Müjde! League of Legends Çizgi Roman Uyarlaması Yolda!

Müjde! League of Legends Çizgi Roman Uyarlaması Yolda!

448
League of Legends Cizgi Roman1main

İki efsane çok güzel bir proje için bir araya geliyor! Çizgi roman dünyasının müthiş Marvel evreni, Riot Games’in efsane oyunu League of Legends’ı çizgi roman dünyasına kazandıracak. Gerçekleştirilken bu işbirliği sayesinde League of Legends çizgi roman uyarlarlamasını çok yakında okuma fırsatı elde edeceğiz. Detaylar blog haberimizde.

Oyun ve çizgi roman dünyası çok renkli bir işbirliği gerçekleştiriyor. Süper kahraman serileriyle önce çizgi roman, sonra da sinema dünyasında fırtınalar estiren Marvel Entertainment ile Riot Games arasında gerçekleştirilen anlaşma sayesinde League of Legends hikayeleri çizgi romanlara uyarlanacak. Oyunla ilgili ilk çizgi roman ise League of Legends’ın ilk şampiyonlarından birinin kökenini konu alan League of Legends Ashe: Savaş Anası olacak.

League of Legends çizgi romanı ne zaman çıkacak?

Özgün hikaye yapısıyla dikkat çeken League of Legends oyunu, yarattığı sıra dışı karakterlerle tüm dünyada büyük ilgi gören Marvel’ın ellerinde ilgi çekici çizgi romanlara dönüşecek. İlk çizgi roman olan League of Legends Ashe: Savaş Anası ise Mayıs 2019’da satışa sunulacak.

Hem oyuncular hem de çizgi roman severler, bu yeni işbirliği kapsamında LoL karakterlerini keşfetme ve en sevdikleri şampiyonların hikayelerine tanık olma fırsatı yakalayacaklar. Çizgi romana uyarlanacak ilk şampiyon ise League of Legend Ashe: Savaş Anası olacak. 19 Aralık’tan itibaren dijital platformlarda aylık olarak yayınlanacak League of Legend Ashe: Savaş Anası fasikülleri, Riot Games tarafından kitap haline getirilip 2019’un Mayıs ayında basılı olarak piyasaya sürülecek.

League of Legends Cizgi Roman1

League of Legends ve Marvel evrenleri birbirine benziyor

Gerçekleştirilen bu işbirliği sayesinde League of Legends hayranları, Runeterra hakkındaki yazıları okumakla yetinmek zorunda kalmayacak. Evreni kendi gözleriyle görebilecek. League of Legends ve Marvel Evrenleri arasında birçok benzerlik olduğunu görebiliyoruz. İki evrende de birbirinden çok farklı geçmişlere sahip ve merak uyandırıcı bir sürü karakter mevcut.

Marvel’ın çizgi romanlar aracılığıyla evrenlerini geliştirmekte ve harika hikayeler yazmakta gösterdiği başarı, sektörü şekillendirmiş olan öğelerden biri. Bununla birlikte hikâyelere karşı duydukları ilgi ve tutku, Marvel Evreni ve çizgi roman hayranlarıyla oyuncu topluluğunu bir araya getiriyor.

League of Legends sektörde en çok tanınan oyunlardan biri. Derin, kapsamlı karakterlere ve özgün bir evrene sahip olması oyunu çizgi roman olarak uyarlamak için son derece uygun bir hale getiriyor. League of Legends: Ashe: Savaş Anası, Riot Games yazarı Odin Austin Shafer’ın ilk çizgi romanı olacak. Ona, baş döndürücü çizimleriyle Russ Manning ve En Yetenekli Yeni Çizer Ödülü adayı Nina Vakueva (Heavy Vınyl) eşlik edecek.