2018 Sonbahar Dekorasyon Trendleri

2018 Sonbahar Dekorasyon Trendleri

1723

Yeni sezona girişle birlikte yepyeni dekorasyon trendlerine göz atmanın tam zamanı!

2018’in serin günlerini hafif hafif hissetmeye başlamışken sonbahar-kış sezonunun evlerimize getireceği yeni trendleri incelemenin tam zamanı. Tıpkı moda endüstrisinde olduğu gibi, ev dekorasyon sektöründe de akımlar hızla değişiyor ve geçmişle geleceği bir arada tutarak günümüzün insan hisleri ve yapısıyla ilişkiler kurmaya devam ediyor. İhtiyaçlardaki değişiklikler, gereklilikler ve yeni heyecanların, keşiflerin yönlendirdiği bu trendler ile hayatımızda bir takım yenilenmeler yaşıyoruz. 2018 sonbahar dekorasyon trendleri ile hayatlarımıza birkaç dokunuş ile tazelik katalım.

Koyu mavi

İşe renklerle başlayalım. Bu sezon etrafımızda, mobilyalarda, aksesuarlarda bolca koyu mavi göreceğiz ve bu rengi mutlaka evimize katmayı düşüneceğiz. Bu ton, mobilyalarda, duvar kağıdı ve boyalarında, aksesuarlarda hemen hemen her alanda karşımıza çıkacak. Kullanımı pek çok renge oranla basit ve verdiği his de yüksek enerjili. Denemeden geçmeyin.

Turuncu-pembe

Turuncu ve pembe arasından gezinen, şeftali barındıran tatlı tonlar da mavi ile birlikte yeni sezonun önemli bir diğer rengi. Bu rengin sadeliği ve ve pozitif enerjisi serin günlerin en büyük ilacı olacak. Tekstilde, özellikle perde ve koltuk kumaşlarında karşımıza çıkacak ve evlerimize girecek.

Açık tonlarda ağaç

Ağacın ve işlenmiş haliyle ahşabın açık tonlarda hakimiyetini göreceğiz bu sezon. Risksiz ve sakin tonlarda, basit hatlarda ve genellikle yuvarlatılmış keskin olmayan tasarımlarda bu malzeme sezonun gözdesi. Ahşap yemek masa ve sandalyeleri, tabure ve sehpalar, konsol ve şifonyerlerde sadeliğin gücünü hissedeceğimiz bir sezon bizi bekliyor.

Parlamaya devam

Parlak yüzeyler epeydir hayatımızda, kolay kolay da vazgeçecek gibi değiliz. Altın, gümüş ve pirinç yaklaşık olarak 7-8 sezondur inişli çıkışlı bir grafik izlese de asla hayatımızdan tamamen çıkmadı. Bu sezon ise farklı bir minvalde geri dönüş yapıyorlar. Parlak aksesuar ve mobilyalar yerine bambaşka yüzeylerde, duvar kağıdı, yastık, örtü ve halıda geri dönüyorlar. Daha sofistike ve ortama homojen bir biçimde karışarak hayatlarımızda olmaya devam edecek parlak yüzeyler.

80’ler, yine yeni yeniden

Moda, sinema ve dizi sektörlerinde bir süredir esen 80’ler rüzgarlarında hemen hepimiz epey mutluyuz. Bu rüzgar tabii ki ev dekorasyon sektörünü de etkiledi ve belli ki bir süre daha etkilemeye devam edecek. Retro aydınlatmalar, 80’lerin kanepeleri ve cesur renk eşleştirmeleri bu sezon bizimle.

Çiçek desenleri

Fotoğraf: Apartmenttherapy.com

Çiçek deseni ama daha önceki sezonlardan bildiğiniz çiçek deseni değil. Bu sefer gerçek üstü bir dünyadan bizi ziyarete gelmiş gibi, dev çiçek desenleri, özellikle duvar kağıdı ve perdelerde ve bunlardan hariç aklınızın alabileceği pek çok yerde evlere yerleşiyor. Eğer yüzeylere emin olamıyor ve istediğiniz an değişiklik yapabilme lüksüne sahip olmak istiyorsanız dev çiçek desenli bir tablo ile trendi yakalayabilirsiniz.

Folklorik ve modern

Folklorik öğeler, göçebe hissiyle birleşip tüm dünyayı kucaklıyor ve bunlar hep birlikte evlerimize dağılıyor bu sezon. Dünyanın hemen her bölgesinden yerel ve yöresel öğeler, el yapımı dokular, püsküller, renkler ve desenler global bir dekorasyon trendine dönüşüp yine dünyanın her bölgesine yayılıyor.