Anneler Günü Kahvaltısı İçin 6 Sürpriz Önerisi

Anneler Günü Kahvaltısı İçin 6 Sürpriz Önerisi

1003

Anneler Günü sabahı anneye en güzel kahvaltı sürprizi için tüyolarımıza göz atın!

Anneler Günü kutlaması sabahtan başlar. Gözünü yeni güne açan annelerin genel görevi kahvaltıyı hazırlamak iken, o gün izinli sayılır ve tüm gün boyunca sürecek şımartılma programı başlar. Anneniz için en güzel kahvaltıyı organize edip size yakışanı yapın. Onlar için bir gün yetmez ama yine de o günün anlamıyla tatlı sürprizlere mutlaka yer vermeli. İşe kahvaltı sürpriziyle başlayalım.

1. Klasik ve vazgeçilmez; yatakta kahvaltı

Her gün telaşla yatağından fırlayan ve ev halkını doyurmak için mükellef sofralar kuran annenizle rolleri değişin. O gün yatağından hızlıca kalkmak zorunda kalmasın, güzel bir uyku çeksin ve yatağında bir kahvaltıyla Anneler Günü sabahı taçlansın. Taze çiçekler ve doyurucu keyifli bir kahvaltı tepsisi hazırlayıp, yanına da ona sevginizi anlatan kısa bir not yerleştirin. Gözlerini yatağında konforlu mis gibi bir kahvaltıya açsın.

2. Geçmişe yolculuk

Bu sürpriz için bir ön hazırlık gerekiyor. Ona geçmişini hatırlatacak, doğduğu topraklara ait lezzetlerden oluşan bir kahvaltı hazırlayın. Çocukken en çok neleri sevdiğini öğrenin, o malzemeleri toplayın ve özel tarifleri hazırlayın. Sofrayı da o geleneklere göre hazırlayın.

3. Bugün diyet yok

Sağlığına dikkat eden ve düzenli bir diyet sürdüren annenize bir günlük kaçamak hazırlayın. En sevdiği tatlıları, yağlı yiyecekleri bir araya getirin ve o masadayken sıcak sıcak pişirerek servis edin. Kahvaltıyı öğleye ve hatta sonrasına kadar uzatın. Uzun bir kahvaltı keyfini hakediyor anneniz.

Bunu da okuyun: Hediye Rehberi: Mutfakta Şaheserler Yaratan Annelere Özel
Mutfakta şaheserler yaratan annelere özel hediyeler; hepsi birbirinden şık ve kullanışlı.

4. Sevdikleriyle keyifli bir sofra

En sevdiklerini, yakın dostlarını büyük bir kahvaltı sofrasına toplayarak ona sürpriz yapın. Sabah kahvaltı masasına geldiğinde yaşayacağı sevinci düşünün. Lezzetli bir sofra ve en sevdiği insanlar. Bi tatil günü ancak bu kadar iyi olabilir.

5. Piknik kahvaltı

Anneler Günü mevsim olarak havaların oldukça iyi seyrettiği bir tarihe denk geliyor. Eğer evde böyle bir imkânınız varsa, bahçede, balkon ya da terasta bir piknik kahvaltı organize edin. Açık hava, sevgi ve leziz kahvaltılıklarla günü geçirin. Güzel bir sepet hazırlayın ve şık bir piknik örtüsüne birlikte yayılın.

6. Biraz stil ekleyin

Özel kalıplarla kalp şeklinde ya da harf şeklinde kurabiye yapabilirsiniz, bu kalıplarla aynı zamanda omlet de pişirebilirsiniz. Kahvaltınıza biraz stil ve eğlence katıp şekiller ve kelimeler ona olan sevginizi anlatın.