Metal Tasarımlı Hafif Akıllı Saat: Fitbit Versa

Metal Tasarımlı Hafif Akıllı Saat: Fitbit Versa

3800
main

Fitbit şimdiye kadarki en hafif,  metal akıllı saati Fitbit Versa’yı kullanıcıların beğenisine sunuyor. Modern tasarımını sağlık, fitness özellikleri ve 4 günden fazla pil ömrüyle birleştiren Versa,  Fitbit OS 2.0 işletim sistemiyle birlikte geliyor. Fitbit, kadınların adet döngüleri ve genel sağlıkları arasındaki bağlantıyı daha iyi görmelerini ve anlamalarını sağlayacak bir kadın sağlık takibi özelliği de getiriyor. 

İlk başlarda akıllı bileklik ve egzersiz bantlarıyla tanıdığımız Fitbit, yeni ve modern akıllı saati Fitbit Versa’yı tanıttı. Fitbit’in şimdiye kadar tasarladığı en hafif,  metal akıllı saat olma özelliği taşıyan Versa, rahat tasarımının yanında sağlık ve fitness verilerine ulaşmayı kolaylaştıran yeni bir arayüze de sahip. 4 günden fazla pil ömrüne  sahip olan, 7 gün 24 saat kalp ritmi takibi gibi gelişmiş sağlık ve fitness özellikleri sunan Fitbit Versa, antrenmanlar, otomatik uyku evreleri takibi ve Android cihazlarda mesajlara hızlı cevap verme gibi özellikler de sunuyor. Fitbit Versa Special Edition’da ise temassız ödeme, çevrimdışı müzik gibi özellikler kullanıcıları bekliyor.   

Fitbit ayrıca kadınlar için yeni bir sağlık takip özelliğinin de duyurusunu yaptı. Bu özellikle kadınlar adet döngülerini takip edebiliyor ve bütünsel sağlık verileriyle birleşince adet döneminin genel sağlıklarına etkisini daha iyi görebiliyor. Kadınlar için sağlık takibi özelliği, Fitbit Versa ve Fitbit Ionic cihazlarında hali hazırda mevcut. Fitbit uygulama kullanıcıları ise 2018 bahar aylarından itibaren bu özelliği kullanmaya başlayacak. 

En akıllı sağlık ve fitness arkadaşı

Versa Fitbit OS 2.0 işletim sistemiyle birlikte geliyor.  Fitbit’in tüm cihazlarına gelecek olan işletim sisteminde yeni ve kişiselleştirilmiş bir de arayüz bulunuyor. Bu arayüzle sağlık ve fitness verileri daha bütüncül ve basit bir şekilde görüntülenebiliyor. Fitbit’in mobil uygulamasının en iyilerini bileğe taşıyan bu işletim sisteminde bulunan özellikler ise şöyle: 

Tek bakışta tüm istatistikler önünüzde: Fitbit OS 2.0’la haftalık sağlık ve fitness istatistikleri, geçmiş aktiviteler, kalp ritmi, antrenman özetleri, fiziksel aktiviteye teşvik eden ilham veren mesajlar, tüyolar ve günlük antrenman rehberleri kullanıcının bileğinde! 

Daha çok kişiye özel deneyim: Fitbit OS 2.0, kullanıcının kullanım verilerine göre hatırlatıcılar, kutlamalar, uyku özetleri, sosyal özellikler ve fiziksel aktiviteye teşvik eden bildirimler sunuyor. Bu özellik 2018’in sonunda gelecek. 

Versa ayrıca Fitbit kullanıcılarının en sevdiği sağlık ve fitness özelliklerini 4 günden fazla pil ömrüyle birlikte veriyor. 

Kişiselleştirilmiş fitness rehberi: Geliştirilmiş 24/7 PurePulse kalp ritmi takibi, Fitbit Coach’tan ekran üstü kişisel antrenmanlar, 15’den fazla egzersiz modu, GPS, yüzme aktivitesi takibi, 50 metreye kadar suya dayanıklılık,  otomatik aktivite ve egzersiz takibi.

