NVIDIA’dan Dev Oyun Monitörü: BFGDs [CES Özel]

NVIDIA’dan Dev Oyun Monitörü: BFGDs [CES Özel]

489

NVIDIA, yılın en büyük teknoloji fuarı olan Las Vegas CES 2018’de, oyunseverler için geliştirdiği dev boyutlu bilgisayar oyun monitörü, BFGDs – Big Format Gaming Displays’i (Büyük Formatlı Oyun Ekranı) tanıttı.

NVIDIA G-SYNC teknolojisi destekli 65 inçlik dev monitör 120Hz’te 4K kalitesinde görüntü sağlarken, entegre NVIDIA SHIELD özelliğiyle birlikte, kullanıcılara benzersiz bir oyun ve yayın deneyimi sunuyor.  NVIDIA’nın donanım ortakları olan Acer, ASUS ve HP işbirliğiyle üretilecek BFGDs monitörleri, üstün görsel ve teknolojik özellikleriyle oyun keyfini yepyeni bir boyuta taşıyor.

Bir oyuncu için en büyük beklenti üstün performans ve hızlı tepki süresidir. Ancak şimdiye kadar kullanılan geleneksel ekranların hiçbiri bu beklentiyi karşılayamadı. NVIDIA’nın son teknolojisiyle üretilen BFGD’nin düşük gecikme süresi ile PC oyunları artık çok daha farklı oynanacak.

BFGD’nin kalbindeki G-SYNC HDR teknolojisi ekranın 120 Hz’lik yenileme hızı oyunun her anının görüntüyle senkronize olmasını sağlıyor. G-SYNC Değişken Yenileme Oranı teknolojisi, benzer boyutlardaki her hangi bir ekranda bulunmayan, yüksek duyarlıklı, yumuşak ve akışkan, sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor.

1000 nit parlaklığa ulaşan ve DCI-P3 renk gamını destekleyen NVIDIA G-SYNC, entegre NVIDIA SHIELD ile Netflix, Amazon Video ve YouTube’a 4K erişim sağlayan BFGD’lerle, en çok tercih edilen 23.976, 24, 25 FPS formatındaki filmler eşsiz bir görsellikle izlenebiliyor.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar