Alışveriş Rehberi: Profesyonel Kahve Makineleri

Alışveriş Rehberi: Profesyonel Kahve Makineleri

1679
main

Evinizin her daim mis gibi kahve kokması ve aynı kafelerde aldığınız lezzetleri evinizde almanız için sahip olmanız gereken profesyonel kahve makinesi hakkında tüm detaylar bu yazımızda!

Bir İtalyan gibi kahve yapmak, kahve çeşitleri ile misafirlerinizin başını döndürmek istiyorsanız adres burası. Evde rahatça kullanılabilecek profesyonel kahve makineleri hiç de uzağınızda değil. En köpüklü capuccino , en yumuşak latte , en enerji dolu espresso sizin ellerinizden çıkacak.

Başka bir tutku

Şeytan kadar kara, cehennem kadar sıcak, melek kadar saf, aşk kadar da tatlı… Bu sözler kahve için, Fransız Devlet Bakanı Talleyrand tarafından sarf edilmiş. Milattan sonra 850 yılında Etiyopyalı minik bir keçi sürüsünün kahve meyvelerini dalından yerkenki iştahı ve dikkatli çobanın keçileri gözlemleyerek değerlendirdiği kahve çekirdekleriyle başlayan kahve tutkusu dünyanın dört bir yanında insanın güne onunla başlamasını, hayatının büyük bölümünde onu tüketmesini sağlıyor.

Gönül sohbet ister, kahve bahane


Genellikle dışarıda tükettiğiniz kahvelerin yapımı size karmaşık geliyor olabilir. Bu işin profesyonellerinin hakkını yemeyecek olsak da, evde de başarılı kahve çeşitleri hazırlamak mümkün. Bunun için öncelikle iyi bir kahve makinesi, bilgiye ve malzemeye ihtiyacınız var.

Kaç kişiyiz?

Piyasada evde kullanılan kahve makineleri özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Aynı anda ikiden fazla kahve yapmak istiyorsanız iki adet espresso kollu bir makinaya ihtiyacınız var demektir. Öncelikle kaç kişi kapasiteli bir makine size yeterli olur, onu düşünün.

Tam otomatik ya da manuel


İkinci aşamada düşünmemiz gereken, tam otomatik bir makina mı yoksa daha manuel bir model mi olmalı sorusu. Eğer tam otomatik kahve makinesi kullanırsanız, süt köpürtme ve kahveyi ayarlama işlemini makine yapacaktır. Kahve miktarı ve süt köpürtme oranını kendiniz ayarlamak istiyorsanız tam otomatik tercih edebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Evi Her Daim Mis Gibi Kahve Kokutmanın Yolları

Sizi kendinize getiren ve mutlu eden kahveyi pişirirken, evi saran kokunun benzersizliğini kahveyi içtikten sonra da evinizde muhafaza etmenin yolları var. Neden burun delikleriniz sadece birkaç dakika bayram etsin ki, bu şenlik daha uzun da sürebilir.

Kapsüllü ya da kollu


Kapsüllü kahve makinesi kullanmak oldukça pratik. Üstelik dilediğiniz an dilediğiniz aromada bir kahve tüketmek için her türlü kahve çeşidini stoklamanız mümkün. Tabii bunun karşılığında nefis kahve kokusuyla taze kahveyi makinenin koluna yerleştirip tam bir barista gibi kahve hazırlamanın da zevki bambaşka. Bu konuda hayattaki ihtiyaçlarınıza göre karar verin.

Nefis kahve kokularına alışın

Gözünüz korkmasın. Makinelerin kullanımı alıştıktan sonra oldukça kolay. Kahvenizi satın alırken hangi kahveyi nasıl tüketmekten hoşlandığınızı anlatırsanız size yardımcı olacaklar. Bunlar sonrası nefis kahve kokularıyla dolu bir ev. Tadını çıkarın!

İlgili Yazılar