Banyo Dolaplarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Dolaplarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyonuzun havasını değiştirecek banyo dolaplarını seçerken bazı detaylara dikkat etmeniz yaratacağınız dekorasyon için önemlidir. Banyolarınızı daha kullanışlı hale getirecek banyo dolapları modellerini ve dikkat etmeniz gereken detayları sizin için hazırladık…

Banyo evimizde kişisel temizlik ihtiyaçlarımızı karşıladığımız alanlardır. Ebeveyn banyosu dışındaki banyolar genellikle tüm aile bireylerinin kullandığı ortak alanlardandır ve hijyenik ve temiz tutulması gerekir. Aksi taktirde çok çabuk kirlenirler ve bu durum insan sağlığını olumsuz etkileyen bir durumdur. Bunlara ek olarak banyo; camsız, genellikle tek havalandırma sistemi bulunan ve fazla nemlenebilen alanlardır. Fakat diğer yaşam alanlarında olduğu gibi bu alanlarda da mobilya kullanarak bu bölgeyi de derli toplu ve tarz bir hale getirebilirsiniz. Küçük bir banyoya sahipseniz ve bu alanı daha kullanışlı hale getirmek istiyorsanız banyo dolapları doğru tercih olacaktır.

Banyolarınızı düzenleyicilerle ferah bir hale getirmek ve banyo dolabı tercih etmek istiyarsanız GittiGidiyor’dan banya dolabı modellerini incelebilirsiniz. Ancak banyo dolabı almadan önce bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Tüm bu detayları sizler için derledik…

Banyo Dolabı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Banyo dolabı, genellikle kişisel bakım ürünlerinin ve temizlik malzemelerinin depolandığı alanlardır ve bazı elektronik aletler de bu dolaplarda saklanabilir. Genellikle lavabo altında ve üstünde iki ayrı banyo dolabı bulunur. Üst kısımda yer alan dolap genellikle bir aynayla birlikte kullanılır. Banyo dolabı modelleri oldukça çeşitlidir. Banyonuzu dekore etmek ve daha kullanışlı bir hale getirmek istiyorsanız modern banyo dolabı modellerini inceleyebilirsiniz. Eğer küçük bir banyoya sahipseniz buna uygun modelleri tercih etmeniz kullanım alanı açısından önemlidir.

Banyo dolabı fiyatları, ürünün ölçülerine, kullanılan malzemeye ve markasına göre çeşitlilik gösterir. Banyo dolabı takımı almayı düşünüyorsanız muhakkak banyo ölçülerini bilmeniz ve buna göre tercih yapmanız gerekir. Banyo dolabı seti ve  takımları arasında karşılaştırma yaparak alacağınız ürünle ilgili daha hızlı karar verebilirsiniz.

Banyo mobilyalarının su ile teması oldukça yüksektir bu nedenle dolap seçerken ürünün hangi malzemeden yapıldığı ve bu malzemenin suya karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde suyla temas eden yüzeylerde kavlama, çatlama veya su ve nemli ortamdan dolayı banyo dolaplarında küflenme gibi hiç de hoş olmayan problemler yaşayabilirsiniz.

MDF, lake ve ahşap türünde yapılmış parçaları temizlerken bile ürünün suyla temasından kaçınmalısınız. Temizlik malzemeleri de banyo dolabının hangi malzemeden imal edildiğine göre seçilmelidir. Bu nedenle alanın ciddi manada kısıtlı olduğu banyolarda eğer mobilyaları sudan yeterince koruyamıyorsanız, plastik banyo dolabı modelleri ve PVC banyo dolabı modellerine bakabilirsiniz. Bu tip malzemeden yapılan dolapların suyla temasında dolap herhangi bir zarar görmez.

Banyo dolabı seçerken dolabın malzemesi kadar banyonuza uyumu da önemlidir. Banyo dekorasyonunuza uygun ürünleri seçerek banyonuzda ferah ve geniş bir ortam yaratabilirsiniz.

