Samsung’un Katlanabilir Telefonu Galaxy F Ortaya Çıktı!

Samsung’un Katlanabilir Telefonu Galaxy F Ortaya Çıktı!

6742
Galaxy Fmain

Geçen hafta yaptığımız haberde katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefon FlexiPai‘den bahsetmiş ve Samsung’un beklenen katlanabilir telefonu Galaxy F’e atıfta bulunmuştuk. Önümüzdeki yılın Mart başında tanıtılması beklenen bu yenilikçi modelle ilgili yeni bilgiler ve görseller elimize ulaştı.

Katlanabilir ekranlı telefonları uzun zamandır bekliyoruz. Gelişmelere bakacak olursak 2019, katlanabilir telefonların yılı olacak diyebiliriz. Zira Samsung’un son birkaç yıldır bu konuda hummalı bir çalışma içinde olduğunu biliyoruz. Geçen hafta Samsung’un San Francisco’da gerçekleştirdiği lansmanda ilk görüntülerini paylaştığı katlanabilir telefon Galaxy F, beklentileri karşılayan bazı özellikleri göstermiş oldu.

Katlanabilir telefonlara özel Andorid sürümü

Donanım yapısı olarak geleneksel modellerden ayrılan Galaxy F, işletim sistemi konusunda da farklılığa ihtiyaç duyuyor. Google’ın, katlanabilir modellere uyumlu olacak biçimde bir Android sürümü üzerinde çalıştığı bilgisi de eşzamanlı olarak duyuldu.

Yayımlanan fotoğrafların yanı sıra, katlanabilir Samsung Galaxy F ile ilgili bir de video paylaşıldı. Bu videoda konsept tasarımla ilgili son derece ilgi çekici detaylar görülebiliyor.

Samsung Galaxy F özellikleri ve fiyatı

Fotoğraflardan ve videodan anladığımıza kadarıyla bu yeni telefon aynı zamanda bir tablet işlevi de görecek. Henüz resmi olarak açıklanmasa da, bu yeni serinin adı Galaxy F olacak ve şirket bu seri üzerinden farklı katlanabilir modeller üretecek.

Samsung tarafından açıklanan bilgilere göre Galaxy F açık durumdayken 7,3 inç boyutunda bir tablet formunda olacak. Katlanıp telefon moduna geçtiğinde ise ekran boyutu 4,58 inç olacak. Ağırlığı ise 200 gram olarak açıklandı.

Prototip aşamasındaki modelin görünümünün önümüzdeki aylarda daha da iyileştirilmesi ve daha ince bir yapıya kavuşması bekleniyor. Telefon ve tableti bir arada sunan bu yeni modelin pek çok kullanıcı için farklı bir deneyim anlamına geleceğini de söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy F fiyatı ve çıkış tarihi

Menteşe mekanizması oldukça hoş görünüyor. Şirketin açıklamasına göre binlerce defa açılıp kapatılma testinden geçen bir mekanizmaya sahip. Konsept tasarımdan gördüğümüze göre Galaxy F’de standart kulaklık girişinin yanı sıra USB-C bağlantı noktası yer alıyor. Arka bölümünde çift kameraya sahip olan Galaxy F’nin bir de ön kamerası bulunuyor.

Samsung’un Galaxy F’yi en erken Mart 2019’da Barselona’da tanıtmasını bekliyoruz.

Elbette resmi bir açıklama olmasa da piyasada dolaşan bilgilere göre Galaxy F’nin fiyatı 1.750 dolardan başlayacak.