400 TL Altı Fiyatlarda En İyi Tost Makineleri

400 TL Altı Fiyatlarda En İyi Tost Makineleri

711

Mutfağınıza bir tost makinesi almadan önce bu yazımıza mutlaka göz atın!

Tost, muhtemelen tüm dünya mutfaklarının kesişim kümesinde bulunan bir yiyecek. Hazırlaması kolay, lezzetli ve pratik, üstüne üstlük çok çeşitlendirilebilir bir seçenek. Hemen her öğün tüketilebilmesi de cabası. Sabah kahvaltısında, öğle yemeğinde, akşam menüsünde, gece karnınız acıktığında, tost her zaman iyi bir seçenek. İçine koyduğunuz malzemeler ve yanına ekleyeceğiniz garnitürlerle hem karın doyuran hem de göze hitap eden bir besin. Elbette, tost hazırlamak için bir tost makinesi ihtiyacı söz konusu. Ekonomik seçeneklerde tost makinesi seçeneklerine bir göz atalım.

1. Ocak üstü tost makinesi

Muftağın gizli kahramanlarından biri de; tost makinesi. Hemen her mutfağın olmazsa olmazı tost makinesi elektrikli ve ocak üstü seçenekleriyle, ana başlığın altında ikiye ayrılıyor öncelikle. Özellikle mutfağında çok yeri olmayan ya da özellikle ocak üstü tost hazırlamak isteyenler için ocak üstü tost makinesi seçenekleriyle başlayalım. Bu seçenekler arasında farklılığı, boyut ve malzeme sağlıyor. Paslanmaz teflon ya da granit, küçük ya da büyük size uygun olan seçenekleri değerlendirin.

2. Küçük tost makinesi

Mutfakta yer tasarrufu etmek istiyor ama elektrikli bir tost makinesi kullanmak istiyorsanız, seçenekler yine oldukça çeşitli. Küçük olduğu için hem pratik hem de temizlemesi kolay bu modeller, kullanmadığınız zaman dolap içine ya da üstüne kaldırılabilir, hayatınızı kolaylaştırıp yine aynı lezzette seçenekler sunabilir size.

3. Büyük tost makinesi

Kalabalık bir aile ya da düzenli olarak misafir ağırlayan bir ev söz konusu ise, büyük boy tost makinesi tercih edilmeli. Böylece herkese aynı anda aynı sıcaklıkta, hızlı bir şekilde tost servis edilebilir. Özellikle sabahları işe yetişmeden önce zaman kazandıracak büyük boy tost makinesi seçeneklerimiz yukarıdaki resimde!

4. Granit tost makinesi

Granit, son yılların yükselen, sağlıklı mutfak malzemelerinden biri. Isıyı iyi dağıtan ve deforme olması oldukça güç granit, tencere, tavalarda ve tabii tost makinelerinde de kullanılıyor. Tostunuza özen gösterin ve onu sağlıklı, lezzetli kılmak için granit tost makinesi seçeneklerini mutlaka değerlendirin.

5. Döküm tost makinesi

Isıyı ağır ağır ve uzun süre muhafaza ettiği için kaymadan, malzemeleri de eşit şekilde pişirerek nefis tostlar hazırlamanızı sağlar döküm tost makinesi.

6. Izgaralı tost makinesi

Bir makine ile hem ızgara yapmak hem de tost pişirmek istemez misiniz? Izgaralı tost makinesinin yerden tasarruf ve lezzet çeşitliliği oldukça cazip. Plakalar arası kademeli mesafe sağlayan ve çıkarılıp temizlenebilen parçalar sayesinde keyfiniz ikiye katlanacak.

7. Sanayi tipi tost makinesi

Çok hızlı bir şekilde ısınarak tost pişirmeyi sağlayan, ağırlığı ile tosta doğru şekil vermenize imkan sunan sanayi tipi tost makinesi de edinebilirsiniz. Tostkolikler için önemli bir seçenek.