Kulaklık Önerileri Kulaklık Çeşitleri

Kulaklık Önerileri Kulaklık Çeşitleri

Müziğini yanında taşımak isteyenler, her an istediği videoyu izlemek isteyenler ve oyun oynarken dünyadan soyutlanmak isteyenler için kulaklık önerilerini derledik. İşte kulaklık arayışında olanlar için kulaklık çeşitleri.

Kulaklıklar artık vücudumuzun bir parçası haline gelmiş durumda; akıllı telefonlar kadar kulaklıklar da hayatımızda olmazsa olmazlar içinde yer almakta. Haliyle piyasanın gelişmesiyle birlikte alternatifleri çoğalan kulaklık modelleri arasında seçim yapmak da oldukça zor olabilir.

Yaşam şeklinize, kullanım sıklığına ve tarzınıza uygun kulaklık bulmak önemlidir. Pek çok farklı çeşit ve seçenek arasında karar vermekte zorlanıyorsanız kulaklık çeşitlerini ve kulaklık markalarını inceleyerek hızlı karar verebilirsiniz.

Farklı teknolojik özellikler, farklı kulaklık türleri ve performans seviyeleri gibi onlarca farklı özellik arasında ne yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı inceleyerek daha çabuk karar verebilirsiniz. GittiGidiyor üzerinden en iyi kulaklık modellerine göz atarak aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Günün her anında ihtiyaç duyulan kulaklıkları alırken ihtiyacınızı belirleyerek tercih yapmanız önemlidir. Örneğin spor yaparken kullanmak için bir kulaklık mı istiyorsunuz yoksa yalnızca müzik dinlemek için mi? Spor yaparken daha hafif ve kablosuz kulaklık modellerine yönelmek gerekirken müzik dinlerken daha ses kalitesi odaklı olmanız gerekebilir. Bu sebeple kulaklık önerisi almadan önce kullanım alanınıza karar vermeniz öncelikli olacaktır.

Gelişen teknolojiyle birlikte kulaklık modelleri de oldukça geniş bir alana yayılmış durumad. Eğer hangi tarz kulaklık alacağınıza karar veremiyorsanız önce kulaklık modellerine bir göz atabilirsiniz.

1.Kulak üstü kulaklık: Son dönemlerde çok sık tercih edilen bu kulaklık çeşidi kendi içerisinde ikiye ayrılır. Birincisi kulağınızın çevresini de kapayan yastıkçıklara sahip olan over-ear kulaklıklar, diğeri ise sadece kulağınızın üzerine denk gelen on-ear kulaklıklardır. Hangi modeli tercih edeceğinize karar vermeden önce iki çeşidini de deneyerek işe başlayabilirsiniz. İki model arasında fiyat performans karşılaştırması yaparak tüm özelliklerini incelemeniz işinizi kolaylaştırabilir. Kulak üstü kulaklık modellerinin kablolu ve kablosuz çeşitleri de bulunur. Eğer yeterli taşıma alanınız yoksa kulak üstü kulaklıkları tercih etmemeniz önerilir.

2.Kablosuz Kulaklık: Gelelim kablosuz kulaklıklara… Sürekli bozulan, karışan ve kopan kablolardan sıkıldıysanız kablosuz kulaklıklar tam sizlik olabilir. Üstelik istediğiniz her yerde rahatça kullanabilirsiniz. Spor yaparken, yemek yaparken ve evde temizlik yaparken bile kablosuz kulaklıkla rahat edersiniz. Bluetooth ile telefonunuza bağlanan kulaklık modelleri sayesinde maksimum keyif yaşayabilirsiniz. Genelde kulak içinde kullanılacak şekilde üretilen kulaklıkların mikrofonlu olanları da vardır. Telekonferansla çalışanların ya da gün içerisinde çok fazla telefonla konuşan kişilerin tercih ettiği bir kulaklık çeşididir.

3.Oyuncu Kulaklık: Bilgisayar başından kalkmayanlar buraya! Oyunlarınızı oynarken yüksek ses kalitesiyle dört boyutlu oyunlar oynamak isteyenler oyuncu kulaklığı modellerini tercih edebilirler. Oyuncu kulaklığını diğer kulaklık çeşitlerinden ayıran en önemli özellik uzun süreli kullanıma uygun olmasıdır. Diğer kulaklıklardan farklı üretilen kulaklıklar uzun süre oyun oynadığınızda dahi sizi yormaz. Bass ve tiz sesleri çok iyi kontrol edebildiğiniz için kulağınızda bir baskı hissetmezsiniz. Özellikle FPS oyununu oynarken ayak seslerini, yürüyenleri çok net duymanız gerektiğinden bass ve tiz sesler önemlidir. Kulaklığın mikrofonlu olması dikkat etmeniz gereken bir detaydır. Mikrofon sayesinde oyun içi iletişim kurabilirsiniz. Sesin karşı tarafa cızırtı çıkarmadan ulaşması ve diğer seslerle karışmaması oyun severler için önemlidir. Bu sebeple eğer oyun amaçlı kulaklık arıyorsanız bu modellere yönelmelisiniz.

oyuncu kulaklığı
main

4.Kulak içi kulaklık: Kulak içi kulaklıklar en çok tercih edilen modeller içerisinde yer alır. Silikon kulaklık pedleriyle desteklenen minik hoparlörler kulağınızın içerisine tam otururken yüksek ses kalitesiyle keyifli bir müzik kalitesi yaşamanıza yardımcı olur.

