Bahçe ve Teraslar İçin Şişme Havuz Önerileri

Bahçe ve Teraslar İçin Şişme Havuz Önerileri

Şişme havuzları sadece çocuklar için bir yaz aktivitesi olarak düşünmeyin! Teras ve bahçelerinizde hem dekoratif hem serinletici hem de keyifli bir detay olarak önerdiğimiz şişme havuz kullanım önerilerine mutlaka göz atın.

Şişme havuzlarla ilgili genel kanı sadece küçük çocuklar için çocuk havuzu olarak kullanılabileceği yönünde. Bizce öyle değil. Yazın evinizin konforunda serinlemek istiyorsanız, bahçe ve balkon ya da teraslara uygun şişme havuzları için birbirinden farklı model ve kullanım önerilerimiz var. Şişme havuz modelleri nelerdir? En iyi şişme havuz oyuncakları ve kaydıraklı şişme havuzlar nelerdir? Şişme havuzlar nasıl kullanılır? Şişme havuz fiyat aralıkları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtları hemen aşağıda!

Şişme Havuz Modelleri Nelerdir?

Öncelikle işe şişme havuz modellerini yakından incelemekle başlıyoruz. Öncelikle aile boyu büyük havuz modelleri bu yaz corona virüs nedeniyle ortak havuzlarda vakit geçirmek istemeyen aileler için olmazsa olmazların başında. Bu tip havuz çeşitleri içerisinde tutunmak, dayanmak için kenarlıklara sahip. Aynı zamanda üç aşamalı ağızlıkları sayesinde büyük hacmini kolayca şişirebilmenizi sağlıyor. Bu konforlu şişme havuz derin seçenekleri ile de sizlere gerçek bir havuz konforu yaşatabiliyor. Aynı zamanda büyük boy plastik havuz modelleri de benzer konforu sağlıyor. Ekstra geniş yan duvarlara sahip bu modeller, bu duvarlar sayesinde havuzların su tutuş kapasitesini desteklemiş oluyor.

En çok bilinen klasik şişme havuz modelleri de listemizde yer alıyor. Genelde vinil malzeme ile üretilen ve pürüzsüz dokusu ile öne çıkan bu vinil havuzlar, hafif oluşlarıyla da avantaj sağlıyor. Bir diğer avantajı da daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması. Teras ve balkonlar için ise en ideali havası alınıp katlanınca çok az yer kaplayacak olan şişme havuz modelleri olacaktır.

En popüler modeller için şişme havuz intex ve şişme havuz bestway markalarına bakabilirsiniz. Aynı zamanda intex şişme havuz modelleri arasında kaydıraklı, kendinden oyuncaklı birbirinden güzel modeller bulabilirsiniz.

Şişme Havuz Önerileri


Eğer şişme havuzu bahçede kullanacaksanız, ne kadar çok alanınız varsa o kadar şanslısınız. Taşıma ve su aktarma problemi olmadan dilediğiniz kadar büyük bir şişme havuz edinebilirsiniz. Hatta neredeyse normal bir havuz sahibi olmuş kadar konforlu bir taneye sahip olursunuz.

Şişme havuzu bahçe içinde dekorasyonun bir parçası hatta ana elemanı haline getirip onun etrafında bir stil kurgusu yapabilirsiniz. Tropikal ve eğlenceli bir tema belirleyip, renkli balonlar ve figürlerle, desenli halı ve minderlerle, tabii bir de bol bitkiyle etrafınızı güzelleştirin.

Teras ya da balkonda şişme havuz kullanırken yapmanız gereken ilk şey ağır ve büyük bir ürün almamak. Suyun ağırlığının da malzemeye ekleneceğini unutmayın. Su transferini her seferinde zor olacağından, havuzu temiz tutmak için mutlaka şişme havuz örtüsü kullanın.

