ThinkPad X1 Carbon 6. Nesil Bilgisayar Göz Kamaştırıyor

ThinkPad X1 Carbon 6. Nesil Bilgisayar Göz Kamaştırıyor

806
ThinkPad X1 Carbonmain

Dizüstü bilgisayar dünyasının en ünlü serilerinden biri şüphesiz ThinkPad. Uluslararası Uzay İstasyonu’nda astronotlar tarafından da yıllardır kullanılan bu bilgisayar serisinin yeni modeli Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6. Nesil) büyük bir ihtişamla tekrar sahnede. Hafifliği ve üstün performansıyla iş dünyasının yıldızı konumunda olan yeni bilgisayarın genel özelliklerini paylaşıyoruz.

Şık, hızlı ve çok sağlam

IBM’in bilgisayar bölümünü Çinli Lenovo‘ya satmasından sonra ThinkPad dizüstü bilgisayar serisi gelişimini daha da artırdı. Tasarım şıklığıyla kendinden söz ettiren ThinkPad X1 Carbon, dayanıklılığı ve performansıyla da hayranlık uyandırıyor.

ThinkPad X1 Carbon’un performansına ek olarak sağ dört karbon- fiber ile güçlendirilmiş dayanıklılığı ve uzun pil ömrü de her koşulda sorunsuz çalışmasında önemli pay sahibi. 

Performansı yüzde 35 artırıldı

İş bilgisayarı olarak son kullanıcıların işlerini rahatlıkla yapmasına imkan sağlayan dizüstü bilgisayarı ThinkPad X1 Carbon sahip olduğu donanım özellikleriyle en hızlı rakipleriyle yarışıyor. 

Lenovo ThinkPad Carbon X1 dizüstü bilgisayarların 8. nesil Intel Quad Core işlemcileri performansı önceki nesle göre yüzde 35 oranında artırıyor. LPDDR3 belleği sayesinde çok daha hızlı olan Lenovo ThinkPad X1 Carbon’un “yüksek işlem hızı” işinizi kolaylaştırıyor.

ThinkPad X1 Carbon

İş dünyasında yöneticilerin gittikleri her yerde bağlantıda kalmalarını sağlayan Küresel LTE-A kartı (isteğe bağlı) eklediğinde ise yöneticilerin vazgeçilmezi oluyor. Dünyanın her yerinde mobil üretkenliği sürdürebileceğiniz Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6. Nesil) işinizi ve sizi asla yarı yolda bırakmıyor.

Karizmatik tasarımı yine öne çıkıyor

Simsiyah, yumuşak dokunuşlu zarif kapağı ve tasarım şıklığıyla dikkat çekici bir dizüstü bilgisayar olan Lenovo ThinkPad X1 Carbon’un gümüş renk seçeneği de bulunuyor.

14 inçlik ekran seçeneği ile daha büyük ve her zamankinden daha göz alıcı karşımıza çıkan Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6. Nesil) 15 saate kadar pil ömrü ve Rapid Charge teknolojisi sayesinde şıklığı kadar performansıyla da fark yaratıyor.

Yeni ThinkPad X1 Carbon​ modeliyle ile ilgili olarak aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/79WefJ1c8ow​