Alışveriş Rehberi: Ayakkabılıklar

Alışveriş Rehberi: Ayakkabılıklar

735

Ayakkabılık alışverişi yaparken hazırladığımız rehber size çözüm yolunda ışık tutacak.

Ayakkabılık ihtiyacınız, evinizdeki alan, ayakkabı sayısı ve imkânlarınız doğrultusunda şekillenecektir. Açık ya da kapalı raf sistemleri, askılıklı, kapaklı ya da sürgülü, puflu, pek çok farklı seçenek arasından ihtiyaç karşılaştırması yaparak seçim yapın.

Giyinme odasında

Ayakkabılarınızı giyinme odanızda açık raflarda muhafaza etmek istiyorsanız, dolap model ayakkabılık tercih edin. İster metal, ister ahşap ya da kaplama, rengi ve fiyatı ile herkese göre bir seçenek mevcut. Mümkün olduğunda duvarların dikey olarak değerlendirin ve gerekirse üsttekilere ulaşmak için de bir tabure bulundurun.

Duvara monte

Duvara monte ve gardırop gibi bir ayakkabılık da kullanabilirsiniz. Özellikle giyinme odası lüksüne sahip olanlar bu opsiyonu değerlendirebilir.

Ekonomik çözüm

Gardırobunuzda ayakkabı için bir raf sistemi yok ya da var olan yeterli gelmiyorsa elbise askılığına bez raflar yerleştirin. Böylece kendinize ekonomik bir yolla ayakkabılık yapmış olacaksınız.

Puf ayakkabılık

Yine evin girişinde hem ayakkabı giyer ya da çıkarırken oturabileceğiniz bir puf ayakkabılık tercih edebilirsiniz. Oldukça fazla sayıda renk boyut seçeneği de mevcut.

Pratik çözümler

Oda kapısına asılacak açık bir ayakkabılık da değişik bir alternatif. Eğer kapınızın açılışında bir sorun yaratmıyorsa ortalıktaki kalabalık ayakkabı görüntüsünden tasarruf ettiren bir yöntem olacaktır bu.

Vestiyer ayakkabılık

Eğer yeriniz müsaitse geniş bir vestiyer-ayakkabılık satın alın. Kapalı dolap sistemi ile girişteki dağınıklığınızı muhafaza eder ve ayakkabıların mümkün mertebe evin içine alınmasını engeller.