“WiFi Çekmiyor” Sorununa Uygun Fiyatlı Çözüm: TP-Link RE205

“WiFi Çekmiyor” Sorununa Uygun Fiyatlı Çözüm: TP-Link RE205

2957
main

TP-Link, ev ve ofislerde WiFi sinyalinin her yere ulaşmaması sorununa çözüm olan yeni bir menzil genişleticiyi satışa sundu. Güçlü teknik özelliklere, yüksek WiFi hızına sahip olan RE205, uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Ağ donanımlarıyla yakından tanıdığımız TP-Link, ev ve ofislerde “WiFi ölü bölge” sorununa çözüm sağlayan yeni bir menzil genişleticiyi satışa sundu. Marka bağımsız olarak her marka ve model modem/router ile uyumlu olan RE205, gelişmiş teknik özelliklerine oranla uygun fiyatlı bir model.

Binaların yapısı, kalın duvarlar, WiFi sinyallerini engelleyen cihazlar vb nedenlerle evlerde WiFi sinyalleri her odaya yeterince güçlü ulaşamayabiliyor. Bu sorunu çözen en uygun ürünler ise modem/router’dan gelen sinyali bulunduğu noktada tekrarlayarak, adeta oraya yeni bir modem takılmış gibi evin diğer noktalarına sinyalleri aktaran menzil genişleticiler.

TP-Link’in yeni modeli olan RE205, kolayca kurulup kullanılabilen ve WiFi ölü bölge sorununa çözüm sunan bir model. Çift kanal desteğine sahip olan ürün toplamda 750Mbps’ye varan WiFi hızları sunabiliyor. Aynı zamanda erişim noktası (access point) özelliği de olan ürün, evdeki kablolu ağı kablosuz hale getirmek için de kullanılabiliyor.

Akıllı sinyal gösterge ışığı sayesinde evde en doğru noktaya konumlandırılabilen RE205, modem sinyallerinin güçlü olduğu bir noktadaki prize takılarak basitçe kurulabiliyor. Bu alanda kablosuz ağı tekrarlamaya başlayan cihaz, aynı ağ adı ve şifre ile (ağı klonlayarak) diğer bölgelere doğru WiFi sinyallerini yaymaya başlıyor.

Ürünün kurulumu ve sonrasında ayarları/yönetimi akıllı telefonlar üzerinden de kolayca yapılabiliyor. Bunun için akıllı telefonlara TP-Link’in ücretsiz uygulaması olan Tether’ı yüklemek yeterli oluyor. Hem Android hem iOS desteği olan Tether sayesinde, RE205’in her tür kontrolünü telefonlardan ve hatta cihazdan uzaktayken de yapmak mümkün oluyor.

Güvenilir kablosuz ağ oluşturan RE205, sinyal karışma oranını da en aza indiriyor. Ürün üzerinde yer alan Ethernet girişi sayesinde hem kablo ile bağlanan cihazları (akıllı TV, oyun konsolu vb) ağa dahil etmek mümkün oluyor, hem de kablolu ağ kablosuz ağa dönüştürülebiliyor. Çift işlevli bir ürün olan ve üç yıl garanti verilen RE205, tüm bu özelliklerine oranla uygun bir fiyata sahip.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar