Titreşimli Kulak üstü Kulaklık MSI Immerse GH50 [İnceleme]

Titreşimli Kulak üstü Kulaklık MSI Immerse GH50 [İnceleme]

949
msi-gh50

Dünyanın önde gelen donanım üreticilerinden biri olan ve Tayvan merkezli MSI markasının Immerse GH50 kulak üstü kulaklık modelini inceledik. Oyun için kulak üstü kulaklık satın almadan önce inceleme türündeki bu yazımızın devamını okumanızı öneririz.

MSI Immerse GH50 kulaklık modeli, katlanabilir yer kaplamaz tasarımı ve ses performansıyla dikkat çekiyor. Bakın MSI Immerse GH50 oyuncu kulaklığı nasıl bir performans sergiliyor.

Hem şık hem rahat

Oyunculara yönelik olarak üretilen Immerse GH50 kulaklık modeli, oyuncular için olmazsa olmaz RGB aydınlatmaya şıklığına şıklık katıyor. Kompakt yapısı ile rahatça taşımaya uygun olan şık tasarımlı kulaklık, metal bileşimiyle sağlamlığını ortaya koyuyor. Yalnızca 300 gram ağırlığındaki kulaklığın yumuşak dokunuşlu süngerleri saatler süren oyunlarda bile rahatlık sağlıyor. Kulaklığın tasarımı kulaklarda baskı hissetmeyi önlüyor.

msi-gh50

Bu özelliğiyle oyun başında saatler geçiren oyuncular için ideal bir alternatif olabileceğini gösteriyor. Oyuncuların oyun performansını artırmada büyük etkisi olan RGB aydınlatma ve çeşitli ışıklandırma efektleri MSI Mystic Light uygulaması sayesinde zevke göre kişiselleştirilebiliyor ve farklı yanıp sönme efektleri kullanılabiliyor. MSI Immerse GH50 kulaklık taşıma çantasıyla her yere kolaylıkla götürülebiliyor.

Mikrofon ayarlanabiliyor

Kulaklığın mikrofonu çıkartılabilir özellikte olduğundan kulaklık mikrofonlu da mikrofonsuz da kullanılabiliyor. Mikrofonun güçlü performansı kulaklık yayıncılar için de uygun olduğunu gösteriyor. Dragon Center desteği ile daha detaylı ayarlar ve efektlere ulaşmak mümkün oluyor. Kulaklık sesleri kadın veya erkek olarak farklı şekilde dönüştürebilmesiyle dikkat çekiyor.

Güçlü bir ses performansı

MSI Immerse GH50 kulaklık, 7.1 sanal surround ses ve titreşim sistemiyle donatılmış olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek kaliteli 40mm sürücüler markanın vaat ettiği üzere içine hapseden bir ses deneyimi sunuyor. Kablonun ortasındaki kontrolcü sayesinde mikrofon Sanal 7.1 Surround ses, titreşim açılıp kapanabiliyor ve ses seviyesi ayarlanabiliyor. Kablonun uzunluğunun 2,2 metre olması da oyun performansını dolaylı olarak etkileyebiliyor. Üstelik kablo örgülü ve sağlam.

Sonuç değerlendirmesi

Oyuncuların her zaman masaüstündeki ses açma kapama kısmına erişmesi mümkün olmuyor. Bu noktada kablonun ortasında kontrolcü bulunması önem taşıyor. Kulaklığın ses performansı, mikrofonun güçlü olmasıyla yalnızca oyuncular değil yayıncılar için de kullanılabilir olması önemli detaylar. Kulaklıkla ilgili dikkat çeken önemli bir özellik de taşıma kılıfının çıkması. Mikrofonu çıkarıp kulaklığı katladıktan sonra taşıma kılıfına koymak kulaklığın çantada dağınık şekilde durup zedelenmesini de önlüyor.

Oyuncu kulaklıklarında katlanır tasarım pek görülmediğinden kulaklığın katlanabilir yapıda oluşu avantaj sağlıyor. Kulaklığın tek olumsuz yönü kulak süngerinin deri ile kaplanmasının yaz aylarında terlemeye neden olabilecek olması; fakat terleme sorunu kulak üstü tasarıma sahip tüm kulaklıklarda karşılaşılan bir durum diyebiliriz. Kablolu oluşu da kulaklığın sunduğu ses performansı sayesinde çok da rahatsız edici olmuyor. Oyuncuysanız, yayıncıysanız, video ve film izlemeyi seviyorsanız MSI Immerse GH50 kulaklık modelini tercih edebilirsiniz.

Teknik özellikleri

  • Kulaklık tipi: Kulak üstü
  • Kullanım alanı: Oyun
  • Ses çıkışı: 7.1 Surround
  • Bağlantı tipi: Kablolu
  • Bağlantı: USB 2.0
  • Aydınlatma tipi: RGB
  • İşletim Sistemi: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
  • Ürün Boyutu: 170 x 80 x 200 mm
  • Ürün Ağırlığı: 300g
Oyuncular için ideal
Tasarım 10
Performans 9
Fiyat 9
Ses Kalitesi 9
Genel 9
Summary
Oyuncular için ses kadar bir başka önemli uyarıcı da titreşim. Kontrollerde titreşim etkisi hem refleksler, hem de zevk açısından avantaj sağlıyor.
9.2
TİTREŞİM VE SES!
User Rating : 0 (0 votes)