Kıyma Makinesi Tavsiyeleri

Kıyma Makinesi Tavsiyeleri

kıyma makinesi tavsiye

Kıymalı börekten karnıyarık yemeğine kıymalı pideden köfteye dünyaca ünlü Türk yemeklerinin lezzetinin sırrı kıyma, kıyma makinesi sayesinde evde kolaylıkla elde edilebiliyor. Ev aletleri alanında ürünler satan Sinbo, Arzum, Vestel, Tefal gibi kıyma makinesi markaları, estetik çizgilere sahip tasarımları ve farklı kullanım alanları sunan özellikteki kıyma makinesi çeşitleri ile mutfaklara kolaylık, yemeklere lezzet getiriyor. Kıyma makinesi tavsiye arayışındaysanız blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Kıyma makinesi sayesinde kuzu, dana, tavuk eti ve sakatat gibi şarküteri ürünlerini kıyma haline getirebilirsiniz. Kıyma makinesinin aparatları sayesinde sucuk, sosis, salam gibi mamulleri hazırlayabilirsiniz. Birçoğu tezgâh üstü kullanıma uygun boyuttaki kıyma makinelerini kullanarak evinizde kendi organik kasabınızı oluşturabilirsiniz.

Kıyma makinesi ile neler yapılır?

En son teknoloji ile üretilen ve manuel, elektrikli ve ticari olmak üzere üç farklı çeşidi bulunan kıyma makineleri sayesinde kasaba veya süpermarkete gitmek için harcanacak zamandan tasarruf edilebiliyor. Evde kıyma makinesi kullanılarak çekilen kıymalar, süpermarketten veya kasaptan alınanlara göre daha taze ve daha lezzetli oluyor.

Hangi eti ne zaman kıyma haline getirdiğinizi bildiğiniz için evde kıyma makinesi kullanmak çok daha güvenli. Üstelik kıyma makinesi ile et çekmek dışında birçok farklı işlem yapılabiliyor. Köftelik, böreklik ve dolmalık kıymalarınızı kısa sürede hazır ederek kolaylık sağlayan kıyma makinesi modelleri; domates, patlıcan gibi sebzeleri püre haline getirmeye, çocuklar için ev sucuğu hazırlamaya, standart büyüklükte içli köfteler hazırlamaya ve salça yapmaya olanak tanıyor. Kıyma makinelerinin Kurban Bayramı’nda sağladığı faydalar da göz önünde bulundurulduğunda kıyma makinesi tavsiye arayışındakilerin kıyma makinesi seçimini dikkatli yapması gerektiği anlaşılıyor.

Kıyma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Kıyma makinesi modelleri, farklı özelliklerle sunuluyor. İnternette kıyma makinesi yorumları okuyarak nasıl bir makine almanın sizin için uygun olacağına karar verebilirsiniz. Evde alan konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız büyük kıyma makinelerini tercih edebilirsiniz. Yalnızca belirli dönemlerde ufak miktarlarda kıyma çekme işlemi yapmaya gereksinim duyuyorsanız düşük motorlu portatif bir kıyma makinesi alabilirsiniz. Sucuk ve sosis yapımı gibi farklı kullanım alanları için kıyma makinesi tavsiye arayışındaysanız dayanıklı ve motor gücü yüksek modeller tercih etmelisiniz.

Kıyma makinesinin bıçaklarının çelik olmaması, zamanla paslanması, kesmemesi ve kalite standardının düşmesine neden olacaktır. Paslanmaz çelikten bıçaklara sahip kıyma makinesi ile kıyma çekme işlemi, çok daha kolay bir şekilde yerine getirebileceği gibi daha kaliteli kıymalar elde edilecektir. Bu nedenle bıçakların paslanmaz çelikten üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kıyma makinesi ev tipi olduğunda her türlü et çekme işlemini yapabilirsiniz. İnce ve kıyım aparatlar sayesinde et kıyma makinenizde sucuk ev sosis de yapabilirsiniz.

