Samsung, Galaxy Note 9’u Duyurdu, İşte Özellikleri!

Samsung, Galaxy Note 9’u Duyurdu, İşte Özellikleri!

14448
main

Samsung, bugün üst segment Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note9’un duyurusunu yaptı. Note serisi, Samsung’un devrimsel inovasyonlarını kullanıcıyla buluşturmasıyla biliniyor. Galaxy Note9 da üstün performansı sunması, ilk kez uzaktan kontrol özelliğiyle gelen yeni S Pen’i ve Samsung’un bugüne kadar geliştirmiş olduğu en akıllı kamerasıyla bu geleneği devam ettiriyor.

İnsanlar gün boyunca yaptıkları hemen her işte akıllı telefonlarına güveniyor. Priz arama ihtiyacı hissetmeden uzun süre kullanım sunacak, yeni çekilen bir videonun kaydedilmesi için eski videoları silmek zorunda bırakmayacak, yolculuğa çıkmadan önce izlenmek istenen filmin yüklenmesini uzun süre bekletmeyecek ve oyunlarda takılmayacak bir telefon istiyorlar.

Kısacası beklentilerini boşa çıkarmayacak bir telefona ihtiyaç duyuyorlar ve Galaxy Note9 da tam olarak bunu sağlıyor.

  • Uzun Saatler Yetecek Pil: Galaxy Note9 uzun saatler yetecek pil performansıyla uzun saatler boyunca konuşmak, yazmak, oyun oynamak ve film izlemek mümkün. Galaxy Note9, 4.000 mAh bataryası ile Samsung’un amiral gemisi Galaxy telefonlarında şimdiye kadar kullanılanlar en büyük pil kapasitesine sahip.
  • Daha Çok Sakla, Daha Az Sil: Galaxy Note9 128GB ve 512GB olmak üzere iki farklı dahili depolama alanı seçeneğiyle geliyor. Ayrıca microSD kart takılarak 1TB’a arttırılabilen depolama kapasitesi sayesinde Galaxy Note9, kullanıcılarına sevdikleri fotoğraflar, videolar ve uygulamalar için yeterli depolama alanı sunuyor.
  • Hız ve Güç: Galaxy Note9 son teknoloji ürünü 10nm işlemcisi ve yerel şebekenin sunduğu kapasite çerçevesinde, dünya üzerindeki en hızlı şebekelere (saniyede 1.2 Gigabit’e kadar), uygun olması sayesinde hiçbir yavaşlama olmadan istenilen canlı yayını izleme ve yüklemeyi yapma imkanı veriyor. Galaxy Note9 ayrıca daha güçlü ve aynı zamanda istikrarlı bir performans sağlamak için Samsung tarafından geliştirilen, sektörün öncüsü konumundaki Su-Karbon Soğutma sistemini ve cihazla tümleşik Yapay Zekâ temelli performans ayarlama algoritmasını da içeriyor.

S Pen’in Evrimi

Note serisinin farklılaştırıcı özelliği haline gelen S Pen bir yazma ve çizme aracı olmanın ötesine geçip; kullanıcısına yeni güç ve kontrol, telefona ise yeni yetenekler kazandıran bir niteliğe bürünüyor.

Yeni S Pen şimdi Düşük Enerjili Bluetooth (BLE) desteğiyle Note’u kullanmak için tamamen yeni bir yöntem sunuyor. Şimdi S Pen ile selfie veya grup fotoğrafı çekmek, sunum yapmak, videoları durdurup oynatmak ve yalnızca bir tıklamayla daha fazlasını yapmak mümkün. Önümüzdeki dönemde yazılım geliştiriciler S Pen’in gelişmiş BLE fonksiyonlarını kendi uygulamalarına entegre ederek, S Pen’e yeni yetenekler kazandırabilecekler.

Fotoğrafı Mükemmelleştiren Akıllı Kamera

Galaxy Note9, Samsung’un mükemmel fotoğrafı oluşturmak için gerekli olan yeni yeteneklere sahip sektörün öncüsü kamera teknolojilerinin üstüne inşa edildi.

