2020 Kış Dekorasyon Trendleri

2020 Kış Dekorasyon Trendleri

Bu kış bizi hangi dekorasyon trendleri bekliyor? Keşfetmek ve yaşam alanlarınızı bu trendlere göre düzenlemek için doğru yerdesiniz!

Bu kış, her ne kadar biraz geç geliyor gibi gözükse de, evde değişim ihtiyacımız her sene olduğu gibi baki. Şimdi yaz ve bahar günlerinde kullandığımız eşyaları daha yumuşak, daha sıcak tutanlarla değiştiriyoruz, evin içinde geçireceğimiz uzun vakitler için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Fakat tabii bir yandan da trendleri yakalamak da gerekli. 2020 sezonu kış dekorasyon dünyasına neler katıyor hep birlikte görelim, ruhumuzu okşayan, beğendiğimiz stilleri not alıp uygulamaya geçelim.

Soyut tablolardan fırlamış gibi

Asimetrik bir biçimde iki farklı renge boyanmış bir duvar, soyut formlarla işlenmiş bir yastık, korkusuzca renk ve form kullanımını bu kış evlerimize davet ettik bile. Tüm bunların ruhumuzu daha özgür hissettirdiği kesin.

Daha da fazlası

Maksimalizm, yani iddialı parçalar, bol bol renk ve desenin birlikte kullanımı, gösteriş, geniş ve konforlu, iddialı mobilyalar ve aksesuarlar dönemi bitmedi. Bu sezon da son hızla trendlerin liste başında hakimiyetini sürdürüyor.

Tek renk ve iddia

Bir odayı ya da bölümü tamamen tek bir rengin iddiasına bırakmak, sezonun şaşırtıcı trendlerinden biri. Öne çıkan renkler ise; pembe ve mor. İkisinin de hissi oldukça kuvvetli ve pozitif. Denemeden geçmeyin! Hepsi aynı renkte kanepe, halı ve yastıklar ilginç ve gerçek üstü bir ortam yaratabilir.

Doğanın içeriye dönüşü

Dışarıda doğal ne varsa içeriye taşımak bu sezon en büyük hedeflerden biri. Taşlar, bitkiler, doğal ağaç parçaları bazen salonun ortasında, ya da bir duşakabinin tepesinden aşağıya sarkarken, tavan ya da duvar boyunca yemyeşil bir formda, evlerimizin baş misafiri olacak doğa.

Kıvrımlı ve yuvarlak hatlar

Mobilyalar bu kışa biraz daha köşesiz ve yumuşak bir giriş yapıyor. Oval sehpalar, kıvrımlı ve yuvarlak hatlı kanepeler, yine oval ya da yuvarlak yemek masaları sezonun ana parçaları.

Duvarlar canlı gibi

Bol desenli, özellikle büyük bitki ve çiçek desenleriyle bezeli duvarlar bu sezon bizimle. Duvar kağıdı seçimlerinizi yapmaya başlayın, bu trendleri kaçırmayın!