Alışveriş Rehberi: Ofis Sandalyeleri

Alışveriş Rehberi: Ofis Sandalyeleri

560
main

Çalışırken uzun saatler geçirdiğiniz ortam, konsantrasyonunuza uygun ve en önemlisi de konforlu olmalı. Bu noktada ofis mobilyaları hayati önem taşıyor.

İnsan vücudunun uzun süre hareket etmeden masa başında vakit geçirirken mutlaka bir ergonomi ve sandalye konforuna ihtiyacı var. Bu sebeple ofis sandalyenizi yenileyin ve sizin için en uygun olanı mutlaka edinin.

Her şey doğru olmalı

Ofiste çalışırken kullandığınız her şey birbiriyle uyumlu ve doğru oranlı olmalı. Masanızın yüksekliği oturma pozisyonunuzda aşağıda olmamalı. Oturduğunuzda dirseklerinizi rahatça masaya koyabilmelisiniz. Bu sebeple yüksekliği ayarlanabilir bir ofis sandalyesi seçmeniz iyi olur.

Sabit bir sandalye, neden olmasın?

Eğer yüksekliği ayarlanmayan bir sandalye seçecekseniz, masanızın yüksekliğini ve kendi vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurun. Kimileri tekerlekli ve yüksekliği ayarlanan bir sandalye tercih etmez. Bu koşulda da çok dikkatli olmalısınız.

Göz hizası ve rahat bir boyun

Çalışma masanızda eğer sürekli olarak bir bilgisayar varsa ve çalışmanızın büyük bölümü ona bağlıysa, bilgisayar ekranının biraz yüksekte durmasını sağlayın. Ekrana boynunuzu eğerek bakmamalısınız. Ekranın yüksekte olacağını düşünürsek, sırtı sizin pozisyonunuza göre şekil alıp arkaya yatabilen bir ofis sandalyesi seçmenizi tavsiye ederiz.

Ergonomik bir mesai

Tüm gün oturacağınız sandalyenin en rahat bölgesi bel bölümü olmalı. Bel boşluğunuzu dolduracak formda, ergonomik bir sandalye seçmeye özen gösterin. Tekerlekli bir sandalye de kolayca yer değiştirmenize yardımcı olur.

Kollarınızı koruyun

Kolçaklı bir ofis sandalyesi tercih ederseniz, işe ara verip dinlendiğinizde kollarınızı da dinlendirmek için bir yeriniz olur. Çalışırken de dirseklerinizi sürekli olarak masanın üzerinde tutmak zorunda kalmazsınız.

Başınız için yüksek bir sandalye

Başınızı da yaslamak isteyeceğiniz bir sandalye için yüksek ve başlıklı ofis sandalyesi seçin. Bu model özellikle uzun saatler boyunca bilgisayar başından kalkamayanlar için uygun olacaktır.

İLGİLİ ÜRÜNLER

İlgili Yazılar