Şık Tasarımlı Kullanışlı Bir Akıllı Saat: Huawei Watch GT 2

Şık Tasarımlı Kullanışlı Bir Akıllı Saat: Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT 2

19 Eylül’de Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirilen Huawei etkinliğinde tanıtılan Huawei Watch GT 2 akıllı saat modelini inceledik. Bakın, dünyanın en değerli markaları arasında bulunan Huawei Watch GT 2 akıllı saat modeli hangi özelliklerle nasıl bir deneyim sunuyor.

Yepyeni teknolojisi ve şık tasarımıyla dikkat çeken Huawei Watch GT 2, tasarımıyla olduğu kadar özellikleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Şık tasarımlı ve sağlam yapılı

Huawei Watch GT 2, 46 mm ve 42 mm olmak üzere 2 farklı boyut seçeneğiyle sunuluyor. 46 mm versiyonu yaklaşık 41 gram ve siyah paslanmaz çelik ve titanyum paslanmaz çelikten oluşuyor. 42 mm olan versiyonu yaklaşık 29 gram ve siyah paslanmaz çelik ve rose god paslanmaz çelikten oluşuyor. 46 mm modeli, 22 mm kayışa; 42 mm modeli ise 20 mm kayışa sahip. Mat siyah, titanyum grisi, çakır bej, gün batımı turuncu, gece siyah, rafine altın, çakıl taşı ve mavi göl kordon rengine sahip olan akıllı saat modelinin genel olarak şık tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ekranda kullanılan değerli taş işleme teknolojisi ile oyulmuş cam malzeme, darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı yapıda. Üstelik 50 metreye kadar suya dayanıklı.

AMOLED ekran

Huawei Watch GT 2 46 mm olan verisyonu 454×454 çözünürlüğe ve 1.39 inç AMOLED ekrana sahip. 42 mm modeli ise 390×390 çözünürlüğe ve 1.2 inç AMOLED ekrana sahip. Akıllı saatin AMOLED ekran kullanması ekran parlaklığının, kontrast ve renk canlılığının yüksek olmasını sağlıyor. Akıllı saatin ekranının hemen yan tarafında iki adet tuş bulunuyor. Bu sayede uygulama menüsüne girebiliyor ve seçeceğiniz uygulamaya hızlıca erişebiliyorsunuz. 

Kolay arayüz

Gücünü Kirin A1 işlemciden alan akıllı saat, işletim sistemi olarak LiteOS’u kullanıyor. Bu işletim sistemi arayüzde çok sayıda seçeneğe ve rahat dolaşıma olanak tanıyor. Huawei Health uygulaması sayesinde Android ve iOS işletim sistemlerini destekleyen Huawei Watch GT 2, akıllı telefonlarla eşleştirilebiliyor.

Huawei Watch GT 2

2 haftalık aktif kullanım

Huawei Watch GT 2, Kirin A1 işlemcisi sayesinde 2 haftalık aktif kullanıma dayanan pil ömrü sunuyor. Pil ömrü; kullanımınıza, ekran açık kalma süresine ve ekran parlaklığına göre değişiklik gösterebilse de Huawei Watch GT 2, 2 haftayı şarj etmeden geçirmeyi mümkün kılıyor. Huawei Watch GT 2’nin 46 mm serisi modeli, GPS takipli spor modunda tam 30 saatlik pil ömrü sunuyor.

Yüksek depolama alanı

Her iki modeli de 10 dakika boyunca 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklılık sunan Watch GT 2, 500’e kadar MP3 müzik saklamaya da olanak tanıyor. 46mm’lik versiyonda 32 MB, diğer versiyonda ise 16 MB RAM bulunuyor.

150 metre uzaktan arama yanıtlama

5.1 Bluetooth desteğiyle güçlendirilen akıllı saat, 150 metreye kadar uzak olsanız bile aramaları yanıtlamanıza olanak tanıyor. Ses seviyesi de tatmin edici olan akıllı saat üzerine rehberinizden favori kişilerinizi ekleyebilir ve hızlı arama gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonel sağlık takibi

Huawei Watch GT 2; GLONASS uydu konumlandırma sistemi, parkur izleme, pusula, 3D mesafe ölçümü, kalp atış hızı, stres ölçümü, uyku takibi, adımsayar, kalori ve egzersiz süresini takip etme özelliğine sahip.  Akıllı saat ile etkin bir uyku takibi yapabilmeniz için TruSleep özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor.

Akıllı saat, nabız ve uyku takibi gibi özelliklerinin yanı sıra çok geniş spor seçenekleri sunuyor. Huawei Watch GT 2, 15 farklı spor moduyla egzersiz öncesi veri analizi ile egzersiz sırasında kayıt analizi yaparak önerilerde bulunuyor. Akıllı saatin kalp atış hızınız dakikada 100 atımın üzerine çıktığında uyarıda bulunası, hastalıklara karşı erken önlem alabilmeyi sağlaması açısından dikkat çekici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Sonuç değerlendirmesi

Huawei Watch GT 2 akıllı telefon; şık tasarımı, parlak ekranı, 2 haftalık pil ömrü ve 50 metreye kadar suya dayanıklı yapısıyla kullanışlı ve sağlam bir akıllı saat modeli olduğunu ortaya koyuyor. Uyku kalitesi takibi, stres ölçümü, nabız ve hareket takibi ve profesyonel spor yetenekleriyle de bir akıllı saatten beklenenleri karşılıyor.

Huawei Watch GT 2 teknik özellikleri

  • Ağırlık: 46 mm Serisi yaklaşık 41 gram, 42 mm Serisi yaklaşık 29 gram.
  • Renk: 46 mm serisi siyah paslanmaz çelik + titanyum paslanmaz çelik, 42 mm serisi siyah paslanmaz çelik + rose god paslanmaz çelik
  • Görüntü: 46 mm Serisi 1.39 inç AMOLED 454×454 HD, 42 mm Serisi 1.2 inç AMOLED 390×390 HD
  • Pil: 42 mm Serisi 7 gün, 46 mm Serisi 14 gün.
  • Sistem Gereksinimleri: 4.4 veya üstü Android, iOS 9.0 veya üzeri
  • Fiyat: 46 mm modeli 249 Euro, 42 mm modeli 229 Euro