Balkon ve Bahçeleriniz için Aydınlatma Fikirleri

Balkon ve Bahçeleriniz için Aydınlatma Fikirleri

17721
main

Yaz akşamlarında bahçe ve balkon keyiflerinize bambaşka bir hava katacak aydınlatma fikirlerini keşfetmeye ne dersiniz?

Havalar iyice ısındı. Şimdilerde sadece gündüz değil akşam ve geceleri de dışarda bolca vakit geçiriyoruz. Hem sürekli olarak kullanacağınız hem de davetlerinizi daha şık hale getirebileceğiniz bahçe ve balkon aydınlatma fikirleri yaz akşamlarınızı güzelleştirecek.

Ağaçları süsleyin

Ağaçların arasına şerit ampuller bağlayarak hem yeterli yoğunlukta bir aydınlatma sahibi olun hem de rüya gibi bir bahçe. Şeritleri istediğiniz kadar çoğaltabilir, çapraz geçişlerle orta bölüme daha fazla ışık sağlayabilirsiniz.

Romantik bir hava

Yine ağaçları kullanın. Kavanoz içinde mumlar ve fenerler asarak ağaçlarınızı süsleyin. Yoğun bir ışık sağlamasalar da ortama romantik bir hava katacaklar.

Zeminde aydınlatma

Fotoğraflar: Homebnc.com

Hem balkon hem de bahçe zemininde dev mumlar kullanın. Bitki ve çiçeklerinizle ışıklı kompozisyonlar kurgulayabilir, orta boy bitkiler ve büyük saksıların içine de yerleştirebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Balkon Zamanı: Saksı Çiçekleri İle Dekorasyon Tüyoları
Balkonunuzu çiçeklerle donatmanın tam zamanı. Her işte olduğu gibi bu iş için de önemli birkaç nokta, doğru bir kurgu için yöntemler mevcut. İşte saksı çiçekleri ile dekorasyon tüyoları!

Şerit aydınlatma

Fotoğraflar: 1001gardens.org / Homebnc.com

Şerit led aydınlatmayı plastik şeffaf boru yardımıyla bahçede patika kenarlarına, balkonda demirlerin etrafına ya da duvar bitimlerine yerleştirebilirsiniz.

Bitkileri aydınlatın

Fotoğraf: Homebnc.com

Orta boy ve büyük bitkileri led aydınlatma ile süsleyin. Bahçe mangalınızı ve odunlarınızı da led aydınlatma ile güzelleştirin. Led aydınlatmaları istediğiniz her yerde rahatça kullanabilirsiniz.

Güneş enerjisi

Fotoğraf: Homebnc.com

Bahçe ve balkon aydınlatmasında güneş enerjisi en büyük avantajınız, faydalanmayı unutmayın. Toprağa saplanabilen solar lambaları bahçenizde kullanabilirsiniz. Balkon için ise toprağa saplanmayan modeller tercih edebilirsiniz.