Alerjisi Olanlar İçin En İyi 5 Elektrikli Süpürge Modeli

Alerjisi Olanlar İçin En İyi 5 Elektrikli Süpürge Modeli

Alerjisi olanlara elektrikli süpürge seçenekleriyle rahat bir mevsim sunuyoruz!

Alerjik insanın halinde ancak alerjik insan anlar. Yaşamı oldukça geniş bir biçimde etkileyen ama tehlikeli hastalıklar sınıfında görülmeyen alerji, günümüzde pek çok insanın sorunu. Çok çeşitli ve şiddette alerjiler olsa da, güncel hayatımızı en çok etkileyenlerden biri muhtemelen; toz alerjisi. Evde temizlik yapmayı güç hale getiren, toz birikiminde hemen tetiklenen alerji türü için hem düzenli olarak ortamı tozdan arındırmalı hem de bu işlem yine o alerjiyi tetiklemeyecek araç ve gereçlerle yapmalısınız. Bu sebeple size alerjisi olanlar için en iyi 5 elektrikli süpürge listesi hazırladık.

1. Torbasız elektrikli süpürge

Öncelikle bir gerçek var ki; o da toz torbasız bir model kullanma zorunluluğu. Toz torbalı modeller zaten biraz geçmişte kaldı. Torbayı dolduğunda boşaltma ve temizleme işlemi başlı başına alerji tettikleyen bir durum. Ayrıca süpürme miktarında da performans düşüklüğü yaşatıyor. Bu yüzden torbasız elektrik süpürgesi iyi bir seçim.

2. Dik elektrikli süpürge

Maksimum seviyede tozsuz bir ortam için çok sık temizlik yapılması gerekebilir. Bu sebeple kolay taşınabilir, kullanılıp kadırılabilir ve en önemlisi parçaları kolayca temizlenebilir bir küçük dik elektrikli süpürge her zaman iyi alternatif.

3. El süpürgesi

Yine aynı pratiklik ve zaman tasarrufu üzerinden gidelim. Şarjlı el süpürgesi, her an her duruma müdahale edebilmek için hazırda bekler. Bu sebeple evde tozla savaşmanın en pratik ve hafif yollarından biri de budur. Sık sık süpürgenin de temizliğini yapmayı unutmayın.

4. Islak-kuru elektrikli süpürge

Islak-kuru elektrikli süpürgenin en büyük avantajı; tozu nemli bir şekilde hapsetmesi ve böylece hiçbir yere geri dağılmamasını sağlaması. Toz alerjisi için en büyük avantajlardan biri de bu. Temizlenirken de işleri kolaylaştırdığı kesin.

5. Hepa filtreli elektrikli süpürge

Hepa filtre, son yılların alerjik bünyelere en büyük armağanı. Hepa filtre sayesinde temizlik sayesinde doğru bir filtreleme gerçekleşiyor, tüm tozu süpürge hapsetiyor ve üstelik temizlemesi ya da değişimi oldukça basit.