5.Mikrofonlu kulaklık: Mikrofonlu kulaklıklar da tıpkı oyuncu mikrofonu gibi profesyonel yaşantısında kulaklıkları aktif kullanan insanların hayatını kolaylaştırır. Oyuncu kulaklıklarının mikrofonlarının ne kadar hassas olduğunu söylemiştik. Toplantılarını online ya da telefon üzerinden gerçekleştiren kullanıcılar için de mikrofonlu kulaklık kullanmak oldukça rahat olur. Mikrofonun sesi karşıya tok ve cızırtısız geçirmesi dikkate alınması gereken noktalardan biridir. Bu modelleri incelerken kablolu ve kablosuz olması gibi detaylara da ihtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda karar verebilirsiniz.

6.Bluetooth Kulaklık: Kulak içi ve kablosuz kulaklıkların özelliklerine bakarken dikkat edilmesi gereken bir nokta da kulaklıkların bluetooth özelliklerinin olmasıdır. Bluetooth bağlantısıyla telefonunuza erişip müzik dinleyebilir ve aramalarınızı kontrol edebilirsiniz.

kablosuz kulaklık

7.Kablolu Kulaklık: Kablolu kulaklıklar aslında piyasada en rahat bulunan ve birçok alternatifi olan kulaklık çeşitleridir. Bu kulaklıkları kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta kulaklığın telefona giriş kısmındaki kablonun kıvrılmaması, soyulmaması ve deforme olmamasıdır. Eğer kulaklık için küçük bir bütçe ayırdıysanız bu modellere yönelebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Kulaklık İçin Bu Detaylara Dikkat Edin

Sürekli elimizde, çantamızda, cebimizde dolaşan kulaklıkları aslında daha temiz ve dikkatli kullanmamız gerekir. Özellikle kabloluların kıvrılıp bükülmemesi uzun süreli kullanım için önemlidir. Kulaklıkların kulağa giriş kısımlarının temiz olması hijyen açısından gereklidir. Bu sebeple kulaklık pedinin temiz ve parçalanmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer kulaklık pedleriniz eskirse değiştirilebilme imkanı varsa değiştirmelisiniz. Kulaklığı masa üzerinde, koltuk kenarında vb. yerlerde bıraktığınızda tozlanır. Ve kulaklığı tekrar kullanmak istediğinizde farkında olmadan kulağınıza tozları sürmüş olursunuz. Kulak pedlerini sık sık temizleyerek mikrop kapma ihtimalinden uzak durursunuz.

msi-gh50

Eğer kulaklığınızda kulaklık süngeri mevcutca daha şanslısınız. Çünkü bu tarz modellerdeke süngerleri çıkarıp takabilirsiniz. Bu özellikm sayesinde sık sık kulaklık süngerlerini temizleyebilirsiniz.

Kulaklığınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız kulaklık kılıfı kullanabilirsiniz. Bu sayede kulaklıklarınızı deforme olmaz. Kulaklık yastıklarına geçirilen kumaştan yapılmış, kenarları lastikli bir malzeme olan bu kılıflar sayesinde kulaklıklarınız ilk günkü gibi kalır.

Kulaklık Nasıl Takılır?

Kulaklık nasıl takılır sorusu da kulaklık arayışında olanlar tarafından merak edilebilir. Bu kulaklık modelinize göre değişiklik gösterir. Eğer kablolu kulaklık takıyorsanız kabloyu açarak sağ ve sol kulaklığı ayırıp kulağınıza takmanız gerekir. Kablolu kulaklıkta kabloyu kulağınızın arkasından geçirip üst kısımdaki dar alana sıkıştırdığınızda hem kulaklığınız düşmez hem de ses kalitesini artırmış olursunuz.

Kablosuz kulaklıklarda da yine sağ kulak ve sol kulak için uygun kulaklığı bulup takmanız rahat bir kullanım sağlamanıza olanak tanır. Kulaklığın üzerinde sağ ve sol olduğu yazmaktadır.

Kulaklık çeşitlerine göre kulaklık fiyatları değişiklik gösterebilir. Kullanım alanınızı, bütçenizi ve kulaklığın özelliklerine karar vererek GittiGidiyor’dan ucuz kulaklık modellerini incelebilirsiniz. Kulaklık alırken ses izolasyonu ve frekans aralığını inceleyip fiyat performans karşılaştırması yapmayı unutmayın. Eğer alacağınız modele karar veremiyorsanız GittiGidiyor’dan kulaklık incelemesi yaparak ve kullanıcı yorumlarını okuyarak daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.