Tüm bunların dışında banyo dolaplarınızı elektronik aletleriniz için kullanacaksanız dolabın hemen arkasında veya yakınında elektrik bağlantılarının olmasına özen göstermelisiniz.

Banyo Dolabı Seçerken Ölçüler Nasıl Olmalı?

Banyo dolabı ölçüleri seçim yaparken en dikkat etmeniz gereken detayların başında gelir. Banyodaki kullanım alanınızı gerekenden fazla miktarda küçültmeden doğru tercihleri yapabilmek önemlidir.

Eğer banyonuz çok geniş değilse alt-üst çok amaçlı banyo dolabı modellerini tercih edebilirsiniz. Çok gözlü ve orta boylarda olan bu modelleri yeriniz kısıtlı ise duvara da monte edebilirsiniz.  Küçük banyolar için ise 65 cm banyo dolabı büyüklük olarak uygun olur. Eğer bu boyuttaki dolaplar size yetmiyorsa eşyaları yerleştirmek için daha fazla alana ihtiyacınız varsa 80 cm banyo dolabı modellerine de bakabilirsiniz. Aynalı banyo dolapları da sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Banyonuzun boyutunu dikkate alarak istediğiniz ölçülerde banyo dolabına sahip olabilirsiniz. Banyo dolabı almadan önce mutlaka göz atmanız küçük banyo dolabı  modellerini daha detaylı inceleyerek ürünler hakkında daha hızlı karar verebilirsiniz.

En Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri

Banyonuzu yeniden yaratmak istiyorsanız ve bunun için çok zamanınız yoksa hazır banyo dolabımodellerini tercih edebilirsiniz. Hem bütçenize uygun hem de  banyonuza şık bir hava katmak için pratik bir çözüm yaratabilirsiniz.

Küçük banyolar için uygun olan küçük banyo dolabı modelleri de oldukça kurtarıcıdır. Dışarıda kalan eşyalarınızı rahatlıkla toplayabileceğiniz bu dolaplarla derli toplu bir banyo yaratabilirsiniz.

Banyonuzun daha geniş ve ferah gözükmesi için beyaz banyo dolabı modellerini de tercih edebilirsiniz. Beyaz banyo dolabı kullanarak hem zarif hem de ferah bir banyo elde edersiniz. Ancak son zamanlarda gelişen ve değişen moda ve tasarımlarla farklı renk ve temalarda banyo mobilyaları tasarlanmaktadır. Bunlara en iyi örnek siyah banyo dolaplarıdır. Siyah banyo dolapları çok klas bir görünüme ve lüks bir yapıya sahiptir. Genellikle bu tarz koyu renkteki dolaplar kafe, otel gibi alanlarda daha estetik durduğu için kullanılırken artık evlerde de yerini almaya başlamıştır.

Koyu tonlarda banyo mobilyası seçerken nemden dolayı bu ürünlerin su lekesini çok fazla belli edeceğini unutmamalısınız.

Eğer banyonuz yeterince geniş ise ve dolabınızı sudan koruyabileceksekseniz ahşap banyo dolabı modellerine de bakabilirsiniz. Suyla teması dolabınıza zarar vereceği için bu tarz modelleri seçerken iki kere düşünmeniz gerekir. Bu ürünlerin temizliği de özel ahşap temizleyicilerle yapılmalıdır.

Genellikle en çok tercih edilen ve hemen hemen tüm evlerde bulunan model lavabolu banyo dolabı modeli de banyoda alan tasarrufu açısından tavsiye edilir. Bu modeller sayesinde lavabo altında hijyen ve kağıt ürünlerini saklayabilirsiniz.

Kirli sepetli banyo dolabı modelleri de son dönemde oldukça popüler olan modeller arasındadır. Hem yer tasarrufu için hem de kirli sepetinin oluşturduğu kötü görüntüden kurtulmak için çok kullanışlı olan bu modelleri de GittiGidiyor’dan inceleyebilir ve en ucuz banyo dolabı modellerine sahip olabilirsiniz.