Yeni Samsung Galaxy S10, Kamerasıyla Büyüleyecek!

Yeni Samsung Galaxy S10, Kamerasıyla Büyüleyecek!

6274
Samsung Galaxy S10main

Teknoloji liderlerinden Samsung‘un piyasaya sürmek üzere hazırlığını yaptığı yeni Samsung Galaxy S10, ekranla tümleşik kamerasının şık animasyonu bir video ile sızdırıldı. Detaylar blog haberimizde!

Samsung Galaxy S10, şirketin yeni Infinity-O ekranını kullanıyor. Yani akıllı telefonun ekranında gömülü ön kamera yer alacak. Aslında bu ekran ilk defa tüketicinin karşısına çıkmıyor. Samsung‘un kendi Infinity-O ekran teknolojisi ilk olarak Galaxy A8‘lerde kendini göstermişti. Fakat yeni Samsung Galaxy S10 ile bu teknoloji iyice mükemmelleştirilecek gibi görünüyor.

Ön yüzde çift kamera olacak

Galaxy A8‘in çekici özelliklerinden biri, parmağınızı ekranın sol üst köşesinde yer alan kamera deliğinden aşağı kaydırdığınızda kameranın hemen çalışmaya başlaması olmuştu. Üstelik bunu yapmanızı eğlenceli kılan hoş bir animasyon efekti de bulunuyordu. Ortaya çıkan son sızıntıya göre, şirketin yeni üst seviye telefonları ile tüketicilerin çok hoşuna giden bu efekt geri geliyor.

Fakat arada ufak bir fark bulunuyor; Infinity-O ekranla tümleşik olan kamera, Galaxy A8‘de sol köşede bulunurken, Galaxy S10 ve S10+ ile sağ üst köşede yer alacak. Aslında kameralar dememiz gerekiyor çünkü A8’in aksine, yeni modellerin ön yüzünde bir tane yerine iki adet tümleşik kamera yer alacak.

Samsung Galaxy S10 çıkış tarihi

Samsung bu kamerasının yetenek sınırlarını da genişletmeyi planlıyor. Bunlardan su yüzüne çıkan bazılarının başında, bu kaydırma hareketiyle her uygulama içinde kameraya hızlı erişim sağlamak ve iki tıkla ekran görüntüsü almak geliyor.

Yeni Samsung Galaxy S10+ ve S10’un resmi çıkış tarihi 20 Şubat açıklandı. San Francisco’da gerçekleşecek bu lansmanı GittiGidiyor Blog olarak yerinde takip edecek ve burada lansman detaylarını paylaşacağız.