Alışveriş Rehberi: Bahçe Mobilyaları

Alışveriş Rehberi: Bahçe Mobilyaları

944

Bahçeleri yenileme zamanı… Bu yazımızı okuyup mobilyalarınızı seçmeden dekorasyona başlamayın!

Hava güzel, güneş sıcak, sabah kahvaltıları, akşam yemekleri, hafta sonu keyifleri artık tamamen dışarı, bahçeye taşındı. Bahçelerimiz yemyeşil, çiçekler ve bitkilerle dolu, D vitamini dolan vücutlarımız, aile ve dostlarımızla keyif yaparken ruhumuz da vitamin ve enerjiyle doluyor. Bahçelerimizi güzelleştirmenin, bakımları yapıp, bahçe mobilyaları seçme zamanı. Şimdi açık havada vakit geçirirken estetik olarak da etrafımızı güzelleştirme zamanı.

Bahçe masası

Neye ihtiyacınız olduğuna karar verin. Bahçenizin büyüklüğü seçeceğiniz mobilyaları birebir etkileyecek. Belki kalabalık aile ve dostların ağırlandığı sofralarınız var, belki de küçük ve pratik sofralara ihtiyacınız var. Sabah kahvaltıları, akşam yemekleri, neye ihtiyacınız varsa, buna göre bir serim yapın ama mutlaka, kolay temizlenebilir, kolay muhafaza edilebilir bir yemek masası tercih edin.

Yemek masasını seçerken

Yemek masaları artık sadece klasik kullanım formlara sahip değil. Tek tek sandalyeler seçmek yerine, bank kullanabilir, bank ile birlikte farklı sandalyeler tercih edebilirsiniz. Farklı stilde modelleri karıştırın ve kendinize has bir tasarım tercih edin. Pleksi, ahşap gibi modeller size seçip birbirleriyle eşleştirme şansını çok sayıda sunacak.

Yer sofrası

Yemek masasını düşünürken belki de tamamen klasik modellerin dışına çıkıp, bir yer sofrası tercih edebilirsiniz. Bu sofrayı minderler ve alçak bir yer masası ile kurabilirsiniz. Hatta halı ya da kilim kullanıp bahçenizi ev içinin sahip olduğu sıcaklığa kavuşturabilirsiniz.

Paletlerle tasarım

Yepyeni fikirlerle yola çıkabilir, ahşap paletler kullanarak bir oturma grubu kurgulayıp, keyifli bir oturum bölümü tasarlayabilirsiniz.

Köşe ya da değil

Tamamen bahçenizin alanına ve konumuna göre kurgulanacak bir karar. Köşe bir oturma grubu yerden tasarruf etmenizi sağlar ve belki de daha keyifli bir oturma düzeni kurmanızı sağlar. Yine de eğer köşe grubu şansınız yoksa harikalar yaratacak kurgular yapabilirsiniz. Karşılıklı ya da yan yana oturumlarla bir düzen kurun. Sandalye minderi ihtiyacınızı mutlaka yeniden kontrol edin.

Güneş keyfi

Ahşap şezlonglar bu sezon çok moda. Bahçenizde güneşin tadını çıkarmak için ihtiyacınız kadar sayıda ahşap şezlong seçenekleri arasından kendinize uygun olanları tercih etmeyi unutmayın.

Bahçe salıncağıyla dinlenmek

Bahçe salıncakları eski dostlarımız. Onların keyfi çok başka. Gökyüzünü keyifle izlerken kitap okumak, sohbet etmek için eğer yeriniz de müsaitse güzel bir bahçe salıncağı edinmeyi unutmayın. Buna ek olarak etrafınızı bitkiler, sebze ve meyvelerle çevrelemeyi de atlamayın.

İLGİLİ ÜRÜNLER