Xiaomi Güneş Panelli Telefon Geliyor!

Xiaomi Güneş Panelli Telefon Geliyor!

701
Güneş Panelli Telefon

Akıllı telefon dünyasının en güçlü isimlerinden biri olan Xioami, herhangi bir adaptöre ihtiyaç olmadan güneş enerjisiyle şarj olabilecek bir telefon üzerinde çalışıyor. Güneş Panelli Telefon hakkında tüm detaylar blog haberimizde!

Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi (WIPO) tarafından 2018’in Temmuz ayında onaylanan bir patentin ortaya çıkardığı bilgiye göre arka kısmı güneş paneli ile kaplı akıllı telefon geliyor. Çinli Xiaomi‘nin bir süredir üzerinde çalıştığı projeye ilişkin patent görüntüleri ortaya çıktı. 

Dikey çift kamera

Patente göre telefon standart tasarıma sahip olacak. Arka kısmı güneş paneli ile kaplanacak olan telefon, çift kamera kurulumu taşıyacak. Güneş paneli kameranın olduğu bölüme kadar uzanmadığından kameranın yan tarafları boş kalacak.

Güneş Panelli Telefon

Ekran altı kamera teknolojisi

Güneş panelinin kalınlığının kamera çıkıntısını geçmeyeceği yönündeki bilgi dikkat çekiyor. fiziksel parmak izi okuyucu yerine ekrandan parmak izi okuyucu kullanılacak telefonda açılır kameranın yer almayacak. Güneş panelli akıllı telefon modelinin Xiaomi’nin bu telefonda, daha önce prototipini sergilediği ekran altı kamera teknolojisini kullanması bekleniyor.

Güneş panelli akıllı telefonun “güneş olduğu sürece” pil ömrüne katkıda bulunacağı ve kullanıcıları yarı yolda bırakmayacağı anlaşılıyor.