YouTube Videolarını MP3’e Çevirme Nasıl Yapılır?

YouTube Videolarını MP3’e Çevirme Nasıl Yapılır?

hooverboard

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube; müzik, podcast ya da daha çeşitli içeriklere erişmeye olanak tanıyor. Öyle ki YouTube sayesinde ünlü olan müzisyenler bile bulunuyor. Video kliplerinin en çok paylaşıldığı platformların başında gelen YouTube platformunun yerli ve yabancı müziklere erişebilmek için internete bağlanmayı gerektirmesi tam manada müzik dinleme keyfi yaşamaya engel oluyor. Bu da YouTube videolarını MP3’e çevirme nasıl yapılır sorusunu gündeme getiriyor.

GSM operatörü kaynaklı çekim gücü sorunu veya kotanın aşılmasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle YouTube platformundaki müzikleri dinleyemiyorsanız videoları Mp3’e çevirmelisiniz. Böylece internetiniz olmadığında da müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. YouTube videolarını MP3’e çevirme nasıl yapılır konusunun detaylarına inelim…

Dönüştürücü platformlarda online dönüştürme

YouTube platformundaki videoları Mp3 formatına dönüştürmek için tablet, mobil, masaüstü ve tarayıcı kullanabilen her platformla uyumlu olan web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Online Mp3 dönüştürücü platformlar sayesinde yalnızca birkaç dakikada ekstra program indirmeksizin videoları dönüştürebilirsiniz. Bu platformlardan yararlanmak için YouTube üzerinden istediğiniz müziği açıp açılan videonun linkini tamamen kopyalayın ve online Mp3 dönüştürücü sitede bulunan kutucuğa yapıştırın. Videoyu dönüştürmek istediğiniz formatı seçtikten sonra birkaç dakika içinde istediğiniz Mp3’e ulaşabilirsiniz. Online Mp3 dönüştürücü seçeneği oldukça fazla. Bununla birlikte YouTube’deki videoları Mp3 formatının yanı sıra farklı formatlara da dönüştürebileceğiniz web siteleri var. Google üzerinden aratarak bu sitelerden pek çoğuna ulaşabilirsiniz. Sitelerin güvenli olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. 

Dönüştürücü yazılım kullanarak indirme

Üçüncü taraf uygulamaları kullanmanın YouTube’un hizmet şartlarına aykırı olduğunu göz önünde bulundurarak çeşitli uygulamalardan yararlanabilirsiniz. YouTube videolarını Mp3 olarak indirmek için yararlanabileceğiniz pek çok program bulunuyor. Özellikleriyle öne çıkanlar ise şunlar:

Mobilde YouTube videolarını dönüştürmek

iOS ve Android cihazlarda YouTube videoları nasıl Mp3 formatına dönüştürülür sorusu akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla cevap aradığı bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayar üzerinden online Youtube video dönüştürme işlemi yaptığınız gibi mobil olarak tarayıcılar üzerinden de dönüştürme yapabilirsiniz. Belirttiğimiz seçeneklerin dışında farklı alternatifleri değerlendirmek için tarayıcınıza online Youtube converter, Youtube online video converter ve Youtube Mp3 çevirici yazmanız olacaktır. Çeşitli mobil uygulamalar kullanarak da dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube Premium kullanarak indirme

YouTube videolarını bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmek için YouTube’un reklamsız versiyonu YouTube Premium’u kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda YouTube Premium kullanmak için YouTube’un anasayfasında sol tarafta bulunan menüden “YouTube Premium” sekmesine tıklayabilirsiniz. Akıllı telefonunuz üzerinden abone olmak için uygulamanın sağ tarafında bulunan profil simgenize dokunarak, “YouTube Premium üyesi olun” seçeneğine tıklayabilirsiniz. YouTube’un ücrete tabi bu servisinin video indirmeye olanak tanımasının yanı sıra pek çok avantajı bulunuyor. YouTube Premium’un avantajları şöyle:

  • Aile Paketi ile 5 kişiye kadar kullanım imkanı
  • Reklamsız YouTube deneyimi
  • YouTube Originals içeriklerine erişim
  • YouTube Originals içeriklerine erişim
  • Arka planda müzik dinleme, çalma listeleri oluşturma ve paylaşma
  • YouTube videolarını farklı uygulamalarda gezinirken kullanabilme
  • Abone olunan kanalların son videolarını otomatik olarak indirme
  • İstenilen kanalın videolarını yüksek (720p) ve orta (360p) seçenekleriyle indirme ve çevrimdışı (offline) izleme