Mobil Uygulamayla Yönetilebilen Akıllı Xiaomi Klima Geliyor!

Mobil Uygulamayla Yönetilebilen Akıllı Xiaomi Klima Geliyor!

3627
xiaomi klimamain

Elektronik dünyasının hızlı markalarından Çinli Xiaomi, bu defa da akıllı klima ürünüyle ortaya çıktı. Xiaomi klima, akıllı telefon üzerinden uygulama ile yönetilebilecek ve pek çok akıllı özelliğiyle kullanıcılara faydalar sunacak.

Çin teknoloji firması Xiaomi, akıllı ürün ekosistemini genişletme çabalarından bir yenisini daha gözler önüne serdi. Tanıtılan Xiaomi klima, akıllı özellikleriyle dikkat çekiyor. Elbette fiyat politikası da özel bir yer tutuyor.

Xiaomi’nin, akıllı bir klima ünitesi oluşturmak için 2015 yılında ev aletleri üreticisi Midea Group ile yaptığı işbirliği sonrasında ürettiği ilk cihaz oldu.  Yeni klima, Xiaomi’nin buzdolapları, hava temizleyicileri, masa lambaları ve robot elektrikli süpürgeleri içeren akıllı cihazlar serisine eklenmiş oldu.

2010 yılında bir cep telefonu üreticisi olarak kurulan Xiaomi, kısa sürede Nesnelerin İnterneti (IoT) donanımları üreten bir internet şirketine dönüştü. International Data Corp.’a göre, Çinli üreticilerin IoT’ye yaptığı harcamaların her yıl yaklaşık yüzde 15 oranında büyümesi ve 2020 yılına kadar 130 milyar dolara yaklaşması bekleniyor.

Xiaomi Klima özellikleri ve fiyatı

Xiaomi klima, 21 m2’lik bir odadaki havayı soğutabiliyor veya ısıtabiliyor. Cihazdaki entegre ekranda bilgiler görüntüleniyor. Ayrıca Xiaomi klima, odadaki bakterilerin yayılmasını önleyen bir antimikrobiyal filtreye de sahip. Filtrenin sökülüp suyla yıkanarak temizlenmesi oldukça kolay. Oldukça sessiz çalışması da Xiaomi klimanın bir başka öne çıkan özelliği.

Ve elbette bu cihazın en büyük avantajı fiyatı. Minimalist bir görünüme sahip cihaz, uygulama kontrolü ve ses komutlarının yanı sıra, 0,1 santigrat derece sıcaklıkta hassas sıcaklık ayarına sahip. Klima 1.999 yuan (yaklaşık 294,4 ABD Doları) olarak fiyatlandırılmış durumda.

Özel akıllı telefon uygulaması ile klimanın tüm fonksiyonları her yerden kontrol edilebiliyor.