona, terasa adım atar atmaz bir tatil havası yaşamak nasıl olurdu? Sezonun öne çıkan trendlerinden biri de bu. Evde tatil hissi yaşamak istediğiniz her an kendinizi dışarı atın, müzik, güneş ve temiz havanın tadını çıkarın.