  • Görsel Zeka: Galaxy Note9’un kamerası Samsung’un şimdiye kadarki en akıllı kamerası. Galaxy Note9 yapay zeka’dan yararlanarak bir fotoğrafın manzara veya nesne olup olmadığını tespit ediyor, bunları önceden tanımlanmış 20 kategori arasından otomatik olarak sınıflandırıyor ve fotoğrafı bu kategoriye göre anında ideal hale getiriyor. Sonuçta belirgin renkler ve dinamik çözünürlüğe sahip büyüleyici, gerçeğe yakın görüntüler ortaya çıkıyor.
  • Hata Tespiti: Galaxy Note9, fotoğrafı çeken kullanıcının yolunda gitmeyen bir şey olduğunu anlamasına ve o anın büyüsü kaybolmadan hemen yeni bir fotoğraf çekmelerine imkân sağlıyor.Eğer fotoğraf bulanıksa, nesne titreşmişse, gözler kapalı çıkmışsa, merceklerde bir leke varsa veya fotoğrafın kalitesini bozan bir fon ışığı varsa anında kullanıcıyı uyarıyor.
  • Üstün Kaliteli Kamera: Gelişmiş akıllı özellikleri ve sektörün öncüsü üstün kaliteli donanımın benzersiz bileşimi Galaxy Note9 kamerasını piyasada öne çıkarıyor. Yeni kamera, gelişmiş gren azaltma teknolojisi ve ışığa doğal bir uyum sağlayan Çift Diyaframlı mercekle geliyor. Ortamdaki ışık koşullarına bağlı olarak, Galaxy Note9’un üst sınıf kamerası berrak çekimler yapıyor.

İşte, Oyunda Üstün Kalite Deneyimi

Sonsuz Ekran, Samsung’un tasarım mirasında bir köşe taşını simgeliyor. Galaxy Note9, bir Note ürününde bugüne kadar kullanılmış en büyük uçtan uca ekrana sahip. 6.4 inçlik Super AMOLED Sonsuz Ekran, kullanıcıyı gerçek anlamda saran bir multimedya deneyimi sağlıyor. Galaxy Note9’un Sonsuz Ekranı, gerçeğe yakın ses kalitesini sunan AKG tarafından tasarlanan, Dolby Atmos® Surround Stereo hoparlörler ile tamamlanıyor. Galaxy Note9, Note serileri arasında mobil video görüntü ve ses kalitesinde şimdiye kadar erişilmiş en yüksek noktayı temsil ediyor.

Galaxy Note9 ayrıca Samsung DeX ile PC benzeri bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar telefonları üzerinden sunum dosyalarını, fotoğraflarını düzenleyip sevdikleri dizileri izleyebiliyor. Samsung DeX deneyimini, taşıması kolay HDMI kablo ile yaşayabiliyorsunuz. Galaxy Note9, bir monitöre bağlandığında sanallaştırılmış bir masaüstü gibi, hatta tam fonksiyonlu bir ikinci ekran olarak kullanılabiliyor. Galaxy Note9, DeX ile birlikte video izlerken S Pen ile notlar alınmasına, Galaxy Note9’un dokunmatik fare olarak kullanılmasına, bir monitör üzerinde birden fazla ekranda çalışılmasına imkan veriyor; sağ tıklama ve sürükle-bırak gibi fonksiyonları gerçekleştirebiliyor. Daha yaratıcı ve üretken olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Galaxy ve Ötesi

Üstün kalite Galaxy teknolojileri Note9’la birlikte standart olarak geliyor: Kablosuz Hızlı Şarj, IP68 suya ve toza dayanıklılık, Samsung Health, Galaxy Note9 Samsung’un güvenilir, savunma-sınıfı Knox güvenlik platformu ve önemli bilgileri korumak için hayati öneme sahip parmak izi tarama, göz tarama ve yüz tanıma gibi biyometrik güvenlik özellikleri ile geliyor.

