Alışveriş Rehberi: Ankastre Set

Alışveriş Rehberi: Ankastre Set

Ankastre setlerin içerikleri ve birbirinden farklı ankastre set markaları hakkında bilmeniz gerekenler burada!

Ankastredenildiğinde akla modern hayatın, ev içi yaşam kültürü gelmektedir. Ankastre set mutfaklar özel olarak tasarlanmış, davlumbaz, ocak, fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi ve diğer mutfak aletlerinin kombinasyonunun komple gömülü bir şekilde içine yerleştirildiği mutfak tasarımlarıdır. Bu tasarım içerisinde belirli standartlarda üretilen veya çalışılan ankastre mutfak dolapları ve buna uygun şekilde üretilen ankastre mutfak beyaz eşya setleri ile mutfak gereçleri bulunmaktadır. Ankastre setlerle ilgileniyor, yeni bir eve taşınıyor veya kendi eviniz için yeni bir set seçmek istiyorsanız, bu yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Ankastre Set Nedir?

Ankastre set mutfak dolapları, belirli bir tasarım ölçülendirmesine dayalı bir şekilde üretilmekte veya marangozlar, dekorasyon uzmanları tarafından tasarlanmaktadır. Ankastre setler farklı mutfak eşyası üreticileri tarafından standartlar dikkate alınarak üretilir ve ankastre mutfak için ihtiyacınız olan farklı kombinasyon ürünlerden oluşur. Ankastre set satın almak için mutfağınızın ankastre mutfak dolapları ve ölçülere göre hazırlanmış olması gerekmektedir. Mutfağınız hazırsa farklı markaların ankastre setlerine karşı farklı ürün çözümlerine bakabilirsiniz. Bu markaların hemen hepsi ev ve mutfak eşyaları açısından teknolojilerini kanıtlamış, önde gelen markalar olarak ankastre setlerini farklı kombinasyonlarla birleştirmekte ve ankastre set fiyatları konusunda da avantajlı paket fiyatlar sunmaktadır.

Ankastre Set Arçelik

Koç holding şirketleri bünyesinde yıllardır Türkiye’de bilinen bir marka olan Arçelik markası, beyaz eşya ve mutfak eşyaları üretmektedir. Arçelik son yıllarda ankastre set seçeneklerini arttırmıştır. Çoğunluğu 3 parça setlerden oluşan Arçelik ankastre setleri fırın, ocak ve davlumbazdan oluşmaktadır. Doğalgaz ve LPG tipi enerji biçimlerine uygun üretilen fırın ve ocaklar, elektrikli duvar tipi davlumbazlar ile kombine olmaktadır. Grion ve Inox alt markalarıyla ürettiği ankastre set Arçelik modelleri bulaşık makinası dahil 4’lü set imkanı da sunmaktadır.

Ankastre Set Bosch

Bosch markasının kendi üretimi dışında orta gelir grubu için Ferre grubu ile ortak üretimi olan 3’lü ankastre set grupları bulunmaktadır. Davlumbaz, fırın ve ocak şeklinde üçlü ankastre set Bosch modelleri bütçenize göre farklı tasarımlar sunar. Bosch ankastre set beyaz cam serisi ile beyaz uyumlu mutfaklarda, Inox serisi ile daha modern mutfaklarda, Silverline ankastre ile birlikte tasarladığı karma setleriyle de şık seçenekler seçenekler sunmaktadır.

Ankastre Set Beko

Yine Koç grubu markası olan ve dünyanın diğer ülkelerinin beyaz eşya pazarında iyi yerlerde olan Beko markası, kampanyalı ürünler sınıfında ankastre set kombinasyonları sunuyor. Ankastre set Beko ürünleri belirli tasarımlarla farklı ev dekorasyonlarında kullanılabilir halde. 3’lü kombinasyonlarla davlumbaz, ocak ve fırın setleri, Rustik Antrasit gibi retro görünümlü 3’lü set, Manhattan Gri içerisinde bulaşık makinası da olan 4’lü şık görünümlü set, Süper fırsat ismiyle uygun fiyatlı 3’lü beyaz setler ile daha uygun bütçeli seçenekler sunuyor. Beko markası altında, aynı ankastre set grubunda benzer tasarım ve renklerde birden çok seçeneği kendi kombine edebileceğiniz 3 ve 4’lü setler bulmak da mümkün.

Ankastre Set Vestel

Vestel şirketler grubunun ana markası olan belirli bir kısmı tamamen yerli üretim olmakla övünen Vestel markası ankastre set grupları konusunda da özellikle alt bütçe grubuna hitap eden modeller ile tercih edilen markalardan. Ankastre set Vestel bünyesinde Piramit set grubu 3.000 TL altına sunulurken, 4.000 TL’ye kadar cam setler bulmak mümkün. Genelde siyah, beyaz ve gri renklerde ürünler ile farklı dekorasyonlara hitap etmek isteyen marka, rustik seçenekleri ile retro görünümlü mutfak setlerine sahip.

Ankastre Set Siemens

Teknoloji ve teknolojik alet denildiğinde hemen her alanda karşımıza çıkan Siemens markası, Almanya menşeeli uluslararası bir markadır. Siemens Home bünyesinde karşımıza ankastre set Siemens ev çözümleri olarak çıkan marka ürünleri, yenilikçi olma vaadinde ve üst-orta gelir grubuna hitap ediyor. Siyah ve Beyaz Selection ismiyle 3’lü setler, 6.000 TL altında fiyatlarla satılırken, markanın pazara çıkardığı ürünler arasında 6.000 TL’den yukarıda Nova serisi ile dikkat çeken ankastre setler bulunuyor.