Nokia 3310 Efsanesi Huzurlarınızda! [MWC Özel]

Nokia 3310 Efsanesi Huzurlarınızda! [MWC Özel]

123120
main

Son birkaç aydır hakkında konuştuğumuzu ve GittiGidiyor Blog’da da yoğun ilgi gören haberimize konu olan Nokia 3310 efsanesi, yenilenmiş haliyle tekrar karşımızada! Barselona’dakşi Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulan telefonun en dikkat çeken özelliği, sahip olduğu 1 aylık bekleme ve 22 saat konuşma süresi. Toplamda 126 milyon adetlik satışla rekorlar kitabına da giren Nokia 3310 modelinin 2017 versiyonunda tasarım tarzı takip edilmiş.

Nokia’nın beklenen yeni telefonları arasında 3310, işletim sistemiyle bir parça hayal kırıklığı yarattı. Zira şirketin Android işletim sistemli bir uygun fiyatlı telefon çıkarması bekleniyordu. 3310’da Nokia’nın Series 30+ işletim sistemi kullanılmış. Telefon için “yarı akıllı” gibi bir ifade kullanabiliriz.

Fiyat konusunda da şaşırtıcı olduğunu söyleyebiliriz zira 52 dolar gibi bir fiyat etiketi açıklandı. Telefonun Türkiye’de resmi olarak satışa sunulup sunulmayacağı konusunda henüz bir açıklama yok. Nokia, Barselona’da 3310’un yanı sıra üç farklı model daha çıkardı. Bu ürünlerle ilgili haberimizi de takip edebilirsiniz.

Eski Nokia 3310’dan daha küçük ve daha hafif olan yeni model, yeşil, lacivert ve sarı renk seçenekleriyle sunulacak. Telefonda bulunan 2,4 inçlik QVGA ekranın altında, geleneksel tasarıma benzer bir fiziksel tuş takımı bulunuyor. Tuş takımına eklenen navigasyon tuşları da değiştirilmiş.

Telefonun arka bölümünde bulunan 2 megapiksellik kamerası bulunan Nokia 3310, Opera Mini tarayıcıyla internette gezinme imkanı sunuyor. Nokia’nın nostaljik zil sesleri ve sevilen Yılan oyunu da bizi karşılıyor. Nokia 3310’un Haziran ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Teknik Özellikler

  • Boyut: 115,6×51,0x12,8mm – 79,6 gram
  • Ekran: 2,4 inç QVGA
  • Kamera: 2 megapiksel, LED flaş destekli
  • Depolama: 32 GB’a kadar microSD kart desteği
  • Yazılım: Nokia Series 30+
  • Bağlantı: microUSB, Bluetooth 3.0, 3.5 mm AV bağlantı noktası

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar