Alışveriş Rehberi: Elektrikli Süpürgeler

Alışveriş Rehberi: Elektrikli Süpürgeler

4909

Evimizin temizliğinde başrol oynayan elektrikli süpürgelerden hangi modeli seçmeli? Tüyolar bu yazımızda!

Hayatımıza büyük bir kolaylık getiren akıl dolu bir keşiftir elektrikli süpürge. Evdeki ya da başka yaşam alanlarındaki hijyeni, hava akımının ve emiş gücünün teknolojik olarak kullanımı ile sağlar, çok daha uzun vakitler alacak ve kesin çözümler sunmayacak diğer tüm yöntemleri geride bırakarak birinciliğe yerleşiyor elektrikli süpürgeler. Evdeki en büyük yardımcılarımızdan elektrikli süpürge nasıl seçilir, alırken nelere dikkat edilir inceleyelim.

1. Toz torbalı elektrikli süpürge


Süpürge ucundan emilen tüm toz ve kir bir torba içine basınçla toplanır. Dolduğunda torbayı değiştirip yenilemeniz gerekir. Emiş gücü ve performansı torba doldukça biraz azabilir. Bu sebeple sıkça ve belki de tam dolmadan torbayı yenilemeniz gerekir.

2. Toz torbasız elektrikli süpürge


Toz torbasının dolması ile birlikte performansının azaldığına dair fikirler doğrulturunda, torbasız, içindeki bir hazneye tozları dolduran süpürge de başka bir tercihtir. Torbasız da olsa neticede hali hazırdaki hazne, aynı torba gibi dolduğunda boşaltım yapılması zorunludur. Bu sebeple aralarında çok da bir fark olduğu söylenemez. Torbalı modelde torba maliyeti de bir fark olarak değerlendirilebilir. Torbasız modelde de hazne bölümünün de mütemadiyen temizlenmesi gerekir.

3. Islak kuru elektrikli süpürge


Pek çok elektrikli süpürge sadece katı ve kuru atık ve tozları temizlerken, ıslak kuru süpürgeler likitlerde de %100 başarı sağlar. Bu size temizlik yaparken hem bir aşamadan hem de zamandan oldukça tasarruf ettirir.

Bunu da okuyun: 3 Adımda Evinizde Pratik Temizlik

Temizliğe fazla vakit ayırmak istemiyor ancak mevsim geçişlerinde baharın taze havasını evinizde hissetmek istiyorsanız, Ferhan Talib yani sosyal medyadaki adı ile Iconjane’in tavsiyeleri tam size göre!

4. Sessiz elektrikli süpürge


Çalışma prensibi ve yapısı gereği, elektrikli süpürgeler ilk çıkışlarından bugüne epey sesli çalışan aletlerdir. Basınç ve emiş gücü sebebiyle bu ses kaçınılmaz bir şekilde yıllardır hayatımızda. Fakat artık son yılların gelişen teknolojisi ile birlikte gürültüsüz çalışan elektrikli süpürgeler de var. Teknoloji nihayet 74 desibel altında gürültü çıkaran elektrikli süpürgeyi üretti, bu iş sadece bizi değil, evdeki kedi ve köpeklerimizi de çok mutlu etti!

5. Elektrikli el süpürgesi


Bazen tüm evde geniş kapsamlı bir temizlik yapmamak, hızlıca bir bölgeyi temizlemek ya da daha ufak alanlarda kullanmak için elektrikli el süpürgesi gerekir. Bu hayat kurtaran icat, büyük elektrik süpürgesine oranla daha düşük emiş gücü ya da hazneye sahip olsa da, her ev için vazgeçilmezdir.