Sağlığınızın kontrolünü elinize alın: Kullanıcılar Uyku Evreleri ve İçgörüleri özelliğiyle ne kadar iyi uyuduklarını görebiliyor. Cardio Fitness Level özelliği ise kullanıcının ne kadar fit olduğunu gösteriyor. Reminders to Move özelliğine sahip yeni işletim sistemi, kullanıcıya günlük olarak fiziksel aktiviteler için hatırlatmalarda bulunuyor. Ayrıca SpO2 sensoru, uyku apnesi gibi önemli sağlık durumlarını takip etme imkanı veriyor. 

Kadınlara özel sağlık takibi

Fitbit’in yaptığı uluslararası bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 80’i adet döngüsünün kaç evresi olduğunu bilmiyor. Kadınların yüzde 70’i ise bir döngünün ortalama süresinin ne kadar olduğuna cevap veremiyor. Bu da kadın sağlığı konusunda farkındalığın ne kadar az olduğunu gösteriyor. Fitbit uygulamasındaki kadın kullanıcılar için geliştirilen sağlık takibi özelliğinin sundukları ise şöyle:

Döngünüzün bir adım önünde olun: Bu özellik sayesinde kadınlar adet döngülerinin verilerini kolaylıkla işleyebiliyor ve saklıyor. Ayrıca baş ağrısı, sivilce, kramp gibi belirtiler kaydedilebiliyor ve kullanıcının genel sağlığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyor. İstenildiğinde bu veriler bir doktora da gösterilerek daha kişiselleştirilmiş bir tedavi imkanı sunuluyor. 

Neler olacağını bilin: Kullanıcılar dinamik döngü tahminlerini, döngünün hangi aşamasında olduklarını ve hangi aralıkta adet göreceklerini görüntüleyebiliyor. Tüm bunlar Fitbit’in yeni kişiye özel döngü algoritmasıyla gerçekleşiyor. Bu algoritma, kullanıcı veri girdikçe daha da akıllı bir şekilde kişinin döngünün neresinde olduğunu tahmin edebiliyor. 

Tüm veriler tek bir yerde: Kullanıcılar bütüncül veri sayesinde adet döngüleri ve fiziksel aktivite, uyku, kilo gibi diğer verilerini aynı anda görebiliyor. Böylece adet döngüleri başladığında uyku ve egzersiz ihtiyaçlarını daha iyi planlama imkanı buluyorlar. 

Adet döngüsünü öğrenin: Fitbit uygulama içerisinde bulunan Fitbit blog ile adet döngüsü, ovülasyon, doğurganlık ve yanlış bilinen doğrular hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. 

Bağlantıya geçin: Fitbit uygulamasının Topluluk sekmesinden menopoz, doğum kontrolü, adet, hamile kalma yöntemleri, hamilelik süreci gibi konularla ilgili gruplara girilebiliyor ve Fitbit topluluğuna üye diğer kadınlarla iletişime geçilebiliyor. 

Kişiselleştirilmiş öngörüler ve rehberlik: Kadın sağlığı ölçümlerinin veri tabanı geliştikçe, adet döngünüzün uykunuzu, aktivite oranınızı, kilonuzu ve beslenmenizi nasıl etkilediği ve bu tür parametrelerin potansiyel olarak döngünüzü nasıl etkileyeceği hakkında bilgi sağlanabilecek. 

Günlük yaşantı için hafif ve modern tasarım

Fitbit’in şimdiye kadar ürettiği en hafif akıllı saat olan Versa, konforlu olduğu kadar günlük kullanım için de oldukça dayanıklı. İnce, anotlanmış alüminyum kasaya sahip Versa, tasarımıyla ince veya kalın tüm bileklere uyum sağlayabiliyor. Parlak ve renkli dokunmatik ekranıyla cihaz 1,000 nit’e kadar parlaklık sunuyor. 

Versa tarzı veya aktivitesine göre görünümünü değiştirmek isteyenler için şık ve çeşitli aksesuarlar da sunuyor. Yeni, lekeye dayanıklı malzemelere sahip, şık ve yüzmeye hazır saat kordonları, şeftali, gri, siyah, lavanta mavisi ve beyaz renklerde. Dünyanın en eski deri firmalarından Horween’in el yapımı saat kordonları konyak kahverengisi, gece mavisi ve lavanta renklerde ilham veren ten rengi dikişleriyle geliyor. Paslanmaz çelik bağlantılar ve metal kafes saat kordonları tarzına heyecan katmak isteyenleri bekliyor. Paslanmaz çelik bağlantılar siyah, gümüş veya tapered silver renklerde geliyor. Metal kafes saat kordonları ise siyah ve gümüş renklerde. 

Fitbit Versa Special Edition ise iki farklı tasarımda sunuluyor. Gül altın rengi alüminyum kasa ve atletizm trendlerinden esinlenerek oluşturulmuş özel dokuma bant. Kömür rengi grafit alüminyum kasa ile siyah, klasik aksesuar bandı. 

Hayatı kolaylaştıran akıllı özellikler

Versa, kullanıcının ihtiyacı olan bilgiye her an erişmesini sağlayan ve hayatı kolaylaştıran akıllı özellikler sunuyor: 

Bildirimler ve hızlı cevaplama: Fitbit Versa’yla akıllı telefonların uygulamaları, aramaları, takvimi ve mesaj bildirimleri kullanıcının bileğine taşınıyor. Android akıllı telefon kullanıcıları, önceden tanımlanmış mesaj cevaplarını akıllı saatlerinden hızlıca gönderebiliyor. 

Müzik bileğinizde: Fitbit Flyer gibi Bluetooth kulaklıklarla müzik her yerde telefona ihtiyaç olmadan dinlenebiliyor. Kullanıcılar 300’den fazla şarkıya ve Deezer  çalma listelerine de telefona ihtiyaç duymadan erişebiliyor. 

Versa’yla ödeme: Fitbit Pay özelliği ile temassız ödeme kabul eden tüm işletmelerden cüzdana ihtiyaç duyulmadan Versa ile kolayca alışveriş yapılabiliyor. 

Uygulama ve saat yüzleriyle kişiselleştirme: Kullanıcılar akıllı saatlerini Fitbit Uygulama Gallery’deki çeşitli uygulamalar ve saat yüzleriyle kişiselleştirebiliyor. Fitbit Uygulama Gallery’den Fitbit, Fitbit Labs, ETRADE, Flipboard, Hue Lights, Nest, Strava, Surfline, United Airlines, Weather ve Yelp gibi geliştiricilerin uygulamalarına erişilebiliyor. Fitbit Uygulama Gallery’de 550’den fazla uygulama ve saat yüzü bulunuyor. Bu uygulamalar yakın bir zamanda Versa akıllı saatlere de uyumlu olacak. 

Fitbit Labs: Geçtiğimiz yıl kurulan bir Ar-Ge girişimi olan Fitbit Labs, inovasyonu geliştirmeye odaklanıyor. Fitbit Lab son olarak yeni bir ebeveyn uygulaması sunarak ebeveynlerin bebeklerinin takvimlerini daha iyi takip etmelerini sağlıyor. Ebeveynler, bebeklerinin beslenme, bez değişimi, uyku gibi verilerini depolayarak, bu veriler ve kendi sağlıkları arasındaki ilişkiyi daha iyi görmelerini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar hem bebekleri hem de kendileri için daha sağlıklı bir rutin seçebiliyorlar. iv

Çoklu uyumluluk: Versa tüm Android, iOS ve Windows cihazlarla uyumlu. Bu sayede çoğu akıllı telefonla birlikte kullanılabiliyor.