League of Legends 2018 Üniversite Ligi Kayıtları Başlıyor

League of Legends 2018 Üniversite Ligi Kayıtları Başlıyor

544
main

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde 2018 heyecanının başlamasının hemen ardından, Üniversite Ligi heyecanı da şimdiden yaşanıyor. Bu yıl 400’e yakın takımın katılımı beklenen League of Legends Üniversite Ligi 2018 kayıtları, 1 Şubat’ta başlıyor. 22 Şubat’a kadar sürecek kayıt işlemlerinin ardından ise 24 Şubat’tan itibaren ilk elemeler için takımlar karşı karşıya gelecek.

Türkiye’de espor eko-sisteminin en önemli dinamikleri arasında yer alan League of Legends, Üniversite Ligi’nin yeni sezonu için hazır. Geçtiğimiz yıl 350 takımın katıldığı bu önemli turnuvaya bu yıl 400’e yakın takımın katılması bekleniyor. League of Legends Üniversite Ligi için kayıtların başlangıç tarihi ise 1 Şubat olarak açıklandı. 22 Şubat 2018’e kadar sürecek turnuva kayıtlarının tamamlanmasının hemen ardından 24 Şubat tarihinde eleme süreci başlıyor.

Gruplara 32 takım kalacak

League of Legends Üniversite Ligi 2018’de elemeler, iki haftalık bir süreçte gerçekleştirilecek. İlk hafta yapılacak maçlarla ilk 16 takım belirlenirken, ikinci hafta ise ilk haftanın ilk 16’sı dışında kalan takımların katılımıyla ikinci 16 takım belirlenecek. İki haftanın sonunda belirlenen toplam 32 takım, grup aşamasında oynama hakkı kazanacak.

Türkiye’nin her bölgesinden katılım beklenen League of Legends Üniversite Ligi’ne, takımların aynı üniversiteden 5 as oyuncu ve en az 1 yedek oyuncuyla dahil olması gerekiyor. Takımlar ekiplerine 3 yedek oyuncuya kadar farklı mevkilerden oyuncu dahil edebiliyorlar. Heyecan dolu turnuvanın grup aşaması 10 Mart’ta başlayacak ve 1 Nisan tarihinde sonlanacak. Çeyrek finaller 7, 8, 14 ve 15 Nisan tarihlerinde oynanacak. Yarı final karşılaşmaları 28 Nisan’da oynanacak ve büyük final 29 Nisan’da gerçekleşecek.

League of Legends Üniversite Ligi 2018 hakkında detaylı bilgi için, https://tr.leagueoflegends.com/tr/news/community/leagueu/2018-universite-ligi-basliyor adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar