Yılın Pantone Rengi: Ultra Moru Evinize Taşıyın

Yılın Pantone Rengi: Ultra Moru Evinize Taşıyın

3103

Pantone’nin 2018 rengi ultra mor ile evinize taptaze, canlı bir hava katmak istemez misiniz?

Pantone seçti bize uygulaması düşer. Pantone’nin 2018 yılı için belirlediği renk; ultra mor. Rengi evimizde nasıl kullanacağımızı tüm detaylarıyla anlatıyoruz, keyifli uygulama ise size ait.

En çok kanepeye yakışır

İşe şık bir kanepe ile başlayın. Bu sezon hem kadife hem de mor kadife, kanepelerde oldukça moda. Pantone’nin 2018 için belirlediği ultra mor renginde bir kanepe ile sezonun en trend dekorasyonuna adım atmış olacaksınız.

Şık bir uzanma

Bir uzanma koltuğu da evde çok şey değiştirir. Hem rengi hem de formu ve stiliyle sezonun gözde rengine yatırım yapıp salonunuzda bir farklılık yakalayın. Özelikle klasik motiflerin, ultra mor rengi ile birleşimi asil bir etki yaratır.

Duvarlar ve hatta tavanda cesaret

Fotoğraflar: Thedecorista.com

Duvarlarda boya ya da duvar kağıdı olarak uygulayabilirsiniz ultra mor rengini. Rengin iddiası sizi korkutmasın. Bu rengin insan psikolojisi üzerinde oldukça olumlu etkileri var. Mobilyalarınızda da yer yer bu renge yer vererek duvarlarla bir etkileşim kurmalarını sağlayın. Sadece tavana uygulamayı bile düşünebilirsiniz.

Mor ile canlanan halılar

İçinde sezonun hip rengini taşıyan, geleneksel motifli bir halı edinin. Bu renk özellikle Anadolu ve Fas işi halılar içinde sıkça kullanılan bir renktir. Halınıza eşlik edecek sehpa üstü figürleri, yastık ve koltuk şalı kullanabilirsiniz.

Uzun mor perdeler

Fotoğraflar: Italianbark.com

Yüksek tavanlı büyük pencerelere çok yakışacaktır uzun ultra mor renkte perdeler. Kadife ya da keten, hem ışığı istemediğiniz anda yoğun bir şekilde engelleyebilir hem de oldukça stil sahibi pencerelere sahip olabilirsiniz.

Rengin malzeme ile ilişkisi

Ultra mor renginin brüt beton ve ahşap malzemelerle etkileşimi oldukça başarılı. Gri ve parlak kırmızı oldukça şaşırtıcı ve etkileyici bir başarı yakalıyor yine bu renkle. eskitme ve vintage, antika parçalar da öyle…

Bahar gibi

Fotoğraflar: Comfydwelling.com

Yemek masanız ahşap ya da cam olabilir hiç farketmez. Etrafına ultra mor renkte sandalyeler yerleştirip kullanın. Masanızın ortasına yerleştireceğiniz taze çiçeklerle evinize taptaze bir bahar havası katmış olacaksınız.

İlgili Yazılar