Burçlara Göre Dekorasyon İpuçları

Burçlara Göre Dekorasyon İpuçları

1030
main

12 burcun birbirinden farklı özellikleri elbette ki evlerine de yansır. Peki hangi burç kendini en çok hangi renklerde ve dekoratif detaylarda mutlu hisseder? Yanıtlar burada!

Burçların karakter özellikleri tüm hayatlarına yansırken elbette yaşam alanlarını da pas geçmiyor. Bir insanın burcunu evini görerek tahmin edebilir, ona en uygun ev hediyesini burcunu hesaba katarak alabilirsiniz. Elbette kendi burcunuz için dekorasyon önerileri ile içinde kendinizi harika hissedeceğiniz bir yuva yaratabilirsiniz.

Ateşin renklerini etrafında görmek isteyen Koç burçları için kırmızı ön planda!

Koç

Koç burcu lider ruhlu ve tutkuludur. Ateşi simgeleyen tonları; kırmızı ve bordo renkleri sever ve etraflarında görmek isterler. Tabii bu renklerin kullanımı kararında olmalı, zira yüksek enerjileri sebebiyle evde yorucu hale gelebilir. Bu sebeple büyük parçalardan ziyade daha ufak parçalarda, aksesuarlarda değerlendirin bu renkleri. Geniş alanları sevdiğinizi ve konfora düşkün olduğunuzu biliyoruz. Bu sebeple az sayıda ve minimal stilde mobilyalar edinin. Neticede az çoktur.

Boğa

Boğalar belki de dekorasyona en meraklı burç olabilir. Gösterişli ve iyi parçaları özenle seçip evlerine yerleştirirler. Bizim önerimiz, hali hazırda zaten çok sevdiğiniz toprak tonlarını, krem ve sakin renkleri bolca kullanın. İnce eleyip sık dokuyarak, mutlaka fonksiyonu yüksek ama şık parçalar edinin. Yatak odası sizin için çok önemli, mutlaka iyi bir yatak edinin.

İkizler

Ruh halleri değişken, hareketli ve enerji dolu İkizler için sık değişiklik yapmak en büyük zevk. Modern mobilyalar tercih edin, grafik desenler başta olmak üzere desenleri karıştırmaktan korkmayın. Bunu çok iyi yapacaksınız ve ruhunuza da iyi gelecek. Eşyalarınızı hafif ve kolay taşınabilir tercih edin. Çünkü evinizde aniden kalabalık bir davet vermeye karar verebilirsiniz.

Yengeç burcu, huzur ve sakinliğin renklerini evine mavi ve yeşil ile taşımayı sever.

Yengeç

Ev sizin için bir sığınak, adeta bir mabed. Diğer burçlara kıyasla kendinize farklı ve kapalı bir dünya yaratıyorsunuz evinizde. Geniş ve konforlu kanepeler, ergonomik uzanma koltukları, yumuşacık yastık ve battaniyeler sizin için biçilmiş kaftan. Huzur ve sakinliğin renkleri mavi ve yeşil de öyle.

Aslan

Kişisel görünümünüzde olduğu gibi evinizde de iddialısınız ve gösterişi seviyorsunuz. Bunu saklamaya da hiç niyetiniz yok. Zarif ama iddialı parçalar, altın rengi, eşsiz kumaşlar ve nadir rastlanır parçalar sizin için vazgeçilmez. Herkeste olmasını istemediğiniz parçalara sahip olmak için epey heyecanlısınız. Bu isteklerinize kesinlikle engel olmayın zira kendinizi en iyi bu şekilde ifade edebilirsiniz, eviniz aracılığıyla.

Başak

Başak burçları titiz ve mükemmelliyetçidir. Sade tonlar, gri, bej ve beyaz sizin ruhunuzu okşar. Detaycılığınızı mobilyalarınızın sadeliği ve simetrisi ile gösterebilirsiniz. Doğaya olan yoğun bağlılığınız için evinizde, bahçeniz ve balkon ya da terasınızda bol bol bitki bulundurun.


Dekorasyonda dengeyi seven terazi burcu için pembenin uçucu tonları, zamansız parçalarla bir araya geliyor.

Terazi

Sadelik size göre değil. Fazla gösteriş de öyle. Aradığınız şey aslında bu ikisinin arasında bir yerde. Pembe ve uçucu tonlar, yer yer desenlerde kontrastlar size iyi gelecek. Zamansız parçaları ve moda olan tasarımları bir arada kullanın. Bu konuda hata yapmanız mümkün değil.

Akrep

Hem açık tonlar hem de koyu tonlar size göre. Özellikle siyah ve beyazı bir arada kullanmayı, ipek kadife kumaşlara ağırlık vermeyi deneyin. Dilediğiniz an loş bir ortama sahip olmak için mutlaka kalın perdelere de yer verin. Mum ışığı ve düzenli bir ortam ruhunuzu en çok okşayan şeylerdir.

Yay

Yay burcu özgür ve gezgin ruhunu evine de yansıtır. Anısı olan ya da etnik, geleneksel mobilya ve aksesuarlar tam size göre. Mavi ve turuncu renkleri tüm zorluklarına göre başarıyla kullanır ve oldukça mutlu olabilirsiniz.


Vintage tutkunluğunu dekorasyonuna yansıtan oğlak burcu için toprak tonları ön planda.

Oğlak

Hobilerine ve yalnız vakit geçirmeye düşkün Oğlak burçları, modern parçalara çok sıcak bakmayabilir. Geleneksel ve sade mobilyalar, sade toprak tonları tam size göre. Sevdiğiniz şeyleri muhafaza edeceğiniz bir oda, dolap ya da bölüm mutlaka kurgulamalısınız. Vintage ürünler de size iyi gelecek.

Kova

Metal ve metalik renkler, beyaz bir Kova burcu mensubunun olmazsa olmazları. Sanata, özellikle heykel ve biblolara, bitkilere önem vermeniz içinizdekileri doğru yansıtmanızı sağlar. Modern mobilyalar tam size göre.

Balık

Diğer tüm burçların Balık burcunun evinde kendini evde gibi hissetmesi olası. Yumuşak dokular, konforlu bir kanepe, mumlar, güzel kokular, duvarlarda sanat eserleri, kitaplar, açık ve pembe ya da mavi tonlar tam size göre.