2019 Sonbahar / Kış Dekorasyon Trendleri

2019 Sonbahar / Kış Dekorasyon Trendleri

2019 Sonbahar-Kış dekorasyon trendleri yaşam alanlarımızda yepyeni heyecanlar müjdeliyor!

Yıllar geçtikçe teknolojik yenilikler, sosyal medya ve dijital tüm kanalların hızıyla dünyanın her türlü bilgiye, görsele ışık hızıyla ulaşıyor olması, trend dünyasını da çok sık ve vurgulu bir şekilde etkiliyor. Artık sezonlar arası geçişlerde, çok baskın renkler, desenler, formlar ve tasarım yenilikleri bir tık uzaklığımızdan gelip hemen hayatlarımıza giriyor. Ve neticede 2019 Sonbahar-Kış dekorasyon trendleri de hemen önümüzde. Hazırlık yapmak için sayılı gün kaldı, neyi ne kadar yaşam alanlarınıza adapte edersiniz orası size kalmış. Önemli olan ruhunuz, stiliniz ve yaşamınızla nasıl bir araya getireceğiniz. Herkese kolay gelsin!

Büyük hatta dev formlar

Geçtiğimiz sezonlarda, büyük formlar, geniş kanepeler, büyük koltuklar, konfor ve yumuşaklık girmişti hayatlarımıza hatırlarsınız. Bu rüzgâr hala dinmiş değil. Sadece koltuklar değil, minder ve yastıklar da devleşti. Bu trend’in devam etmesinden kimsenin şikayeti olduğunu sanmıyoruz. Serin ve soğuk günler yine rahat kanepelere gömülerek geçecek.

Desenlerde de dev tercihler

Aynı şekilde dev desenler de hayatımızda olmaya devam edecek. Büyük ve yemyeşil yaprak, çiçek desenleri, geniş grafikler ve renkler, hayatımızı güzelleştirecek. Duvar kağıdı ve ev tekstillerinde sıkça karşılaşacağız.

Dev bitkiler, her yerde ve daha çok

Areka, deve tabanı, Benjamin ve türevleri gibi dev bitkiler, tavanlardan sarkık bitkiler, geniş hacimli, büyük yapraklı ve hatta dev bitkiler evlerimiz dolduracak bu sezon. Doğaya çıkmaya, açık havada gezinmeye vakti olmayan insan oğlu, tabiatı içeriye taşımanın kolay yollarını buldu bile.

Işığa ihtiyacımız var

Kış günleri güneş ışığından ve doğal ışıktan bahar ve yaz günlerine nispeten daha az faydalanıyoruz. Bu sezon bu farkındalığa yeni bir çözüm geliyor. Perdesiz pencereler! Modernizm ile fütürizmin kolkola girdiği bu tavır, kış günlerinde yaşam alanlarımızı daha taze ve canlı tutacak. Fakat siz siz olun ihtiyaç halinde kullanmak adına stor edinin mutlaka. Kullanmadığınızda kapalı bir şekilde duracak ve görünürde olmayacağı için aynı etkisiyi yakalarsınız.

Minimal tavır

Modern stil ve fütürizmden bahsetmişken; sıra geldi bir diğer trend başlığına. Az eşya, modern mobilya ve tasarımlar, steril ve net, dağınık olmayan mekânlar çok revaçta. Ne istediğini bilen bir tavır söz konusu. Kararsız ve kafası karışık mekânlar bu sezon görmüyoruz. Duvarlarda pek çok sanat eseri yerine vurucu, büyük parçalar olacak. Aksesuarlar mutlaka olacak ama sayıca ve etki olarak genel dekorasyonun önüne geçmeyecek.

Nokta atışı iddialı parçalar

Tüm bu net tavır içinde, mutlaka vurucu bir ya da birkaç parça aksesuar olacak. Belki parlak bir obje bir köşeyi süsleyecek, belki de bir duvar tamamen desenli olacak. Özel ve iddialı bir parça, sakin tonlarda kanepe, koltuk, masa gibi parçaların arasında önemli bir yere sahip olacak. Örneğin tasarım bir orta sehpa.

80’ler geri döndü

Maksimalist, renkli 80’ler tavrı geri döndü. Bu tavır geniş desenlerde zaten kendini gösteriyor. Bunu az önce bahsettiğimiz iddialı parça kullanımıyla da harmanlayabilirsiniz. Saykodelik öğeleri de eklemeyi unutmayın.

Fotoğraf: Bhg.com

Somon, adaçayı ve terrazzo

Somon ve adaçayı renkleri ortalığı kası kavururken bu renklerde terrazzo malzeme de bizimle olacak. Bu renk ve deseni duvarlarda, zeminde, masa tablalarında aklımıza gelebilecek hemen her yerde göreceğiz bu sezon.

Ruhu besleyen şık alanlar

Ve son olarak; ruhumuza da iyi gelecek zen tavrın, modern şıklıkla bir arada kullanılacağınız belirtelim. Kağıt bir avize aydınlatma, geniş ve konforlu modern kanepelerle kombinlenecek, şık ve gösterişli bir dresuar, bambu sandalyelerle birlikte kullanılacak.