Bu arada eğer mucizevi bir şekilde su seven bir kediniz yoksa, sadece köpekler için özel şişme havuz önereceğiz. Bahçe ya da balkonda bizimle keyif yapmak dostlarımızın da hakkı. Onların da en sevdiği oyuncakları suya atmayı ihmal etmeyin.

Şişme Havuz Oyuncakları

Kabul etmeliyiz ki her ne kadar büyükler olarak biz de keyfini sürsek, şişme havuz ile en çok çocuklar eğleniyor. Dolayısıyla şişme havuz oyuncakları önem kazanıyor. Siz de şişme havuz oyuncağı olarak havuzun içini şişme toplarla doldurabilir, hatta şişme havuz kaydırakları ekleyerek eğlencenize keyif katabilirsiniz.

Kaydıraklı Şişme Havuzlar

Çocuklar için olmazsa olmaz şişme havuz kaydıraklı seçeneklerinden bahsetmezsek olmaz! Miniklerin saatlerce vakit geçirmesini sağlayacak olan bu modeller mutlaka her ebeveynin alışveriş listesinde olmalı. Burada karşınızda iki seçenek çıkacak. Biri kendinden kaydıraklı şişme havuzlar, diğeri ise şişme havuz kaydırağı ayrı almak. Genelde kendinden kaydıraklı şişme havuz modelleri daha çok tercih edilir ve çocukları en çok mutlu eden yaz oyunlarından birine dönüşür.

Bunu da okuyun: Yaz Dekorasyonunun Vazgeçilmezi: Hamaklar
Yaz keyfinin baş kahramanlarından hamaklara balkonlarınızda ve bahçelerinizde yer açın. Sizin için birbirinden güzel dekoratif tüyolarımız var!

Şişme Havuz Nasıl Kullanılır?

Şişme havuz kullanırken bahsetmemiz gereken ilk konulardan biri şişme havuz pompası kullanımı olacaktır. Çünkü şişirmek bu havuz konseptinin başlıca olayıdır. Eğer şişme havuz pompalı modellerden seçtiyseniz, mümkünse çoklu başlık seçeneği bulunan pompalardan tercih etmenizi ve sizin havuzunuza en uygun olan başlık ile ilerlemenizi öneririz. Çok kısa sürede havuzunuzu şişirecek olan farklı tasarımlara sahip pompa modellerini GittiGidiyor’da bulabilirsiniz.

Şişme havuzu koyacağınız zemini de öncesinde dikkatlice incelemeniz önemli. Özellikle kesici, delici herhangi bir şey olmamasına özen gösterin. Aynı zamanda zemin örtüleri de bu anlamda faydalı olacaktır. Elinizin altında mutlaka şişme havuz tamir kiti bulunmasını da tavsiye ederiz

Eğer büyük havuz modelleri alacaksanız devirdaim motorları, merdiven gibi ekstra ürünlere de ihtiyacınız olabilir. Ayrıca havuzunuzun suyunu bir günden fazla kullanacaksanız mutlaka klorlamanız gerekecektir.

Alternatif bir kullanım önerisi ile karşınızdayız! Şişme havuzunuzu kullanmadığınız zamanlarda farklı şekillerde de değerlendirebilirsiniz. İçine buz doldurarak parti ve davetler için içecek soğutucu olarak kullanabilir, akşamları açık hava film keyfi için rahat yataklara dönüştürebilir, evin içinde çocuklara oyun alanı olarak kullanabilirsiniz.

Şişme Havuz Fiyatları

Gelelim şimdi de havuz fiyatları konusuna. Markadan modele değişiklik gösterecektir ancak genel anlamda modellere göre şişme havuz fiyatları aralıklarına bakarsak 40 TL ila 5.000 TL gibi geniş bir aralıktan bahsedebiliriz. Eğer çocuk havuzu fiyatları merak ediyorsanız GittiGidiyor’da 40 TL ila 750 TL aralıklarında onlarca farklı model seçeneği bulabileceğinizi hatırlatalım.