Kıyma makinesi fiyatları, elektrikli mutfak aletleri fiyatları ile benzerlik gösteriyor. İhtiyacınıza ve bütçenize göre en iyi kıyma makinesi modellerini Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’da bulabilirsiniz. İşte, GittiGidiyor’dan satın alabileceğiniz en iyi kıyma makinesi çeşitleri.

ARZUM AR1076 Multi Meat İnox Kıyma Makinesi

Kıyma makinesi tavsiye arayışındakilerin sıklıkla karşısına çıkan Multi Meat İnox, 2000 W motor gücüne sahip. Parçaları çıkarılabilen kıyma makinesi, ince ve kalın ayarda kıyım özelliğine sahip. Makinenin içli köfte şekillendiricisi ve hem sucuk hem de sosis yapma aparatı bulunuyor.

Beko Bkk 2189 Kıyma Makinesi

2 kg kapasiteli Beko kıyma makinesinin parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. 3 adet kıyma diskine sahip olan makine, sosis, sucuk ve içli köfte yapmaya da olanak tanıyor. Makinenin salça hazırlık programı da bulunuyor.

Sinbo 3108 Et Kıyma ve Salça Yapma Makinesi

Tersine çalıştırma özelliği bulunan Sinbo 3108 model kıyma makinesi, 3 adet kıyma diskine sahip. Bıçakları paslanmaz çekikten oluşan makine, sos ve kebap için özel ekler ve salça aparatına sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

Vestel Kıyma Makinesi

2200 W motor gücüne sahip olan ve 2,5 kilogram kıyma performansıyla dikkat çeken makinenin parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Bıçakları paslanmaz çelik olan makine, içli köfte, sucuk ve sosis yapmaya da olanak tanıyor.

Arnica Meat Chef Et Kıyma Makinesi

Salça, içli köfte, sucuk, sosis de yapabilen kıyma makinesi tavsiye arayanların tercih edebileceği Meat Chef’in parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Makinenin bıçakları paslanmaz çelikten oluşuyor.

Arçelik K1768 Kıyma Makinesi

3 adet kıyma diskleri bulunan K1768 model kıyma makinesi, sosis ve sucuk yapmaya da olanak tanıyor. 2000 W gücünde çalışan ve 2 kilogram kıyma performansıyla dikkat çeken makinenin parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Fakir Rissole Et Kıyma Makinası

1800W motor gücünde çalışan kıyma makinesi, tıkanmaya karşı geri alma fonksiyonu, 2 hız ayarı, iki farklı paslanmaz çelik kıyma diski ile öne çıkıyor. Salça hazırlık aparatı, sucuk, sosis ve içli köfte yapma için ilave aparatlar da bulunan makinenin parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Tefal Kıyma Makinesi

Sağlam ve güçlü 2200W motoru sayesinde dakikada 4,5 kg’a kadar eşsiz performans sunan kıyma makinesi, ince, orta ve kalın çekim kıyma için 3 paslanmaz çelik ızgaraya sahip. Makine, geniş saplar kolayca taşınıp saklanabiliyor.

Korkmaz A485 Macella Kıyma Makinesi

2 paslanmaz çelik dayanıklı ince ve kalın kesme plakası, sosis yapıcı, itici paslanmaz çelik tepsiye sahip olan Macella Kıyma Makinesi, aşırı yüklenme ve ısınmalara karşı emniyet switchi ile dikkat çekiyor. Makinenin ışıklı açma kapama ve sıkışmalara karşı geri düğmesi ve paslanmaz beslenme kapağı da bulunuyor.

Kıyma makinesi nasıl temizlenir?

Kıyma makinesi kullanma talimatlarını mutlaka okuyun ve kullanımın ardından makineyi temiz tutun. Makine elektrikliyse elektrikli olan parçaları ve ön başlık ve ayna parçalarını çıkarın. Parçaları bulaşık makinesinin hassas modunda orta sıcaklıkta yıkayın. Bulaşık makinesi yerine elde yıkamak istiyorsanız parçaları yağların çözülmesi için 70 derecelik suda 5-10 dakika bekletin. Ardından bulaşık süngeri kullanarak yıkayın. Ilık suda duruladıktan sonra kurutun ve parçaları sökme sırasının tersiyle yerine yerleştirin.