Alışveriş Rehberi: Halı Örtüleri

Alışveriş Rehberi: Halı Örtüleri

1788
main

Hem halılarınızın ömrünün uzaması hem kolay temizlenebilirliği sayesinde son yıllarda sıkça tercih edilen halı örtülerini seçmeden önce bunlara dikkat!

Halı örtüleri, son yıllarda evde pek çok anlamda hem pratik hem de estetik çözümler sağlayan yaratıcı bir tasarım. Özellikle titiz ev hanımlarının tercihi halı örtülerinin avantajlarından bahsedelim, ne için ve nasıl kullanıldıklarını detaylı bir şekilde açıklayalım.

Korumak için

Halı örtüsü dilediğiniz zaman dilimlerinde tüm halılarınızı koruyabileceğiniz bir yardımcıdır. Uzun dönem evde olmadığınızda halıların temiz durmalarını, evde yapılan büyük işler ya da temizlik sırasında yıpranmamalarını sağlar.

Fotoğraflar: GittiGidiyor.com

Kolay temizlik

Halı örtüleri 30 derecede yıkanır ve kolay temizlenebilir. Lastikli bir halı örtüsü kolayca takılır ve çıkarılabilir. Kullanılmadığı zaman katlandığında çok az yer kaplar. Buruşma yapmaz.

Ömrü uzatmak

Evde çocuk varken ya da kalabalık misafir ağırlandığında halınızı korur, halının ömrü de böylece uzamış olur. Böylece halı değişimlerinde büyük bir tasarruf etmiş olursunuz.

Fotoğraflar: GittiGidiyor.com

Doğru ölçü seçin

Lastikli halı örtüleri pek çok ölçüye kolayca uyum sağlar. Fakat yine de halınızın ölçüsüne yakın bir model tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Desen özgürlüğü

Farklı desen seçenekleri sayesinde halı değiştirmek zorunda kalmadan başka bir halıya kavuşmuş olursunuz. Dilediğiniz sıklıkta halı deseni değiştirme şansı da cabası.