Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Tasarımı Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Tasarımı Ortaya Çıktı!

16043
samsung galaxy s10main

Akıllı telefon pazarı hareketli günler geçiriyor. Samsung’un S serisine ait gelecek modeli Galaxy S10 hakkında yeni bilgi ve görüntüler ortaya çıktı. Tasarım ve teknik özellikleriyle ilgili bazı bilgilerin izlenebildiği patentler, önümüzdeki yılın başlarında çıkacak yeni Samsung Galaxy S10 hakkında merak uyandıracak nitelikte. Detaylar blog yazımızda!

Samsung’un yeni aldığı bazı patentler, şirketin önümüzdeki yıl çıkaracağı Galaxy S10 özellikleri ve tasarımı hakkında bazı detayları gün yüzüne çıkardı. Sızdırılan bilgiler arasında, telefonda kullanılacak Snapdragon 8150 işlemciyle ilgili bazı test bilgileri de yer alıyor. Bu bilgilere göre yeni Galaxy 10, piyasadaki en hızlı model olacak. Görünen o ki, 2019’un en heyecan verici telefonu Samsung Galaxy S10 olacak.

Galaxy S10 çıkış tarihi

Güney Koreli şirket, muhtemelen büyük bir revizyon için hazırlanıyor. Mevcut Samsung Galaxy S10 söylentileri, daha büyük bir ekrana sahip bir telefon geleceğini işaret ediyor. Belki de Galaxy S9 Plus’tan daha büyük ekran-gövde oranını elde etmek amacıyla iris tarayıcısı ile gelecek. Çünkü bir inçlik bir alanın her bölümü önemli.

Samsung, Samsung katlanabilir ekranlı telefonunu 7 Kasım’da duyurdu. Ancak pazardaki hareketliliği lehine kullanmak için Galaxy S10 daha erken duyurabilir. Beklenti 2019 Mart başlarında Barselona’da bu duyuruyu yapması yönünde fakat farklı bir sürpriz gelebilir.

Samsung Galaxy S10 özellikleri

Görünen o ki 2019’da akıllı telefon savaşları yeni bir boyuta ulaşacak. Samsung’un Galaxy 9 modeli çıkmadan bile sonraki model hakkında iddialar dolaşmaya başlamıştı. Çıkış tarihi yaklaştıkça da sızan bilgiler ve dolaşan söylentiler artıyor. Son olarak Samsung’un aldığı bazı patentler ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S10 özellikleri ve tasarımı hakkında ipuçları veren bu patentlere göre telefonun çerçeve ve kasa tipine bazı değişiklikler olacak. Çentikli tasarıma girmeksizin, üst bölümde bir kamera bulunduracak olan Samsung, ekrana yerleşik biçimde bir ultrasonik parmak izi okuyucu da kullanacak.

Samsung’un aldığı yeni patentler

 • Model A: Tam ekran görüntü ve sol köşede yerleşik kamera
 • Model B: Tam ekran görüntü veren yuvarlak köşeli çerçeve
 • Model C: Tam ekran görüntü veren ve sağ tarafında kavis olan model
 • Model D: Dört tarafı da kenar ekran olan model
 • Model E: Üst ve alt tarafı kenar ekran olan model
 • Model F: Sağ ve sol tarafında kenar ekran olan model
 • Model G: Alt kısımdan arkaya ekran uzanan model
 • Model H: Üst ve alttan arkaya ekran uzanan model
 • Model I: Sol üst köşede çentik bulunan model
 • Model J: Kamera ve çoklu sensör için yuvaya sahip olan model
 • Model K: Çift ön kameralı model