Sony’den PlayStation 4 Pro İçin Özel Sürüm Konsol

Sony’den PlayStation 4 Pro İçin Özel Sürüm Konsol

5213
PlayStation 4 Promain
Dünyanın en fazla ilgi gören konsol markası PlayStation’ın 500 milyonluk satışa erişmesi sebebiyle özel bir sürüm üretildi. Sınırlı sayıda üretilen özel PlayStation 4 Pro, ilk defa yarı saydam lacivert renkte geliyor. Yeni modelle ilgili detaylar yazımızda.
Sony’nin PlayStation konsollarının dünya çapında tüm zamanlardaki satış adedi 500 milyonu aştı! Bu başarının şerefine sınırlı sayıda özel üretim PlayStation 4 Pro satışa çıkıyor. Özel olarak tasarlanmış olan PlayStation 4 Pro, 2 TB disk kapasitesine sahip. Sadece 50 bin adet üretilen konsol, PlaySation 4 Pro için ilk defa yarı saydam lacivert rengiyle geliyor. Dünya çapında satılan PlayStation cihazı sayısının tam olarak 525,3 milyon olduğu da açıklandı.

3 Aralık 1994 tarihinde Japonya’da çıkan ilk PlayStation’dan (SCPH-1000) konsolundan beri PlayStation platformu her zaman yeni teknolojilere evrilerek pazardaki yerini korumayı başardı. PlayStation 2, PSP, PlayStation 3, PlayStation Vita ve PlayStation 4 ile eğlence dünyasına her zaman yenilik ve çeşitlilik kattı. PlayStation 4 ise 22 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla 81,2 milyon satış adetine ulaşmıştı.

PlayStation 4 Pro

CEO’dan minnet ve teşekkür açıklaması

PlayStation’ın zengin tarihine katkıda bulunan ve desteklerini sürdüren tüm hayranlarımıza ve iş ortaklarımıza en derin saygılarımı sunuyorum. Eğer tutkulu takipçilerimiz olmasaydı 500 milyon gibi inanılmaz bir satış başarısını yakalayamazdık.” diyen SIE Başkan ve CEO’su John Kodera, sözlerine “PlayStation 4 Pro 500 Milyon Özel Sürüm konsolu, sadık hayranlarımıza minnetimizi yansıtacak şekilde tasarladık. PlayStation markasını her zaman muhteşem oyunlar ve çeşitli network hizmetlerinin en iyi adresi haline getirmeye devam edeceğiz.” şeklinde devam etti.

Sınırlı sayıda üretilen ve bakır üretim numarasına sahip PlayStation 4 Pro 500 Milyon Özel Sürüm (2 TB) konsollar Eylül ayında Türkiye’de satışa çıkacak. Ayrıca yarı saydam lacivert renkteki DualShock 4 500 Milyon Özel Sürüm Eylül ayında, Gold Kablosuz Kulaklık 500 Milyon Özel Sürüm de Ekim ayında piyasaya çıkacak.

PlayStation 4 Pro

Özel tasarımıyla göz dolduruyor

En tepede yer alan PS logosu ve ön tarafta yer alan PS4 logosu ise yine özel olarak seçilmiş mat bakır rengine sahip. Mat bakır ve yarı saydam lacivert renkler birleştiği zaman ortaya şık bir görüntü çıkıyor. Konsolun ön tarafında yine mat bakır renkte 1’den 50 bin’e kadar olan konsolun üretim numarası da bir plaka üzerinde yer alıyor. Bu numara şanslı oyuncunun, sınırlı sayıdaki konsolun hangi numarasına sahip olduğunu gösteriyor.

Konsolla birlikte DualShock 4, PlayStation Camera, dikey stant ve mono kulaklık da yarı saydam lacivert renge sahip olarak geliyor. DualShock 4’ün “○×□” logoları da yine özel renge sahip. PlayStation 4 Pro’da olduğu gibi DualShock 4’te de ışık barıyla birlikte cihazın içi aydınlanıp mimarinin görünmesi sağlanıyor.

Aynı lacivert renge sahip Gold Kablosuz Kulaklık 500 Milyon Özel Sürüm de bakır PS logosu ve kulaklık kısmındaki yarı saydam tasarımıyla özel üretim ailesini tamamlıyor.