6 Ürünle Evlere Sonbahar Dokunuşu

6 Ürünle Evlere Sonbahar Dokunuşu

669

Yaz biterken evlere sonbahar renklerini getirerek doğanın renk ve formalarına uyum sağlayabilirsiniz.

Her mevsimin ayrı güzellikleri var ama sonbahar günlerini evde geçirmek, ara ara dışarda da ılık, serin bir hava varken, ayrı bir keyif. Tüm doğa renk ve formlarını değiştirirken gözlemlemek, yağmurla ıslanan toprağın kokusunu duymak, bitkilerin başkalaşımını izlemek çok değerli. Sonbaharın renklerini ev dekorasyonuna dahil etmek, yaz dokularını sonbahar dokularıyla değiştirmek de şimdi önümüzdeki günlerin planları. Seçtiğimiz ürünlerle evlere sonbahar dokunuşu yapmanın tam zamanı.

1. Oturma bölümünde değişim; koltuk yüzleri ve yeni yastıklar

Yeni bir kanepe almanın zamanı gelmediyse, bu sonbahar belki de koltuk yüzlerinde bir değişim yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Ya da koltuk üzerinde kullandığınız kırlent kılıflarını yenilemenin. Sonbahar renk yumuşak dokularında, desenlerinde yastıklarla salon ya da oturma bölümünde tatlı bir sonbahar dokunuşu gerçekleştirin.

2. Uzanma koltuğu

Evde geçirilen en keyifli anlar; uzanıp rahatladığımız, bir şeyler okuduğumuz ya da müzik dinlediğimiz anlar. Rahat bir uzanma koltuğu edinin. Kendinize özel bir köşe yapın ve dünyanın zorluklarından dilediğiniz an kaçın. Ufak bir yan sehpa, bir koltuk şalı, güzel bir okuma lambası yeterli olacaktır.

3. Dergilik


Keyif köşesi, elbette okunacak şeyler yanı başımızda olsun diye, şık bir dergiliği de hakediyor. Seçeceğiniz dergilik form ve malzemeleri ile stilinize uygun olmalı tabii.

4. Peluş ve halılar


Soğuk günler gelirlen, eğer yazın kullanmıyorsanız, artık zeminde bir halı kullanımına geçiş yapın. Eğer zaten kullanıyorsanız, ufak peluş ve postlarla eklemeler yapın. Ortamı sıcaklaştırın.

5. Masaüstü düzenlemeleri

Masanızın ya da sehpanızın üzerinde mevsim çiçeklerini bulundurmayı unutmayın. Sonbahar bize oldukça çeşitli dekoratif doğal parçalar sunar. Bir çanak ya da vazo içinde mutlaka bu parçaları değerlendirin. Kozalak, dallar, yapraklar ve taşlar bu doğal aksesuarlardan bazıları.

6. Olmazsa olmaz: mumlar


Evin her yerinde mumlar kullanın. Sonbahar günlerinde erken kararan havanın aydınlıkla karanlık arası uzun geçiş sürecinde mumlar oldukça hoş bir etki yaratır.