Galaxy Note9 büyük bir olasılıklar dünyasının kapısını aralıyor ve birçok cihazı ve hizmeti içine alan Samsung ekosistemine erişim portalı olarak işlev görüyor. Örneğin, belirli bağlı cihazları Galaxy Note9 ve SmartThings ile kontrol edebiliyor veya kişiselleştirilmiş, akıllı asistan Bixby ile daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy Note9 Özellikleri

Ekran 6.4-inch Quad HD+ Super AMOLED, 2960×1440 (516ppi)

Ekran ölçümü yuvarlak köşeler hesaba katılmaksızın, tam köşegen ölçümü alınarak yapılmıştır.

Varsayılan çözünürlük Full HD+ olup ayarlardan Quad HD+ (WQHD+)olarak değiştirilebilir.

Kamera Arka: Optik Görüntü Sabitleyicili (OIS) Çift Kamera

– Geniş Açı: Süper Hızlı Çift Piksel 12MP AF, F1.5/F2.4, OIS

– Telefoto: 12MP AF, F2.4, OIS

– 2X optik zoom, 10X’e kadar dijital zoom

Ön: 8MP AF, F1.7

Kasa 161.9 x 76.4 x 8.8mm, 201g, IP68 (BLE S Pen: 5.7 x 4.35 x 106.37mm, 3.1g, IP68)

IP68 toz ve su dayanım ölçümü. 1,5 metre derinliğindeki tatlı suda 30 dakikaya kadar tutularak uygulanan test koşullarına göre.

AP 10nm 64-bit Sekiz Çekirdekli İşlemci (Max. 2.7 GHz + 1.7 GHz)

Piyasaya ve mobil operatörüne göre farklılık gösterebilir.

Hafıza 6GB RAM (LPDDR4), 128GB + MicroSD slot (512GB’a kadar)

8GB RAM (LPDDR4), 512GB + MicroSD slot (512GB’a kadar)

Piyasaya ve mobil operatörüne göre farklılık gösterebilir.

İşletim sisteminin ve cihaz özelliklerini sağlayan yazılımların kapladığı yer nedeniyle kullanıcı tarafından kullanılabilecek hafıza toplam hafızadan azdır.

Kullanıcı tarafından kullanılabilecek gerçek hafıza operatöre göre farklılık gösterebilir ve yazılım güncellemelerinden sonra değişebilir.

SIM Kart Tek: bir Nano SIM ve bir MicroSD slotu (512GB’a kadar)

Piyasaya ve mobil operatörüne göre farklılık gösterebilir.

Pil 4,000mAh

Kablolu veya kablosuza uygun hızlı şarj

QC2.0 ve AFC’ye uygun kablolu şarj

WPC ve PMA uyumlu kablosuz şarj

Piyasaya ve mobil operatörüne göre farklılık gösterebilir.

OS Android 8.1 (Oreo)
Gelişmiş 4X4 MIMO / CA, LAA, LTE Cat.18

Piyasaya ve mobil operatörüne göre farklılık gösterebilir.

Bağlantı Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM,
Bluetooth® v 5.0 (LE, 2Mbps’e kadar), ANT+, USB Tip-C, NFC, Lokasyon (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)Galileo ve BeiDou kapsamı sınırlı olabilir.
Ödeme NFC, MST

Piyasaya ve mobil operatörüne göre farklılık gösterebilir.

Sensorlar İvmeölçer, Barometre, Parmak İzi Sensörü, Jiro Sensör, Jeomanyetik Sensör,
Hall Sensörü, Kalp Atış Hızı Sensörü, Yakınlık Sensörü, RGB Işık Sensörü, Göz Sensörü, Basınç Sensörü
Kimlik Doğrulaması Kilit Tipi: Örüntü, Pin, Şifre
Biyometrik Kilit Tipleri: Göz Tarayıcı, Parmak İzi Tarayıcı, Yüz TanımaAkıllı Tarama: Rahat açma için göz tarama ve yüz tanıma özelliklerini ve bazı durumlarda belli doğrulama işlemleri için ek gelişmiş güvenlik özelliklerini bir arada kullanır.
Ses MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF, APE
Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM