Konfor ve Kalite Bir Arada: OPPO Enco W31 Kablosuz Kulaklık [İnceleme]

Konfor ve Kalite Bir Arada: OPPO Enco W31 Kablosuz Kulaklık [İnceleme]

OPPO Enco W31

Akıllı telefon dünyasının yükselişe geçen markası OPPO, dayanıklı ve güçlü yapısıyla öne çıkan kulaklık modelleriyle her kesime hitap ediyor. Markanın yeni nesil teknolojileri ve güçlü ses seviyeleriyle öne çıkan modellerine OPPO Enco W31 de dahil oldu. IP54 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı garanti vermesiyle öne çıkan model beklentiyi ne ölçüde karşılıyor, sizin için inceledik.

Tam kablosuz Bluetooth kulaklık modeli OPPO Enco W31 modeli, önceki model OPPO Enco Free ile farklılık gösteriyor. Realme Buds Air ve Mi True Wireless Earphones 2’ye rakip olarak gelen Oppo Enco W31 kablosuz kulak içi kulaklık modeli, özellikleriyle rakiplerine göre avantaj sağlıyor.

İnce ve hafif

Siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği sunan Oppo Enco W31, şarj kutusu ile 50 gram hafifliğinde. Enco W31, kulak uçlarının oval yapısı ve daha ince hatlarıyla kulağa tam oturuyor. Kutu içeriğinde 3 farklı boyutta silikon kulak başı bulunuyor. Yumuşak dokunuşlu kaplamaya sahip olan şarj kutusu, hafifliği ile ceplerde taşımayı kolaylaştırıyor. IP54 sertifikalı bir ürün olarak su sıçramalarına karşı dayanıklı olmasıyla yağmurda veya spor esnasında kullanılabiliyor.

Kolay bağlantı

OPPO marka akıllı telefonlar ile bağlantı hızlıca gerçekleşiyor. Diğer akıllı telefonlarla eşleştirmek de zahmetli değil. Kutunun kapağını açtığınız anda çevre cihazlarını arıyor. Telefonu Bluetooth’u üzerinden bulmak da zor olmuyor. Enco W31, kızılötesi optik sensörleri sayesinde kulağınızdan çıkarınca müziği durdurup takınca devam ettiriyor. Sağ kulaklığa çift tıklayınca şarkı değişimi yapılıyor. Sesli asistanı açmak için üç defa tıklamak yeterli oluyor. Dengeli ses modu ve bas modu arasında geçiş sağlamak için sol kulaklığa İki defa tıklamak gerekiyor.

Güçlü ses

Denge modu, pop ve enstrümental müzik dinlerken; bas modu ise lektronik ve rock müzik türü dinlerken iyi oluyor. Enco W31, doğru ekolayzır ayarıyla güçlü bir ses deneyimi sunuyor. Kulaklığın üzerinde rüzgardan en az etkilenme için yüksek hassasiyetli mikrofon bulunuyor. Bu sayede telefon görüşmelerinde ses iletimi sorunsuz oluyor.

Uzun süreli kullanım

Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisini kullanan OPPO Enco W31, 10 metrelik menziliyle geniş bir kullanım alanı sunuyor ve dairenin her yerinde kesintisiz bağlantı kuruluyor. Kulaklıkların her biri 25 mAh büyüklüğünde pillere sahip. Şarj kutusu ise 350 mAh kapasitesinde pilden güç alıyor. 3,5 saatlik pil ömrü sunan kablosuz kulaklık, şarj kutusuyla birlikte 15 saate kadar pil ömrü sağlayabiliyor.

Sonuç değerlendirmesi

Gürültü önleme özelliği ve ses seviye kontrolü bulunmayan kulaklık; tasarımı, pil ömrü, iki farklı mod sunması ve telefonla kolay eşleşebilmesiyle fiyat performans ürünü olarak değerlendirilebilir. OPPO Enco W31, çok yüksek bütçesi olmayan müzik tutkunları için iyi bir alternatif sunuyor.

OPPO Enco W31 teknik özellikleri

  • Sürücü: 7 mm sürücü
  • Bağlantı: Bluetooth 5.0
  • Pil Kapasitesi: 25 mAh (kulaklık) / 350 mAh (şarj kutusu)
  • Çalma Süresi: 3,5 saat / 15 saat (şarj kutusu)
  • Şarj Süresi: 2,5 saat
  • Şarj Bağlantısı: USB-C
  • Su Dayanıklılığı: IP54
  • Ağırlık 50 gram
OPPO Enco W31
Tasarım 10
Ses kalitesi 9
Fonksiyonlar 10
Fiyat 9
Şarj 9
Hafiflik 10
Genel 10
Summary
Oppo'nun Enco W31 model kablosuz kulaklığı, ergonomik tasarımı ve hafifliğiyle rahat bir kullanım sunarken ses kalitesinden de ödün vermiyor.
9.6
SES KALİTESİ
User Rating : 0 (0 votes)